Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Christopher Architecture & Interiors

12 szczegółów, które całkowicie odmienią każdą łazienkę

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wiele osób aranżując mieszkanie lub dom znaczną część swojego budżetu i kreatywności przeznacza na przestrzenie socjalne, a o pomieszczeniach praktycznych, takich jak łazienka, zapomina. Chcemy to zmienić! Każdy projektant zajmujący się łazienkami bez wahania stwierdzi, że harmonijna, piękna i świeża łazienka jest kluczowym pomieszczeniem w domu; pomieszczeniem, w którym spędza się czas regularnie. Brak perfekcji w aranżacji tej przestrzeni może grozić mieszkaniową katastrofą. W niniejszym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów na dodanie uroku i elegancji dowolnej łazience. Więc nawet jeśli nie planujecie całkowitego remontu łazienki, już kilka drobnych zmian może uczynić cud. Przyjrzyjmy się owym wskazówkom bliżej.

1. Umywalka

Zamiast prostej, białej umywalki warto czasem puścić wodze fantazji i wybrać coś spośród oryginalnych, designerskich realizacji. Jednorazowy wydatek, ale godny wszelkich wyrzeczeń. Piękna umywalka na pewno skupi uwagę wszystkich gości i przyćmi pozostałą – mamy nadzieję, że równie cudną – część pomieszczenia.

2. Wolnostojąca wanna

Wanny wbudowane i zabudowane cieszą się niemalejącą popularnością, jednak aby być oryginalnym należy postawić na coś bardziej eleganckiego. Wolnostojące wanny były dawniej elementem spotykanym jedynie w łazienkach najbogatszych. Dziś ich instalacja nie jest już tak droga, zatem dlaczego nie pozwolić sobie na nią?

3. Tapeta

WERSJA KOLORYSTYCZNA 1 z dodatkiem drewna: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez SKAZANI NA DESIGN Studio Architektury
SKAZANI NA DESIGN Studio Architektury

WERSJA KOLORYSTYCZNA 1 z dodatkiem drewna

SKAZANI NA DESIGN Studio Architektury

Dlaczego malować, kiedy można położyć tapetę? Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych tapet łazienkowych. Dzięki nim nasza łazienka może wręcz ożyć i rozbłysnąć. Kwestia zamiany nudnej farby na tapetę jest zdecydowanie godna rozważenia.

4. Nietypowe kafelki

Kafelki w łazience to nie żadna nowość. Jeżeli już zdecydujemy się je zainstalować – postawmy na te o oryginalnych wzorach. Aby być do granic oryginalnym – zaprojektujmy własne kafelki i zlećmy urzeczywistnienie naszego pomysłu odpowiednim fachowcom.

5. Ładne lustro

Łazienka z palisandrem. : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Justyna Lewicka Design
Justyna Lewicka Design

Łazienka z palisandrem.

Justyna Lewicka Design

Nie ma chyba łazienki bez lustra, ale kto powiedział, że musi ono być nudne i proste?! Najlepiej wybrać lustro, które odzwierciedla charakter i styl użytkowników. Lustro to nie tylko elegancki dodatek, czy optyczne powiększenie przestrzeni dzięki odbijaniu światła. To także pierwszy juror jeżeli chodzi o nasz wygląd. Milej oglądać własne oblicze w pięknej ramie niż w ramie zniszczonej i zaniedbanej.

6. Naturalne światło

Nie wyłączajmy naturalnego światła w łazience! Naturalne światło zapewnia świeżość i higienę. Od jego nadmiaru zawsze można odciąć się ewentualnie jakąś żaluzją lub zasłoną. Czasami dobrym pomysłem jest także otwarcie okna, aby spotęgować efekt świeżości panujący w pomieszczeniu.

7. Łapanie uwagi

Niezwykła umywalka lub wolno stojąca wanna często są idealnym lekarstwem na wszelkie łazienkowe bolączki. Jednak nie tylko one zasługują na uwagę. Dlaczego na przykład nie wzmocnić piorunującego efektu, jaki wywołują, jakimś ciekawym kranem?

8. Miejsce do przechowywania

Niezależnie od tego, na ile jesteśmy zorganizowani, przechowywanie w łazience to kwestia niezmiernie istotna. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, aby niektóre z miejsc do przechowywania dodawały łazience uroku i pełniły funkcje przede wszystkim ozdobne, ale nie zapominajmy przy tym wszystkim o praktyczności i funkcjonalności.

9. Wielokrotność

Dom, w którym dużo się dzieje, oznacza dla łazienki częste z niej korzystanie. Jeżeli chcemy rozładować kolejki i skrócić czas oczekiwania na jej zwolnienie, postawmy na choćby zdublowanie niektórych łazienkowych elementów, na przykład umywalek. W domach wielopokoleniowych jest to rozwiązanie jak znalazł!

10. Oświetlenie

Oprócz światła naturalnego każdej łazience przyda się również trochę sztucznego oświetlenia. Ale nie stawiajmy na oklepane rozwiązania! Luksusowe akcenty, takie jak kryształowe żyrandole, zwykle okazują się strzałem w dziesiątkę.

11. Użyteczne rozwiązania

Użyteczne i rozsądne rozplanowanie łazienki to podstawa! Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są na przykład ścienne wieszaki na ręczniki. Zminimalizowanie ilości rzeczy zalegających na podłodze to pierwszy krok do optycznego (a może i rzeczywistego) powiększenia przestrzeni!

12. Osobiste akcenty

Kiedy łazienka jest już praktycznie skończona, warto dodać do niej tu i ówdzie coś osobistego. Jakiś obraz, a może tablica ścienna – wszystko odpowiednio dobrane z pewnością stworzy przestrzeń niepowtarzalną, w obrębie której relaks w wannie będziemy chcieli przeciągać w nieskończoność.

A Waszym zdaniem, co jest najważniejsze w każdej łazience?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu