Intrygujące kształty nowoczesnego domu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Intrygujące kształty nowoczesnego domu!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Nowoczesne domy od wirges-klein architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Gdy do dyspozycji mamy dużą wolną przestrzeń i odpowiednie zasoby finansowe, wówczas stwarzamy projektantom niemałe pole do popisu. Tym razem pokłony należą się niemieckim architektom z miejscowości Bonn. Stworzyli oni przeogromny dom liczący niemalże 275 m2, który zachwyca swoją elegancją i przestronnością. Ich głównym zadaniem było zaprojektowanie otwartej przestrzeni, niemalże bez granic, która w prosty sposób będzie łączyła wnętrze domu z otaczającą go naturą – i trzeba przyznać, wywiązali się oni z tego zadania na szkolną piątkę z plusem! Nie ma wątpliwości, że właściciele tej nieruchomości odnajdą w jej wnętrzu prawdziwy luksus, bowiem każdy jej detal został szczegółowo i perfekcyjnie dopracowany. Co tu dużo mówić, sprawdźcie sami jak wygląda to cudo z bliska!

Pierwsze ujęcie

Zaczynamy zwiedzanie tego intrygującego domu od spojrzenia na jego przednią elewację. Można powiedzieć, że dom ten składa się z dwóch sześcianów połączonych ze sobą podobnie jak puzzle. Wszechobecna biel ścian została przełamana przez czerwień podwójnego garażu oraz liczne przeszklenia, które w przypadku większego z sześcianów w głównej mierze zastępują ściany, sugerując już na wstępie, że mieszcząca się za nimi przestrzeń będzie prezentowała strefę dzienną, natomiast za ścianami mniejszego sześcianu będą się znajdować prywatne pokoje i sypialnie.

Ściana na świat

W przypadku tego domu nie możemy powiedzieć, że posiada ono okno na świat, lecz całą ścianę rozciągającą się przez obie kondygnacje budynku! To właśnie w ten sposób architekci osiągnęli efekt bezgraniczności i połączenia serca domu ze otaczającą go naturą. Sporych rozmiarów taras może w szybki sposób zostać połączony z parterem domu za pomocą dużych przesuwanych drzwi. Genialne, czyż nie?

Elegancja w każdym calu

Wchodząc od tarasu do wnętrza domu znajdziecie się w niezwykle przestronnym pomieszczeniu, które obfituje w elegancję i klasę. Pomieszczenie to łączy w sobie salon, kuchnię i jadalnię. Wnętrze zostało urządzone nader gustownie, zestawiono w nim jasną kolorystykę ścian i umeblowania z drewnianymi dodatkami. Poza rewelacyjnym oświetleniem naturalnym światłem, które beztrosko przenika przez szklane ściany do wnętrza, na ścianach i suficie zainstalowano efektowne oświetlenie punktowe. Poza zastosowaniem drewna, do wnętrza wprowadzono dodatkowe ciepło i przytulność dzięki kominkowi, którego tańczące płomienie ognia można obserwować odpoczywając na komfortowym komplecie wypoczynkowym.

Widok na kuchnię

Tym razem spoglądamy na drugi koniec pokoju, w którym mieści się nieskazitelna biała kuchnia, stół jadalny i schody prowadzące na piętro. W kuchni zastosowano meble otwierane na dotyk, dzięki czemu płaska powierzchnia ich frontów nie jest niczym przełamana. Na jej środku mieści się wyspa, do której przylega niewielki bar śniadaniowy dla tych, którzy niekoniecznie zawsze chcą spożywać posiłki przy stole jadalnym. Obszar kuchenny został dobrze oświetlony dzięki dużej ilości świateł punktowych. Zauważcie jednak, że w przypadku tego domu oświetlenie nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną, tworzy ono klimat w jego wnętrzu i podkreśla jego elegancję, doskonałym tego przykładem są efektownie oświetlone schody znajdujące się na drugim planie zdjęcia.

Szara ścieżka

Schody prowadzące do części prywatnej domu są proste, a ich kolor odpowiada kolorowi podłogi w przedpokoju. Choć my rozpoczęliśmy wizytę domu od wejścia ze strony ogrodu, standardowi goście w pierwszej kolejności znajdą się w tej części parteru, gdzie tuż przy schodach mieszczą się drzwi wejściowe. Naprzeciw drzwi znajduje się wbudowana elegancka szafa, w której schować można odzienie wierzchnie, dzięki czemu przestrzeń ta nie jest zagracona wieszakami i stojakami na ubrania.

Strefa prywatna

Na piętrze znajduje się korytarz ze szklanymi balustradami i dużym prześwitem, pozwalającym na podziwianie ogromnej otwartej przestrzeni mieszczącej się na parterze. Z tego punktu rozchodzą się drzwi do poszczególnych pokoi, wśród których znajdują się: sypialnia dzieci z osobną łazienką, główna sypialnia z osobną garderobą, łazienka rodziców oraz pokój gościnny.

Po zmroku

Wywiera wrażenie, prawda? Właśnie tak zjawiskowo prezentuje się ten dom po zapadnięciu zmroku, gdy do akcji wkracza jego starannie rozmieszczone oświetlenie. Jako, iż oszklona część domu wychodzi na ogród właścicieli, domownicy mają zapewniony nie tylko ładny widok, ale także poczucie prywatności mimo transparentności tej strony budynku. 

Podobają się wam domy z licznymi przeszkleniami? Wobec tego Lustrzany cud architektury z pewnością przypadnie wam do gustu!

Jak się Wam podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu