Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Katie Malik Interiors

Stara kuchnia w nowej odsłonie

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Apartament w angielskim Cambridge wymagał gruntownego remontu. Był ciemny i staromodnie urządzony, zupełnie nie odpowiadał wymaganiom i oczekiwaniom młodych właścicieli. Najbardziej przygnębiającym pomieszczeniem była kuchnia- jej wyposażenie prezentowało się niczym z innej epoki, daleko było mu do współczesnego designu, a jeszcze dalej do funkcjonalności. Projektantom kuchni zlecono jej unowocześnienie i praktyczne wkomponowanie w aranżację wnętrz mieszkania. Zobaczcie, jak sobie poradzili z tym zadaniem!

Przed: staromodna i chaotyczna

W małej kuchni panował chaos spowodowany tym, iż brak w niej było wystarczającej ilości miejsc do przechowywania. Zabudowa kuchenna odznaczała się staromodnym designem, którzy szedł w parze przestarzałymi materiałami wykończeniowymi. Coś w tej aranżacji nie grało- z pewnością nie pomagał fakt, iż każdy element wyposażenia wykonany był z innego materiału: szafki o frontach z drewnianej sklejki, blaty z materiału imitującego kamień, ściany pokryte tanimi kafelkami. Wiele musiało się tu zmienić, aby kuchnia nabrała współczesnego, praktycznego charakteru.

Po: minimalistycznie, nowocześnie i z pomysłem

Projektanci wpadli na świetny pomysł na to, jak wkomponować kuchnię z otwartą strefę dzienną. Choć kuchnia jest otwarta, to jednak stanowi oddzielną całość. Otwory w ścianach płynnie łączą ją z pozostałymi obszarami pokoju dziennego- jeden pełni rolę wejścia, a drugi miejsca na stół z jednej strony, a blat z drugiej. Neutralna paleta kolorów oraz prostota mebli nadają temu pomieszczeniu minimalistyczny, współczesny wygląd.

Po: praktyczne rozwiązania aranżacyjne

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Katie Malik Interiors
Katie Malik Interiors

Kitchen internal view

Katie Malik Interiors

Zabudowa kuchenna o drewnianych frontach prezentuje się o wiele ciekawiej i nowocześniej, gdy zestawi się ją z odpowiednimi materiałami wykończeniowymi. W tym przypadku ściany nad drewnianymi blatami pokryto prostymi płytkami o neutralnym kolorze, ale ułożonymi w oryginalny wzór. Zupełnie inaczej prezentują się także nowe sprzęty AGD o współczesnym designie, pomysłowo i praktycznie wkomponowane w zabudowę kuchni. Ważną rolę odgrywa także oświetlenie- zarówno halogeny umieszczone w suficie, jak i piękne lampy nad blatem.

Po: mnóstwo miejsca na przechowywanie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Katie Malik Interiors
Katie Malik Interiors

Kitchen (internal view)

Katie Malik Interiors

Największym mankamentem kuchni w poprzedniej odsłonie był brak wystarczającej ilości szafek i półek. Z tego powodu nieustannie panował w niej chaos i bałagan. W nowej kuchni problem ten rozwiązano, instalując praktyczne meble, którymi zabudowano każdą dostępną przestrzeń. W ten sposób w optymalny sposób wykorzystano niewielką powierzchnię pomieszczenia.

Po: nowoczesny design

Na koniec spójrzmy na kuchnię z perspektywy salonu. Niezwykle udana jest w niej kombinacja drewna i białych materiałów wykończeniowych. System szafek i półek odznacza się sporą dozą funkcjonalności i w pomysłowy sposób wykorzystuje dostępną przestrzeń. Prosty, ale nowoczesny design mebli świetnie sprawdza się na tym niewielkim obszarze. Całość robi ogromne wrażenie!

Jak Wam się podoba kuchni w takiej odsłonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu