Zwyczajny dom z nadzwyczajnym sekretem! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zwyczajny dom z nadzwyczajnym sekretem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny ogród zimowy od Wilmotte Architecte Nowoczesny
Loading admin actions …

Uwielbiamy nasz dom i jego fantastyczną lokalizację, jednak z czasem staje się on za ciasny? Co zrobić w takiej sytuacji? Wyjścia są naturalnie dwa: przeprowadzka lub rozbudowa. Jeśli chodzi o drugie rozwiązanie, to powiększyć naszą przestrzeń mieszkalną można na wiele sposobów. Całkowita metamorfoza budynku jest czasem najlepszym pomysłem, chociaż to ogromna inwestycja: kosztowna i długotrwała. Jednak w wielu sytuacjach dobrze zaprojektowana dobudówka powinna w pełni zaspokoić nasze potrzeby. 

Mamy nadzieję, że dobudówka, którą wybraliśmy dla Was dzisiaj, stanie się inspiracją do zmian! Dla urokliwego, ceglanego domu krytego ciemną dachówką nasi architekci z pracowni Wilmotte Architecte zaprojektowali nowoczesną, drewnianą przybudówkę. Spełniła ona wszystkie potrzeby mieszkańców, którzy marzyli o wygodnym ogrodzie zimowym. Dodatkowo, odmieniła całkowicie wygląd wiekowego budynku. 

Jesteście ciekawi zmian? Czas wybrać się w podróż do Belgii…

Wstydliwie zasłonięta dobudówka

Oto nasz dom przed rozpoczęciem prac. To urokliwy budynek, który jednak niczym się nie wyróżnia. No, może oprócz pomieszczenia gospodarczego wstydliwie zasłoniętego wysokim żywopłotem. Pokryty dachówką dom ma tradycyjną bryłę, a wzniesiony został z typowych dla okolicy materiałów: cegły i drewna. Czy nowoczesna, modułowa dobudówka będzie tutaj pasować? Już zaraz się przekonamy…

Projekt

Oto plan nowej dobudówki. Jak można zauważyć, architekci zdecydowali się na wyburzenie starego pomieszczenia gospodarczego. Nowa konstrukcja została zaprojektowana by stać bardziej w głębi ogrodu, a w przyszłości zostać osłoniona rosnącym drzewem. Zgodnie z życzeniem właścicieli głównym jej punktem jest ogród zimowy z centralnym stołem, przy którym pomieści się cała rodzina. Komunikuje się on bezpośrednio z jadalnią oraz kuchnią. Zatroszczono się o nowe pomieszczenie gospodarcze. Nie zapomniano także o nowym, bardziej przestronnym tarasie.

Inwazja nowoczesności

Oto i nasza dobudówka! Teraz dopiero możemy docenić o ile powiększyła się przestrzeń mieszkalna budynku. Nasi architekci nie próbowali zakamuflować nowej konstrukcji i zdecydowali się na wyróżniające się materiały stal i jasne, ciepłe drewno. Jednak szarość metalu oraz płytek podłoża tarasu i ogrodu zimowego w zaskakujący sposób harmonizuje z ciemną dachówką i drewnem oryginalnego budynku.

Modułowa konstrukcja

Prosta bryła stworzona z dwóch prostopadłościanów, a więc zwieńczona płaskimi dachami, spaja się w jedno z oryginalnymi spadami dachu z ciemnej cegły. Tradycja i nowoczesność spotykają się, by życie mieszkańców stało się wygodniejsze i przyjemniejsze. Z tej perspektywy odkrywamy, że właściciele zdecydowali się jednak zamiast posadzenia drzewa w lokalizacji starego pomieszczenia gospodarczego postawić romantyczne meble ogrodowe. Przestronny taras to miejsce dla całej rodziny, tutaj można spędzić czas we dwoje lub w samotności.

Bez granic

W tym projekcie najbardziej podoba nam się to, że nie istnieją tutaj granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Fasada ogrodu zimowego od strony tarasu jest prawie całkowicie przeszklona, a podłoże obu przestrzeni wykonane jest z tych samych, ciemnych płytek. Stojąc we wnętrzu możemy przyjrzeć się wyposażeniu. Ogród zimowy urządzono niezwykle nowocześnie. Plastikowy, biały stół otaczają kolorowe krzesła. Dla kontrastu, na taras wybrano tradycyjne, drewniane meble.

Jeśli sami zastanawiacie się nad budową ogrodu zimowego lecz nie macie pojęcia, jak byście go urządzili, to koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Meble do ogrodu zimowego, które rozgrzeją Wasze serca!

Idealne oczko wodne

Na koniec – niespodzianka! Do wstępnego projektu dodano romantyczne oczko wodne. Prezentuje się ono naprawdę niesamowicie. Ma prostokątny plan o szerokości odpowiadającej ścianie pomieszczenia gospodarczego dobudówki. Wspaniałą atmosferę zapewniają posadzone tutaj rośliny, tak wokół oczka jak i w samej sadzawce. Zima jeszcze się na dobre nie zaczęła, a patrząc na powyższe zdjęcie my już nie możemy doczekać się wiosny…

Czy taka dobudówka sprawdziłaby się przy Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu