Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Alfagrama estudio

15 wspaniałych pomysłów na aranżację przedpokoju!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Projektowanie aranżacji przedpokoju może przyprawić o prawdziwy ból głowy, czy to ze względu na brak dostatecznego miejsca, czy też niestandardowe wymiary. Wybór elementów tworzących dekorację nie powinien być jednak skomplikowany, jeśli ma się konkretny pomysł na ostateczny efekt. Mając pomysł na wiodący styl aranżacji jesteśmy w połowie drogi do pięknego przedpokoju! Ważne jest, żeby podkreślić, że małe elementy odgrywają bardzo ważną rolę w tworzeniu wystroju: zaczynając od oświetlenia po wybór dywanu.

W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy 15 z najlepszych pomysłów na aranżację przedpokoju. Znajdziecie tu porady na takie tematy, jak gdzie umiejscowić wieszaki, stojak na parasole, wazony czy lustra, i wiele więcej.

​Pamiętajmy: w większości przypadków, mniej znaczy więcej!

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy myśleć przy projektowaniu przedpokoju jest to, że jedyne co uzyskamy przy nadmiarze przedmiotów, to zagraconą przestrzeń. Dlatego też, zaleca się używać jedynie elementów niezbędnych! W przeciwnym razie, przestrzeń nie będzie wyglądać bardzo zachęcająco.

​Niech żaden przedmiot nie blokuje przejścia!

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Alfagrama estudio
Alfagrama estudio

Macetera divisoria entre recibidor y sala

Alfagrama estudio

Ważne jest, aby każdy przedmiot był umieszczony we właściwy sposób, żeby ożywić przestrzeń, ale nie blokować przejścia. Jest to podstawowa zasada w przypadku korytarzy i przedpokojów. Poleca się umieszczanie przedmiotów tuż przy ścianach.

​Białe ściany

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ESPACEA

Biały kolor jest naturalnie najczęściej wybieranym kolorem na pokrycia ścian ponieważ optycznie powiększa przestrzeń, jest idealnym tłem dla elementów dekoracyjnych i doskonale łączy się z innymi kolorami. Tym bardziej, jest to kolor, którego powinniśmy używać w przypadku ścian przedpokoju.

​Alternatywa – Metaliczne kolory na ściany

Aktualnie, metaliczne kolory są bardzo modne, więc ich wykorzystanie na pokrycie ścian przedpokoju nie może być błędne. W ten sposób, nasz przedpokój zyska nowoczesny wygląd. Poza tym, metaliczne kolory świetnie sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie nic nie ogranicza przepływu światła.

​Jak urządzić przestrzeń dostępną pod schodami?

Przestrzeń dostępna pod schodami jest zazwyczaj pomijana i marnowana, przez co wchodzący do mieszkania goście mają poczucie pustej przestrzeni. Świetną alternatywą dla tej sytuacji jest stworzenie niewielkiego ogródka domowego. Doskonale sprawdzi się drzewko bonsai otoczone kamyczkami.

​W aranżacji wykorzystajmy obrazy lub zdjęcia

Obrazy często stają się idealnym rozwiązaniem dla tego typu przestrzeni, a dzięki ich kolorom i kształtom zyskujemy ogrom ciepła. Oczywiście, obraz powinien pasować do wnętrza, ale też nadać mu pewien kierunek. Bardziej ekstrawaganckie obrazy wprowadzą nutę nowoczesności, podczas gdy tradycyjne pejzaże wpisują się w nurt klasyczny.

​Jak najlepiej wykorzystajmy naturalne światło.

Tak, jak widać na zdjęciu, bardzo ważne jest, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło wpadające do pomieszczenia. O ile to możliwe, zadbajmy o to, by w strefie przedpokoju znalazło się okno lub świetlik. Dobrze oświetlona przestrzeń będzie wyglądać na większą i bardziej przestronną.

​Minimalistyczny wystrój w przedpokoju

Z pomocą kilku elementów można stworzyć bardzo eleganckie miejsce, oczywiście biorąc pod uwagę, że ich umiejscowienie będzie miało ogromne znaczenie. Dlatego też, zaleca się wybór niewielkiego stolika, który nie będzie ograniczał przejścia, a stworzy miejsce na położenie kluczy i torby przed wejściem dalej w głąb mieszkania. Dla dekoracji wystarczy wazon lub figurka.

​Rośliny w przedpokoju jako element natury

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Pop Arq

Istnieje wiele gatunków roślin, które mogą być umieszczone w przedpokoju, a dzięki którym stworzy się doskonałą, naturalną atmosferę. Pamiętajmy jednak wybierać takie rośliny, które nie wymagają dużej ekspozycji na słońce, aby jak najdłużej zachowały swój naturalny kolor.

​Istotny element wyposażenia: Wieszak

Jednym z elementów, których nie może zabraknąć w przedpokoju jest wieszak! Bez względu na to, czy jest to niewielka przestrzeń, czy też duży hol, wieszak jest elementem koniecznym. Tym bardziej, że w dzisiejszym świecie, rynek zalany jest przeróżnymi rodzajami wieszaków, tak więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie i dla wnętrza swojego przedpokoju.

​Dywany: zostawmy wilgoć i kurz na zewnątrz!

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Equipe Ceramicas
Equipe Ceramicas

Caprice Cream, DECO Loop Pastel 20x20

Equipe Ceramicas

Włączenie dywanów w dekorację domu raczej nie wychodzi z mody, a poza tym, dzięki swojej teksturze zapobiegają wnoszeniu brudu i wilgoci do wnętrza mieszkania, co bezpośrednio przyczynia się do zachowania czystego domu. Przy głównym wejściu zaleca się umieszczenie chłonnych dywanów o ciemnych kolorach, które dłużej będą dobrze wyglądały.

​Lustra jako część dekoracji

Wykorzystanie lustra w ramach aranżacji przedpokoju okazuje się być bardzo skuteczne, ponieważ każdy lubi przejrzeć się w lustrze wchodząc lub wychodząc z mieszkania. Mając lustro w przedpokoju, nie musimy iść do innego pomieszczenia, żeby sprawdzić jak wyglądamy! Lustro jest też świetnym elementem dekoracyjnym, a jego ramy powinny zgadzać się ze stylem aranżacji wnętrza. Nie musimy też trzymać się standardów w kwestii kształtu – możemy wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych modeli.

​Poustawiajmy różne przedmioty na półkach

Włączenie półek w dekorację przedpokoju przynosi bardzo pozytywne efekty. Jest to bardzo praktyczny sposób na uporządkowanie przestrzeni, ale również bardzo metoda na wprowadzenie gości w klimat naszego mieszkania. Już na wejściu możemy zaznaczyć jakie są nasze zainteresowania, ustawiając odpowiednie figurki, zdjęcia lub pamiątki.

​Podkreślmy dekorację za pomocą światła

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Equipe Ceramicas
Equipe Ceramicas

Rhombus Cream, Taupe, Green 14x24

Equipe Ceramicas

Jeżeli chcielibyśmy podkreślić pewne elementy dekoracyjne, wystarczy skierować na nie strumień światła. Bardzo przydatne mogą okazać się lampki nocne lub kinkiety. Sztuczne światło o odpowiedniej barwie, skierowane w odpowiednim kierunku może stać się dekoracją samą w sobie!

​Ewolucja mebli

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Versat

Stoły są najwspanialszymi elementami wyposażenia każdego wnętrza, a z biegiem lat ich wygląd mocno się zmienił – i to w dobrym kierunku. Poza tym, nie musimy wybierać stołów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Możemy postawić na blaty przytwierdzone do ściany lub podwieszane pod sufitem. Możemy zdecydować się na stoły z półkami, lub też całkowicie zabudowane, drewniane bloki. Jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia!

W temacie stołów, widzieliście już fuzję stołu bilardowego ze stołem jadalnianym? Jeżeli nie, to musicie zajrzeć do Katalogu inspiracji: Fusiontable: Rewolucja w świecie mebli!

Z którego pomysłu skorzystacie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu