Stary dom w nowym wydaniu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stary dom w nowym wydaniu!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Projekty,   zaprojektowane przez Architekturatelier Biermann
Loading admin actions …

Odziedziczyliście w spadku, bądź zakupiliście stary dom i nie wiecie, co z nim zrobić? Nasi architekci udowodnią Wam, że nie tylko nowe domy mogą być urządzone w nowoczesnym i modnym stylu! Na przykładzie tego ceglanego domu chcemy Was zainspirować i pokazać, jak dokonać renowacji starego budynku i nadać mu nowe życie! Zasięgnijcie naszych porad, wprowadźcie je w życie i cieszcie się oryginalnym i nowoczesnym domem, który ma swoją historię!

Od czego zacząć?

Projekty,   zaprojektowane przez Architekturatelier Biermann
Architekturatelier Biermann

Unbewohnt und sanierungsbedürftig

Architekturatelier Biermann

Na samym początku przemyślcie, jaki końcowy efekt chcielibyście osiągnąć. Z ogromem pomysłów przyjdą Wam z pomocą nasi architekci

Oczywiście, sam projekt to nie wszystko. Wszystkie pomysły musi wprowadzić do życia grupa specjalistów! Rozpocznijcie odpowiednio wcześnie szukać sprawdzonej ekipy budowlanej, ponieważ do najlepszych specjalistów w tej branży ustawiają się długie kolejki, a okres oczekiwania i realizacji może przeciągnąć się nawet do kilku miesięcy! 

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Stary dom pokryty był strzechą. Przez lata jednak porosła ona mchem, dostała się do niej pleśń i znacząco straciła na estetycznym wyglądzie. Z tego powodu nasi architekci zdecydowali się na jej całkowitą wymianę, aby nie utracić charakteru dawnego projektu domu. 

Decydując się na renowację starego domu, pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i Waszych bliskich. Powinniście wymienić wszystkie elementy, które mogą zagrażać zdrowiu mieszkańców – bez tego nawet najładniejszy projekt nigdy nie będzie w pełni użytkowy.

Renowacja na zewnątrz

Projekty,   zaprojektowane przez Architekturatelier Biermann
Architekturatelier Biermann

Sieht schon ganz gut aus…

Architekturatelier Biermann

Oprócz wymiany strzechy, architekci postanowili również zadbać o inne elementy domu. Ceglaną fasadę domu poddano konserwacji, przywracając jej świetność sprzed lat. Stare, zniszczone okna wymieniono na nowe, ze szprosami, dzięki czemu świetnie pasują do rustykalnego charakteru domu. Aby całość wyglądała perfekcyjnie, wymieniono również poszczególne popękane i zniszczone cegły tworzące parapety. 

Zupełnie nowe wnętrze!

O ile nasi architekci nie ingerowali za bardzo w pierwotny wygląd domu na zewnątrz, odtwarzając go niemal identycznie, o tyle wnętrza postanowili w pełni dopasować do potrzeb mieszkańców. Usunięte zostały wszystkie elementy starego wnętrza, łącznie z podłogami i ścianami! Nasi specjaliści zaprojektowali wnętrza od zera, aby były w pełni komfortowe i zachwycały swoją estetyką. Nowe ścianki działowe i wymienione belki na suficie są zwiastunem zupełnie nowego wnętrza!

Nowoczesna kuchnia i antresola

Tak oto ze starego, jednopiętrowego domu, powstała zupełnie nowa rezydencja, zachwycająca swoją estetyką! Nad kuchnią i innymi pomieszczeniami na parterze znalazła się antresola, która zwiększa powierzchnię mieszkalną i sprawia, że wnętrza są o wiele bardziej funkcjonalne! We wnętrzach połączono styl nowoczesny, charakteryzujący się bielą, szarościami i elementami ze stali, ze stylem rustykalnym, przejawiającym się głównie w elementach z naturalnego drewna. Dzięki temu wnętrza prezentują się stylowo i z klasą!

Dom jak nowy!

Projekty,   zaprojektowane przez Architekturatelier Biermann
Architekturatelier Biermann

Eine sanierte alte Reetdachkate

Architekturatelier Biermann

Porównajcie początkowe zdjęcia z końcowym efektem i przyznajcie, że zmiana jest ogromna! Stary dom przeobraził się w nową i elegancką rezydencję, która zachwyca rustykalną estetyką i dbałością o każdy szczegół. Ważne jest jednak również otoczenie budynku! Przestrzeń domu została wybrukowana, stanowiąc wygodny podjazd dla samochodów. Brak nachalnych dekoracji pozwala cieszyć się pięknem krajobrazu wokół domu. 

Jesteście zainteresowani innymi przemianami domów? Zobaczcie tutaj:

Odnowa domu bez wydawania majątku!

Wolelibyście mieszkać w domu zbudowanym od podstaw, czy starym, poddanym renowacji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu