14 projektów patio ze źródłem wody w roli głównej

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

14 projektów patio ze źródłem wody w roli głównej

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Kevin Cooper Garden Design
Loading admin actions …

Jednym z najefektowniejszych sposobów aranżowania jakiejkolwiek przestrzeni jest wybór jednego centralnego elementu, pełniącego rolę głównej dekoracji. W przypadku obszarów na zewnątrz domu tym elementem może stać się zbiornik wodny- staw, fontanna czy oczko wodne.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam aż czternaście aranżacji patio ze źródłem wody w roli głównej.

1. Ściana z fontanną

Znana także jako kaskada, ściana z fontanną wprowadza element luksusu i wyrafinowania do każdego ogrodu czy patio. Dźwięk wody z fontanny ma także działanie kojące, potęgując poczucie relaksu.

2. O kamiennym dnie

W tworzeniu efektownego oczka wodnego liczy się nie tylko kolor materiałów wykończeniowych, ale także ich tekstura. Z tego powodu naturalny kamień jest jedną z najlepszych opcji.

3. Nowocześnie i luksusowo

Projekty,  Powierzchnie handlowe zaprojektowane przez Aralia
Aralia

Knightsbridge Roof Terrace – Aralia Garden Design

Aralia

Jeżeli dysponujesz sporą przestrzenią na zewnątrz, przeznacz ją na fontannę o prostokątnym, nowoczesnym designie. Wykonana z marmuru, łączy w sobie to, co najlepsze z estetyki naturalnego kamienia i wody. Ciekawie pod względem estetycznym prezentuje się dno z ciemnych kamieni, kontrastujące z jasnym odcieniem i gładkością marmuru.

4. Staw we współczesnej odsłonie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Hoveniersbedrijf Guy Wolfs
Hoveniersbedrijf Guy Wolfs

Patiogarden with steel pond and water feature

Hoveniersbedrijf Guy Wolfs

Idealny wybór do nowoczesnego, stylowego ogrodu- prostokątny staw z betonu z minimalistyczną fontanną. W otoczeniu bujnej zieleni prezentuje się świeżo i naturalnie.

5. Wokół drzewa

Umieszczenie zbiornika wodnego wokół drzewa to nie tylko doskonały sposób na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, ale także podkreślenia piękna i naturalności pnia.

6. Woda spływająca po kamieniach

Nowoczesny i kompaktowy sposób na udekorowanie ogrodu zbiornikiem wodnym. Sześcienna bryła kamienia sprawia, że takie rozwiązanie nadaje się na obszar o dowolnym kształcie i rozmiarze. W pojedynkę lub w grupie stanowi świetną dekorację strefy wejścia.

7. Strefa zen

Spokój i wyciszenie już od progu- niewielki zbiornik wodny przy wejściu do domu przyczyni się do zmiany energii w Twoim otoczeniu i pozytywnie wpłynie na wizualny odbiór czterech ścian.

8. W azjatyckim stylu

Fontanna z posągiem Buddy to niezbędny element każdego ogrodu czy patio urządzonego w stylu azjatyckim. Na obszarach nawiązujących estetyką do Dalekiego Wschodu niezwykle ważne są źródła wody i tropikalna roślinność.

9. Na małej przestrzeni

Wąski, podłużny zbiornik wody to dobra opcja zwłaszcza do ogrodów i patio o ograniczonej powierzchni. Każde źródło wody, bez względu na wielkość, to świetny pomysł na główny element dekoracyjny na zewnątrz.

10. Podświetlone zbiorniki z betonu

Światło wydobywające się z wewnątrz betonowych bloków zupełnie odmienia charakter tego ogrodu.

11. Podwodne donice

Idealna opcja dla miłośników naturalnego designu. W przypadku tego projektu zachwycają nie tylko egzotyczne rośliny posadzone w podwodnych donicach, ale także efekt lustrzanego odbicia wywoływany idealnie gładką taflą wody i klimatycznym oświetleniem.

12. Minimalistycznie

Kolejny projekt, który udowadnia, że zbiornik wodny zainstalować można na patio lub w ogrodzie o każdym rozmiarze.

13. W geometrycznym labiryncie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Cherry Mills Garden Design
Cherry Mills Garden Design

Front Garden water feature

Cherry Mills Garden Design

Geometryczne kształty to jeden z wyznaczników modernistycznego designu. Źródło wody w stylowej kuli umieszczono na środku labiryntu złożonego z kwadratów i prostokątów. Świetny pomysł na elegancki ogród!

14. Niewielka kaskada

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Earth Designs
Earth Designs

Modern Family garden in North London

Earth Designs

Niewielką kaskadę docenią miłośnicy praktycznych, niedrogich rozwiązań, a także ci, którzy pragną ogrodu o właściwościach terapeutycznych.

Podobają Wam się ogrody z fontannami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu