Projekty,  Salon zaprojektowane przez m.frahat

8 mebli, które szpecą Twój dom – unikaj ich!

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Dom nadmiernie przepełniony meblami wygląda na mniejszy, a pokoje wydają się być zaśmiecone. Nie mówiąc już o trudnościach z poruszaniem się po nich. Nie można więc przesadzać ze wstawianiem do salonu wszystkiego, co nam się podoba. Powinniśmy się zastanowić, które meble są nam tak naprawdę potrzebne, a które można by usunąć. Nie każdy jest zwolennikiem minimalizmu, ale każdy chyba przyzna, że umiar to podstawa. Dlatego też zapraszamy Was na krótki przegląd mebli, których warto się pozbyć, jeżeli mamy za mało miejsca. 

1. Krzesła i fotele

Chociaż najczęściej wybieramy proste krzesła, czy fotele, które teoretycznie zajmują mało miejsca to niestety przesadzamy z ich ilością. Dekoratorzy zwracają uwagę, na bałagan, który tworzy się przy zbyt dużej ilości mebli tego typu. W przypadku krzeseł i foteli, mniej znaczy lepiej. Może warto kupić jeden piękny, duży fotel zamiast trzech mniejszych? 

2. Stolik kawowy

Salon to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów mieszkania, a jego centrum bardzo często stanowi stolik kawowy. Niestety bywa, że jego rozmiar dobieramy niezbyt trafnie i zamiast malutkiego stoliczka mamy stół, który zajmuje pół pokoju.  

3. Łóżko z baldachimem

Baldachim nadaje pomieszczeniom romantycznego charakteru, jednak malutka sypialnia i wielkie łóżko to niezbyt dobry pomysł.

4. Lampa stojąca

Projekty,  Salon zaprojektowane przez makasa
makasa

Wohnwelt Country

makasa

Oświetlenie to sprawa niezbędna, jednak lampa stojąca nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku małych pomieszczeń albo gdy mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta. Niepotrzebnie zajmuje nam miejsce i stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo. Jest bardzo wiele pięknych lamp naściennych, czy sufitowych, które nie stworzą tego problemu, że naprawdę nie ma co żałować tej straty. 

5. Stolik przy wejściu

Nawet, jeśli zostawianie kluczy, czy torebki na stoliku przy wejściu jest bardzo komfortowe, to powinniśmy zrezygnować z tego mebla, jeśli mamy niewielki przedpokój. Przeciskanie się między stolikiem, a szafką na buty naprawdę nie jest zbyt komfortowe. 

6. Szafa narożna

Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca, to szafa narożna nie jest najlepszym pomysłem. Silnie zabudowana przestrzeń wydaje się bowiem mniejsza. Doskonałym pomysłem są natomiast wszelkie półki wiszące. 

7. Sofa

Projekty,  Salon zaprojektowane przez  Aleksandr Zhydkov Architect
Aleksandr Zhydkov Architect

ДОМ В ПОСЕЛКЕ ПОЛИВАНОВО

Aleksandr Zhydkov Architect

Nie panikuj! Nie znaczy to, że masz całkowicie pozbyć się  sofy ze swojego salonu. Po prostu jeżeli masz niewielki salon to sofa i kilka foteli sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się ciasne. Dlatego też w małych mieszkaniach, czy też studio projektanci wybierają meble typu dwa w jednym, żeby zaoszczędzić nieco miejsca.  

8. Mini bar

Każdy miłośnik dobrych koktajli marzy o posiadaniu mini baru. Jednak powinniśmy zastanowić się, czy naprawdę mamy na to warunki.

Idealnie urządzone mieszkanie typu studio? Poczytaj o nim tutaj: Nowoczesne i funkcjonalne studio w bieli

Czy macie problem z nadmiernym "zagracaniem" przestrzeni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu