Projekty,  Salon zaprojektowane przez Collage Designs

7 problemów przy aranżacji salonu – i jak je rozwiązać

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

To właśnie na urządzaniu salonu skupiamy większość wysiłków aranżacyjnych, przyjmując, że to właśnie w tym pomieszczeniu będziemy spędzać większość czasu. Salon we współczesnym polskim domu pełni wielorakie funkcje- jest to miejsce nie tylko na relaks, ale i pokój, w którym spędzamy czas w gronie rodziny i w którym przyjmujemy gości. Jako takie pomieszczenie to jest niezwykle trudne w aranżacji. Urządzając je z pewnością natkniecie się na wiele problematycznych kwestii- nie jesteście jednak sami! Oto 7 problemów przy aranżacji salonu i sposoby na to, jak je rozwiązać.

1. Odsłonięty grzejnik

Grzejnik jest nieestetycznym, ale niezbędnym elementem każdego pomieszczenia. Można go jednak z łatwością zasłonić, wykorzystując do tego drewnianą obudowę. Przykład ze zdjęcia pokazuje, jak pozytywnie wpływać może ona na estetykę wnętrz, nadając im naturalny i stylowy charakter.

2. Stary dywan

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Unico Rugs
Unico Rugs

Rug Lines Red

Unico Rugs

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowy dywan lub też jesteś mocno przywiązany do starego, zastosuj specjalne farby do tekstyliów, które pozwolą odmienić design tego elementu wystroju wnętrz.

3. Miejsce na książki

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Inside Studio Ltd
Inside Studio Ltd

Study Shelves

Inside Studio Ltd

Tradycyjne regały i staromodne biblioteczki to rozwiązanie nudne i sztampowe. Współcześnie istnieje wiele ciekawszych sposobów na przechowywanie książek. Regał o nieregularnych półkach zajmuje całą powierzchnię ściany, a za sprawą pięknego materiału i głębokiego koloru drewna stanowi wyrazistą dekorację wnętrza.

4. Meblościanka

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Lamco Design LTD
Lamco Design LTD

Wall hung TV unit and bookcase. Also with a glass sliding door to lower unit

Lamco Design LTD

Meblościanka jest dla wielu niezbędnym elementem salonu. Warto jednak pożegnać się z tymi staromodnymi, masywnymi i w ich miejsce wstawić lub zamontować mebel o nowoczesnym designie.

5. Różne obszary w ramach salonu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Collage Designs
Collage Designs

Beach Living Room

Collage Designs

Współcześnie salon wchodzi najczęściej w skład otwartej strefy dziennej, z jadalnią i kuchnią. Jak w jego ramach wydzielić miejsce na wypoczynek czy kącik do czytania? Sposób ustawienia mebli pomaga w odseparowaniu poszczególnych obszarów. Dobrym rozwiązaniem jest także dywan, w ramach którego urządza się jedną konkretną przestrzeń.

6. Problem z wyborem jednego koloru

Dobrze wiemy, jak ciężko jest zdecydować się na jeden konkretny kolor do wnętrza. Mając problem z podjęciem decyzji warto mieć na względzie, iż nieudana kombinacja kolorów może mieć fatalne pod względem wizualnym skutki. Dobrym rozwiązaniem jest paleta kolorów o zbliżonych odcieniach i przełamanie jej jednym wyrazistym kolorem- doskonale udowadnia to przykład ze zdjęcia.

7. Niekonwencjonalny kształt wnętrz

Jeżeli wnętrza Twojego domu odznaczają się nietypowym kształtem lub składają się na nie niekonwencjonalne elementy architektury wnętrz- wykusz, nieregularny sufit lub otwory okienne- właśnie do nich dostosuj sposób urządzania wnętrz. W aranżacji ze zdjęcia granatowe ściany kontrastują z białym sufitem i to właśnie on podkreśla niekonwencjonalny charakter wnętrz.

Jakie są Wasze sposoby na piękny salon?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu