Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez wohnhelden Home Staging

5 świetnych pomysłów na urządzenie długiego, wąskiego korytarza

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Bądźmy szczerzy- nikt nie przejmuje się za bardzo aranżacją korytarzy. Przestrzenie te pełnią najczęściej jedynie rolę łącznika komunikacyjnego i traktowane są bardziej jako konieczność, niż wyjątkowy obszar we wnętrzach. Nie warto jednak marnować tych cennych metrów kwadratowych- korytarz równie dobrze może być przestrzenią o charakterze dekoracyjnym. Obejrzyjcie pięć niezawodnych sposobów na aranżację wąskiego i długiego korytarza.

1. Różne kolory ścian

Aranżację długiego i wąskiego korytarza najlepiej jest zacząć od ścian. Jednym ze sprawdzonych sposobów na optyczne poszerzenie przestrzeni jest pomalowanie ścian farbami o zróżnicowanych kolorach lub pokrycie jednej z nich tapetą o ciekawym wzorze. W ten sposób kreuje się kontrast, niezwykle korzystny w ciasnych wnętrzach.

2. Lustra na ścianach

Lustrzane powierzchnie potrafią zdziałać cuda w wąskich wnętrzach. Dzięki lustrzanemu odbiciu wnętrze nabiera rozmiaru, zdaje się być przestronniejsze i jaśniejsze. Niekoniecznie trzeba pokryć całą powierzchnię ściany lustrem- wystarczy niewielkie lustro pełniące także rolę dekoracji ściennej.

3. W stylu minimalistycznym

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez wohnhelden Home Staging
wohnhelden Home Staging

Altbauwohnung Verkaufs-Optimierung2

wohnhelden Home Staging

Małe, ciasne pomieszczenia najlepiej jest urządzać w stylu minimalistycznym. Neutralne kolory, nieliczne dekoracje, proste w swoim designie meble- wszystko to powoduje, że dany obszar nabiera rozmiaru i wydaje się być jaśniejszy. Styl minimalistyczny to dodatkowo gwarancja wnętrz eleganckich i stylowych, czego najlepszy dowód widzimy na zdjęciu.

4. Zieleń

Korytarz to doskonałe miejsce na ekspozycję dekoracji. Świeżość i naturalność zagwarantują w nim żywe rośliny, które do wnętrz wprowadzić można albo w postaci ogrodu wertykalnego na ścianie lub zieleni zlokalizowanej pod schodami, w miejscu, które i tak zazwyczaj pozostaje niezagospodarowane.

5. Odpowiedni materiał na podłogę

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez itta estudio
itta estudio

Recibidor

itta estudio

Równie ważna co ściany jest w aranżacji korytarza podłoga. Jednym z najlepszych materiałów, którymi można ją wykończyć, jest naturalne drewno. Wybór klasyczny, ale i niezawodny i ponadczasowy. Drewno nadaje wnętrzom elegancki charakter, czyni je także bardziej naturalnymi i świeżymi.

Jak urządzacie korytarze w Waszych domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu