Projekty,  Salon zaprojektowane przez EU LISBOA

5 poważnych błędów przy urządzaniu salonu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Wszyscy popełniamy błędy- także urządzając wnętrza naszych mieszkań i domów. Głównym powodem pomyłek aranżacyjnych jest działanie pod wpływem impulsu- niech podniesie rękę ten, kto choć raz w życiu nie żałował zakupu nieodpowiedniego elementu wyposażenia czy wyboru złego koloru farby na ścianę. Człowiek uczy się jednak na błędach. W tym Katalogu Inspiracji zwrócimy Waszą uwagę na pięć z nich, które mogą zrujnować aranżację salonu.

1. Działanie pod wpływem impulsu

Podejmowane pod wpływem impulsu decyzje i nieprzemyślane wybory to główny błąd, który niemal każdy popełnia urządzając salon, lub każde inne pomieszczenie. Nie powinno się kupować mebli czy innych elementów wyposażenia spontanicznie- ich zakup powinien być rezultatem przemyślanego procesu planowania i aranżacji. To samo tyczy się materiałów wykończeniowych i kolorów. Najlepiej jest rozpisać wszystko na kartce papieru i do marketu budowlanego czy sklepu meblarskiego udać się z dokładnie rozpisanym planem wnętrza.

Salon ze zdjęcia został perfekcyjnie urządzony, jest harmonijny, spójny, ale i oryginalny.

2. Przepełniane wnętrz

Kolejną pomyłką jest wyposażanie wnętrz w coraz to nowe elementy- meble, dekoracje, akcesoria. Wiąże się to bezpośrednio z kupowaniem pod wpływem impulsu- bo coś wygląda ładnie, jest z limitowanej edycji czy na przecenie. W aranżacji salonu, jak i innych pomieszczeń, często sprawdza się zasada: mniej znaczy więcej. Najlepszym dowodem na jej prawdziwość jest salon ze zdjęcia- jasny, przestronny, urządzony w stylu minimalistycznym.

3. Niewymiarowe meble

Jeden z kardynalnych błędów podczas procesu aranżacji wnętrz wiązany jest z nieodpowiednim wymierzeniem pomieszczenia i zakupem zbyt dużych (lub za małych) mebli i innych elementów wyposażenia. Salon powinien być proporcjonalny, a meble ustawione w sposób praktyczny i zapewniający komfort użytkowania. Niezwykle ważne jest zatem zapoznanie się z wymiarami pokoju i zwracanie uwagę na wielkość mebli podczas ich zakupu.

4. Zapominanie o komforcie

Każdy może ze szczerością przyznać, że oglądając meble bardziej zwraca uwagę na ich wygląd i design, niż na ich inne właściwości. Nie można jednak zapomnieć o tym, że mają one przede wszystkim służyć nam pod względem praktycznym, zapewniając wygodne miejsce do spędzania czasu w salonie- na relaksację czy przyjmowanie gości. Przed zakupem mebli należy je zatem przetestować.

5. Oświetlenie na drugim planie

Urządzając salon skupiamy się najczęściej na meblach, kolorze ścian i dekoracjach, zapominając o jednym z najważniejszych elementów jego aranżacji- oświetleniu. Nie powinno zostawiać się tej kwestii na koniec- oświetlenie należy wkomponować w całościowy projekt wnętrza.

Jak dobrać oświetlenie do salonu? Dowiecie się tutaj.

Jakie błędy Wy popełniliście w przeszłości przy urządzaniu salonu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu