5 wyjątkowych drewnianych sufitów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Jak stara fabryka w sercu lasu, RAJEK Projektowanie Wnętrz RAJEK Projektowanie Wnętrz Industrialny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Drewno to materiał szlachetny, a jednocześnie potrafiący ocieplić każde pomieszczenie. Jego faktura sprawia, że każda konstrukcja staje się unikatowa, jedyna w swoim rodzaju. Dodatkowo, drewno wewnątrz domu staje się w pewnym stopniu naszym łącznikiem z naturą. Przypomina nam też o tradycji, często przywodzi na myśl dawne czasy lub atmosferę wiejskiej chaty. Jest to materiał, który, użyty w odpowiednim projekcie, pasuje to praktycznie każdego stylu.

 Nasze domy i mieszkania pełne są drewnianych mebli oraz parkietów, a gdybyśmy tak mieli je również nad naszymi głowami? Prezentujemy Wam nasz wybór 5 wyjątkowych drewnianych sufitów!

1. Drewno subtelnie

Niezwykle oryginalnie wykorzystało drewno ASA Autorskie Studio Architektury. Przestronna sypialnia utrzymana w stonowanych kolorach, została dyskretnie ocieplona wprowadzeniem drewnianych paneli nad łóżkiem. Dzięki tej decyzji w interesujący sposób rozwiązano też problem skośnego sufitu, który przy innej aranżacji mógłby wprowadzać pewną dysproporcję. W efekcie powstało wnętrze o atmosferze subtelnej elegancji.

2. Solidna konstrukcja

Drewniane bele od dawna pełniły istotną funkcję przy konstrukcji tradycyjnych domów. W nowoczesnych projektach obserwujemy modę na ich eksponowanie i trudno się jej dziwić! Drewno to piękny materiał, a jednocześnie mamy możliwość odwołania się do tradycji i ocieplenia pomieszczenia. Idealnie widać to w powyższej aranżacji od RAJEK Projektowanie Wnętrz, gdzie drewnu stropu odpowiada drewniany parkiet korytarza.

3. Steampunkowy szyk

homify Powierzchnie handlowe Gastronomia

Tego sufitu od deSde pracownia projektowa chyba nikt by nie posądził o tworzenie atmosfery wiejskiej chaty! Drewniane deski w różnych odcieniach brązu zostały użyte do jako obudowa sufitu, nie są elementem konstrukcyjnym ani go nie udają, pełnią funkcję czysto dekoracyjną. Ciekawie zestawiono je z lampami o nowoczesnych kształtach i z wzorem faktury drewna na abażurach. Jednak to zamocowanie luster w metalowych, bogatych oprawach, sprawia, że sufit staje się całkowicie oryginalny!

4. Polsko-skandynawskie klimaty

W tej niezwykłej drewnianej rezydencji, gdzie znajdziemy projekty od UNIKAT:LAB, dominuje piękne, jasne drewno. Użyto go do konstrukcji drzwi, parkietu oraz oczywiście sufitu, gdzie znajdziemy również sporych rozmiarów belki utrzymujące konstrukcję. Przykład tego domu pokazuje, jak drewno może rozświetlać pomieszczenie, a tradycyjne budownictwo idealnie harmonizować z nowoczesnym designem.

5. Marzenie o tradycji

Tradycja w wydaniu klasycznym. Zakład Stolarski Robert Latawiec spełni nasze marzenie o chłopskiej chacie dzięki wspaniałym zdobieniom sufitowym. Nie musimy mieszkać w wiejskiej chacie, gdzie drewniane, masywne bele stanowią ważny element konstrukcyjny, żeby móc cieszyć się ich widokiem. Małe oszustwo, a efekt niesamowity! Pomieszczenie zyskuje unikatowy klimat, którego niejeden nam pozazdrości. 

Drewniany sufit to tylko jeden z elementów rustykalnego wnętrza. Jakie są pozostałe? Zobacz co uważa nasz ekspert: 6 niezbędnych elementów rustykalnego wnętrza.

Czy drewniany sufit sprawdziłby się w Waszym domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu