Prysznic bez brodzika- 10 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
DOM NA KASZUBACH, GRUPA MALAGA GRUPA MALAGA Nowoczesna łazienka
Loading admin actions …

Stojąc przed wyborem- prysznic czy wanna- wielu z nas decyduje się ostatecznie na ten pierwszy. Jedni podejmują tę decyzję z czysto praktycznych powodów, dysponując niewielkim metrażem łazienki. Inni z kolei lubują się w prysznicach, czy to tych szybkich, rozbudzających z rana, czy też długich, gorących wieczorami. Prysznic z powodzeniem stać się może także designerskim elementem aranżacji łazienki- zwłaszcza, gdy wybieramy taki w wersji bez brodzika!

Dowiedzcie się, jakie są zalety prysznica bez brodzika i zobaczcie dziesięć przykładów na to, jak prezentuje się on w różnych łazienkach!

1. Przeszklony narożnik

Bezbrodzikowy prysznic znajduje się na tym samym poziomie, co reszta łazienki. Umieszcza się go jednak na specjalnie wyprofilowanym fragmencie podłogi, w którym montuje się także odpływ. Jedną z licznych zalet prysznica bez brodzika jest jego estetyczny wygląd. Doskonale nadaje się on do łazienek o relatywnie niewielkim rozmiarze- tak, jak to widać na przykładzie wnętrza zaprojektowanego przez studio DK Architektura Wnętrz. Przeźroczyste przeszklenie oddziela prysznic od pozostałej części łazienki w sposób tak delikatny, że nie zakłóca to jej wizualnego odbioru.

2. W drewnianej wnęce

Prysznic bez brodzika jest zazwyczaj większy od tego standardowego. Pozwala to zatem na zastosowanie innego rodzaju wejścia, niekoniecznie przesuwanej kabiny, ale na przykład wahadłowych drzwi. Aranżacja od studia Unikat Lab pokazuje także, ich prysznic bez brodzika dopasować można do indywidualnych potrzeb właścicieli wnętrza i wkomponować go w jego partykularny kształt. W tym przypadku umieszczono go we wnęce, wytworzonej między, z jednej strony drewnianymi kolumnami, a z drugiej ścianą wyłożoną szarymi płytkami. Znalazło się tu miejsce nie tylko na tradycyjną słuchawkę prysznicową, ale także na deszczówkę i siedzisko.

3. Idealny do małej łazienki

Prysznic bez brodzika wprost idealnie pasuje do bardzo małych łazienek. Nie tylko fakt, iż znajduje się on na tym samym poziomie, co pozostała część wnętrza, ale także z powodu oddzielenia go szklaną szybą, prysznic ten wpisuje się łatwo w aranżację nawet najmniejszego pomieszczenia. W łazience projekty We Loft Design granica między prysznicem a resztą łazienki zdaje się nie istnieć, a on sam zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

4. Z drzwiami

Różne rodzaje drzwi prysznicowych pozwalają nam na indywidualne dobranie ich charakteru i wielkości do naszych wymagań czy wielkości łazienki. Mogę one być przesuwane lub otwierać się wahadłowo w jedną lub drugą stronę. Zabawić można się także ich designem. W aranżacji łazienki autorstwa pracowni Architektownia eleganckie drzwi doskonale wpisują się w subtelny charakter całego wnętrza. Prysznic bez brodzika niemal niezauważenie komponuje się z całością wystroju, gwarantując jednak najwyższy komfort użytkowania.

5. Przeźroczysty

Niezwykle elegancki prysznic widzimy w aranżacji łazienki dokonanej przez studio Dziurdzia Projekt. Znika on za zupełnie transparentną ścianą działową, czyniąc niezwykle trudnym rozpoznanie, gdzie znajduje się do niego wejście. Jak widać prysznic bez brodzika można umieścić także w małej łazience, gdzie znajduje się już wanna! Czyni on łazienkę elegancką, stylową i niezwykle modną!

6. Z betonu

Nowoczesny prysznic bez brodzika fantastycznie wygląda w stylowym wnętrzu, które zaaranżowano niemal w całości przy użyciu betonu. Materiał ten, o niezwykle ostatnio modnym charakterze, świetnie komponuje się właśnie ze szkłem. W projekcie studia Projekt Kolektyw obszar bezbrodzikowego prysznica wyznaczony został dodatkowo przez grafikę na jednej ze ścian.

7. Z przesuwanymi drzwiami

Kolejny przykład łazienki z betonu- tym razem zaaranżowanej przez studio Akuratnie. Prysznic bez brodzika umieszczono w niej na końcu, na całej szerokości tylnej ściany, nie oszczędzając miejsca. Oddzielono go o pozostałej części łazienki za pomocą przeźroczystych, przesuwanych drzwi. Ciekawe jest to, iż jego obszar zdaje się być wydzielony posadzką z drewna. Zdecydowanie wyróżnia go to od reszty pomieszczenia.

8. Z odpływem liniowym

Prysznic bez brodzika wymaga, aby jego odpływ zainstalować w podłodze. Dostępne są także odpływy montowane na ścianie, jednak zdarza się to relatywnie rzadko. Te w podłodze mogą być liniowe lub punktowe. Pierwsze są długie, przez co odbierają więcej wody. Zamontować można je w dowolnym miejscu podłogi. Doskonały przykład widzimy w łazience wykonanej przez biuro budowlane Twindesign.

9. Odrobina luksusu

Niezwykle luksusowo prezentuje się łazienka zaaranżowana przez studio Borowczyk Architekci. Utrzymano ją w brązach i bieli, a uzupełniono elementami ze stali i szkła. Prysznic stanowi główny element tego wnętrza. Umieszczono go we wnęce w ścianie i oddzielono przesuwanymi szklanymi drzwiami. Luksusowa jest także sama słuchawka prysznicowa o rozłożystej głowicy. Oświetlenie umieszczone w suficie nad prysznicem sprawia, że jest on skąpany w delikatnym blasku.

10. Niewidoczna granica

Zdjęcie prezentujące projekt łazienki zrealizowany przez studio Grupa Malaga pokazuje, jak doskonale z wnętrzem pomieszczenia spaja się bezbrodzikowy prysznic. Granica pomiędzy jego obszarem, a pozostałą częścią łazienki niemal zanika, sprawiając, że prysznic staje się elementem estetycznym i przyjemnym wizualnie.

Więcej pomysłów na prysznic znajduje się w Katalogu Inspiracji Nowoczesne prysznice- 7 propozycji.

Które prysznice wolicie- z brodzikiem czy też bez?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu