5 wyjątkowych drewnianych sufitów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Jak stara fabryka w sercu lasu, RAJEK Projektowanie Wnętrz RAJEK Projektowanie Wnętrz Industrialny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Drewno to materiał szlachetny, a jednocześnie potrafiący ocieplić każde pomieszczenie. Jego faktura sprawia, że każda konstrukcja staje się unikatowa, jedyna w swoim rodzaju. Dodatkowo, drewno wewnątrz domu staje się w pewnym stopniu naszym łącznikiem z naturą. Przypomina nam też o tradycji, często przywodzi na myśl dawne czasy lub atmosferę wiejskiej chaty. Jest to materiał, który, użyty w odpowiednim projekcie, pasuje to praktycznie każdego stylu.

 Nasze domy i mieszkania pełne są drewnianych mebli oraz parkietów, a gdybyśmy tak mieli je również nad naszymi głowami? Prezentujemy Wam nasz wybór 5 wyjątkowych drewnianych sufitów!

1. Drewno subtelnie

Niezwykle oryginalnie wykorzystało drewno ASA Autorskie Studio Architektury. Przestronna sypialnia utrzymana w stonowanych kolorach, została dyskretnie ocieplona wprowadzeniem drewnianych paneli nad łóżkiem. Dzięki tej decyzji w interesujący sposób rozwiązano też problem skośnego sufitu, który przy innej aranżacji mógłby wprowadzać pewną dysproporcję. W efekcie powstało wnętrze o atmosferze subtelnej elegancji.

2. Solidna konstrukcja

Jak stara fabryka w sercu lasu, RAJEK Projektowanie Wnętrz RAJEK Projektowanie Wnętrz Industrialny korytarz, przedpokój i schody
RAJEK Projektowanie Wnętrz

Jak stara fabryka w sercu lasu

RAJEK Projektowanie Wnętrz

Drewniane bele od dawna pełniły istotną funkcję przy konstrukcji tradycyjnych domów. W nowoczesnych projektach obserwujemy modę na ich eksponowanie i trudno się jej dziwić! Drewno to piękny materiał, a jednocześnie mamy możliwość odwołania się do tradycji i ocieplenia pomieszczenia. Idealnie widać to w powyższej aranżacji od RAJEK Projektowanie Wnętrz, gdzie drewnu stropu odpowiada drewniany parkiet korytarza.

3. Steampunkowy szyk

Tego sufitu od deSde pracownia projektowa chyba nikt by nie posądził o tworzenie atmosfery wiejskiej chaty! Drewniane deski w różnych odcieniach brązu zostały użyte do jako obudowa sufitu, nie są elementem konstrukcyjnym ani go nie udają, pełnią funkcję czysto dekoracyjną. Ciekawie zestawiono je z lampami o nowoczesnych kształtach i z wzorem faktury drewna na abażurach. Jednak to zamocowanie luster w metalowych, bogatych oprawach, sprawia, że sufit staje się całkowicie oryginalny!

4. Polsko-skandynawskie klimaty

logs+3, unikat:lab unikat:lab Nowoczesna łazienka

W tej niezwykłej drewnianej rezydencji, gdzie znajdziemy projekty od UNIKAT:LAB, dominuje piękne, jasne drewno. Użyto go do konstrukcji drzwi, parkietu oraz oczywiście sufitu, gdzie znajdziemy również sporych rozmiarów belki utrzymujące konstrukcję. Przykład tego domu pokazuje, jak drewno może rozświetlać pomieszczenie, a tradycyjne budownictwo idealnie harmonizować z nowoczesnym designem.

5. Marzenie o tradycji

Tradycja w wydaniu klasycznym. Zakład Stolarski Robert Latawiec spełni nasze marzenie o chłopskiej chacie dzięki wspaniałym zdobieniom sufitowym. Nie musimy mieszkać w wiejskiej chacie, gdzie drewniane, masywne bele stanowią ważny element konstrukcyjny, żeby móc cieszyć się ich widokiem. Małe oszustwo, a efekt niesamowity! Pomieszczenie zyskuje unikatowy klimat, którego niejeden nam pozazdrości. 

Drewniany sufit to tylko jeden z elementów rustykalnego wnętrza. Jakie są pozostałe? Zobacz co uważa nasz ekspert: 6 niezbędnych elementów rustykalnego wnętrza.

Czy drewniany sufit sprawdziłby się w Waszym domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu