5 poważnych błędów przy urządzaniu salonu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 poważnych błędów przy urządzaniu salonu

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Salon zaprojektowane przez EU LISBOA
Loading admin actions …

Wszyscy popełniamy błędy- także urządzając wnętrza naszych mieszkań i domów. Głównym powodem pomyłek aranżacyjnych jest działanie pod wpływem impulsu- niech podniesie rękę ten, kto choć raz w życiu nie żałował zakupu nieodpowiedniego elementu wyposażenia czy wyboru złego koloru farby na ścianę. Człowiek uczy się jednak na błędach. W tym Katalogu Inspiracji zwrócimy Waszą uwagę na pięć z nich, które mogą zrujnować aranżację salonu.

1. Działanie pod wpływem impulsu

Podejmowane pod wpływem impulsu decyzje i nieprzemyślane wybory to główny błąd, który niemal każdy popełnia urządzając salon, lub każde inne pomieszczenie. Nie powinno się kupować mebli czy innych elementów wyposażenia spontanicznie- ich zakup powinien być rezultatem przemyślanego procesu planowania i aranżacji. To samo tyczy się materiałów wykończeniowych i kolorów. Najlepiej jest rozpisać wszystko na kartce papieru i do marketu budowlanego czy sklepu meblarskiego udać się z dokładnie rozpisanym planem wnętrza.

Salon ze zdjęcia został perfekcyjnie urządzony, jest harmonijny, spójny, ale i oryginalny.

2. Przepełniane wnętrz

Kolejną pomyłką jest wyposażanie wnętrz w coraz to nowe elementy- meble, dekoracje, akcesoria. Wiąże się to bezpośrednio z kupowaniem pod wpływem impulsu- bo coś wygląda ładnie, jest z limitowanej edycji czy na przecenie. W aranżacji salonu, jak i innych pomieszczeń, często sprawdza się zasada: mniej znaczy więcej. Najlepszym dowodem na jej prawdziwość jest salon ze zdjęcia- jasny, przestronny, urządzony w stylu minimalistycznym.

3. Niewymiarowe meble

Jeden z kardynalnych błędów podczas procesu aranżacji wnętrz wiązany jest z nieodpowiednim wymierzeniem pomieszczenia i zakupem zbyt dużych (lub za małych) mebli i innych elementów wyposażenia. Salon powinien być proporcjonalny, a meble ustawione w sposób praktyczny i zapewniający komfort użytkowania. Niezwykle ważne jest zatem zapoznanie się z wymiarami pokoju i zwracanie uwagę na wielkość mebli podczas ich zakupu.

4. Zapominanie o komforcie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez EU LISBOA
EU LISBOA

Apartments

EU LISBOA

Każdy może ze szczerością przyznać, że oglądając meble bardziej zwraca uwagę na ich wygląd i design, niż na ich inne właściwości. Nie można jednak zapomnieć o tym, że mają one przede wszystkim służyć nam pod względem praktycznym, zapewniając wygodne miejsce do spędzania czasu w salonie- na relaksację czy przyjmowanie gości. Przed zakupem mebli należy je zatem przetestować.

5. Oświetlenie na drugim planie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez 02A Studio
02A Studio

Soggiorno

02A Studio

Urządzając salon skupiamy się najczęściej na meblach, kolorze ścian i dekoracjach, zapominając o jednym z najważniejszych elementów jego aranżacji- oświetleniu. Nie powinno zostawiać się tej kwestii na koniec- oświetlenie należy wkomponować w całościowy projekt wnętrza.

Jak dobrać oświetlenie do salonu? Dowiecie się tutaj.

Jakie błędy Wy popełniliście w przeszłości przy urządzaniu salonu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu