Projekty,   zaprojektowane przez ASPACE

13 pomysłów na odnowienie wnętrza za mniej niż 400 złotych!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli chcemy wprowadzić świeży wiosenny powiew do naszego mieszkania, ale nie dysponujemy dużym budżetem, to nie poddawajmy się! Jest kilka rozwiązań, do których możemy się uciec. W tym Katalogu Inspiracji zgromadziliśmy 13 pomysłów na odświeżenie domu za mniej niż 400 złotych. Są to małe interwencje, które poprawią jakość pomieszczeń i nadadzą im nowego wyrazu. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszam!

​1. Dodajmy półki

W kuchni zazwyczaj brakuje przestrzeni. Dlatego właśnie, koniec końców to pomieszczenie wydaje się zarzucone wszelkiego rodzaju urządzeniami i naczyniami. Rozwiązaniem tego problemu mogą być nowe półki lub regał. W tym przypadku, półka stała się miejscem na puszki kawy i herbaty, a jednocześnie pozwoliła powiesić kieliszki.

​2. Pomalujmy meble

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Hallwood Furniture
Hallwood Furniture

Small kitchen, big bold colour!

Hallwood Furniture

Jeżeli chcemy wprowadzić do kuchni nowe kolory, lecz nie mamy pieniędzy na zakup nowych mebli, zawsze możemy uciec się do starej metody renowacji mebli i pomalować je na żywe, świeże kolory pasujące do istniejącego wystroju.

​3. Spersonalizujmy wejście

Projekty,  Domy zaprojektowane przez K-Tribe Studió

Dla tych, którzy są zmęczeniu niezmieniającym się widokiem witającym po dniu pracy, nadszedł czas, aby na nowo zaaranżować wejście do domu. Można to osiągnąć wymieniając klamki, dodając lampę lub ustawiając przy drzwiach rośliny.

​4. Wymiana materiału podłogowego

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez C7 architects
C7 architects

Wickham House

C7 architects

Ten sposób odświeżenia wnętrza rzeczywiście wymaga większej inwestycji, ale odmieni nasze wnętrze nie do poznania. Przy mniejszym budżecie pomyślmy o wykładzinie, choć wymiana kamienia na drewno lub na odwrót zapewni najbardziej imponujące efekty.

​5. Pomalujmy wnętrze kominka

Ta powierzchnia zazwyczaj zostaje oddalona w zapomnienie. Wewnętrzne ściany kominka również mają ogromny wpływ na wygląd wnętrza, tak więc nadając im nowy kolor, który kontrastuje z resztą pomieszczenia, de facto zmieniamy aranżacje wnętrza!

ALe jaki kolor wybrać? Najlepiej skontaktować się z projektantami wnętrz, którzy doskonale wiedzą jakie połączenia sprawdzają się najlepiej.

​6. Odnówmy lobby

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez The Cotswold Company
The Cotswold Company

Oakland Shoe Cupboard and Organiser

The Cotswold Company

Dodajmy niewielką drewnianą szafkę na buty, wymieńmy rośliny doniczkowe na inne, umieśćmy lustro, lub wymieńmy stary dywan (wykorzystajmy stary dywan od dawna schowany na strychu jeżeli poszukujemy stylu vintage, takiego jak na zdjęciu).

​7. Recykling mebli

Nie trzeba kupować nowych mebli chcąc odświeżyć wnętrze domu. Możemy wykorzystać stare meble i nadać im innego zastosowania. Na przykład, stara drewniana drabina może posłużyć jako półka na książki.

​8. Postawmy na lampy

Lampy są elementem wyposażenia, który może całkowicie odmienić wygląd danego miejsca. Postawmy na lampy o odważnych wzorach, które zdecydowanie odmienią wizerunek pomieszczenia.

​9. Organizacja na podstawie pudełek

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez ASPACE
ASPACE

Tessera Step Cube Unit

ASPACE

Aby utrzymać wszystko w porządku, wykorzystajmy zabawne pudełka lub kartony. Taki system sprawdza się szczególnie dobrze w pokoju dziecięcym, gdzie możemy wykazać się kreatywnością.

​10. Poprawmy jakość wody

Mimo, że nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na estetykę domu, to na pewno wpłynie na nasze zdrowie! Zamiast kupować wodę butelkowaną, pomyślmy o zainstalowaniu filtrów w kranach, co pozwoli poprawić jakość wody, którą pijemy.

​11. Modułowe meble

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Redesign Studio
Redesign Studio

Modular Library

Redesign Studio

Podobnie jak widzieliśmy w pokoju dziecięcym, salon też może być świetnym miejscem na wykorzystanie koszy i otwartych regałów o nieregularnych kształtach. Dynamiczna kompozycja o różnych kolorach, jak ta ze zdjęcia na pewno nie przejdzie bez echa wśród gości.

​12. Dodajmy nowe elementy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Arttus
Arttus

Large Decorative Front Door

Arttus

Małe detale są tym, co ostatecznie sprawiają, że przestrzeń będzie wyglądała na odświeżoną, nie wiedząc w sumie dlaczego: rośliny, dekoracja ścian, lampy, dywany, wieszaki… wszystko jest dozwolone, żeby uzyskać nowy wygląd, którego poszukujemy.

​13. Przegrupujmy, wyczyśćmy i uporządkujmy

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Crown Floors
Crown Floors

London Fog

Crown Floors

Na koniec, pokażemy Wam najtańszy sposób na odnowienie dekoracji wnętrza: uporządkujmy przestrzeń, wyczyśćmy stare meble i przemeblujmy pokój. Te trzy rzeczy nie wymagają żadnych nakładów finansowych, ale mogą okazać się najlepszym sposobem na odświeżenie wnętrza. Poza tym, na pewno będziemy mieli dużo radości z eksperymentowania z meblami i przestrzenią.

Jeżeli szukacie sposobów na uporządkowaną przestrzeń, nie zastanawiajcie się i zobaczcie co przygotowaliśmy w Katalogu Inspiracji: Małe domy – 8 porad aby zmaksymalizować przestrzeń

Znacie inne sposoby na tanią aranżację wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu