Projekty,   zaprojektowane przez 보국주택

Maleńki, uroczy dom na Twoją działkę i nie tylko

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Do lata jeszcze parę tygodni, a Wy marzycie o wakacjach lub, choćby odrobinie wytchnienia na łonie natury? To normalne, życie w mieście ma swoje wady i zalety, ale niewątpliwie tempo życia i huk samochodów potrafią bardzo zmęczyć. Jesteśmy tutaj dziś, dla wszystkich tych, którzy pragną ucieczki z miasta, i jesteśmy właśnie po to, aby zabrać Was do wnętrza idealnego, białego domku, który może być doskonałą inspiracją do zmiany. Wspaniale nadaje się na działkę, a także jako niewielki dom całoroczny, jego powierzchnia to zaledwie 31 metrów kwadratowych, które latem, są wzbogacone o ogród. 

Zaprojektowany przez japońskiego architekta dom łączy elementy europejskie z tradycyjnymi cechami. Ten niewielki i dobrze zaplanowany obiekt oferuje wszystko, czego można potrzebować, aby udać się na wycieczkę lub wypoczynek, a nawet, być może zostać na dłużej. 

Dom jest zdecydowanie mały, ale niewątpliwie bogaty w charakter i oryginalny urok. Koszt jego budowy jest bardzo niski, a to kolejna fantastyczna zaleta! Zaciekawiliśmy Was wystarczająco? Koniecznie spójrzcie poniżej.

Tradycyjna fasada

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 보국주택
보국주택

9평 게스트하우스

보국주택

Na zewnątrz budynek jest tradycyjny, ale zarazem i oryginalny. Choć można go uznać za zbyt prosty, piękno jest właśnie w jego klasycznym, nieskomplikowanym stylu estetycznym, który wspaniale łączy nowoczesne udogodnienia z ponadczasowym wyglądem.

To mikro mieszkanko ma całkiem spory taras, na którym mogą z łatwością pomieścić się leżaki. Dzięki temu właściciele w pełni wykorzystują pobyt na łonie natury, ciesząc się malowniczym krajobrazem. Duże, przednie okno można otworzyć, aby ułatwić dostęp do świeżego powietrza, a narożny kominek sugeruje przyjemne ogrzewanie wewnętrzne.

Widok od boku

Przenosząc naszą perspektywę, przyglądamy się budynkowi nieco od boku. Daje nam to lepszy pogląd na wielkość konstrukcji, a także przestronny przedni balkon.

Zewnętrzna fasada wygląda wspaniale dzięki białemu tynkowi, a ciemniejsze ramy okienne zapewniają kontrast i charakter. Dodatkowo dach pokryty jest, od góry – blachą, od dołu z kolei świeżym, surowym drewnem.

Drzwi wejściowe są czarujące, w białym kolorze z sześcioma niewielkimi okienkami. Dobrze zaprojektowany i wykonany ganek jest kolejną ozdobą domu. 

Plan domu

Aby lepiej poznać wnętrze tego obiektu, postanowiliśmy pokazać Wam plan, który pokazuje dokładnie, jak skonfigurowany jest dom, a także jego niewielki, ale skuteczny układ jednopokojowy.

Budynek zbudowany jest na planie prostokąta. W tym niewielkim domu, cała przestrzeń życiowa zaplanowana jest na w jednym, otwartym pomieszczeniu. Oddzielono jedynie łazienkę, która tworzy wnękę idealną dla aneksu kuchennego. 

Otwarta przestrzeń

Choć dom jest malutki, w tym pomieszczeniu tego nie widać. Dodatkowe metry kwadratowe optycznie dodaje kubatura pomieszczenia – wysokość jaką tworzy skośny sufit mogłaby być wykorzystana nawet pod niewielką antresolę z funkcja spania. 

Wewnątrz domu widzimy drewnianą okładzinę ścienną, stylowe meble i przyjemną estetykę. Łóżko rozkładane to idealne rozwiązanie dla tak małej przestrzeni, w innym wypadku zajmowałoby miejsce w ciągu dnia, a tak, jest praktycznym miejscem do siedzenia. Jest łatwe do rozłożenia i użyteczne. 

Zgodnie z oczekiwaniami w kącie pokoju znajduje się koza opalana drewnem, która jest bardzo przydatna w chłodnych miesiącach zimowych. Chociaż przestrzeń jest mała, to zdecydowanie dobrze zaplanowana i efektywnie wykorzystana!

Aneks kuchenny

Odwracając się, widzimy część frontową, w której mieści się wiatrołap, niewielka przestrzeń kuchenna i łazienka. Mała, ale praktyczna kuchnia zapewnia wygodne miejsce do przygotowania posiłków. Biały kolor szafek sprawia, że wtapia się ona w ściany i staje się mało widoczna.  Drzwi przesuwne, które prowadzą na ganek, mogą być otwarte, aby wpuszczać świeże powietrze i zapewniają wygodny dostęp do tarasu.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że małe może być piękne i funkcjonalne! Przeczytajcie także: Mały dom- duża oszczędność!

Co myślicie o takiej koncepcji wnętrza? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu