HOUSE 3: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Luxon Modern Design Łukasz Szadujko

Przytulny dom w świetnymi pomysłami na ściany

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zestawienie szarego z brązem to duet ponadczasowy, mający wielu zwolenników, absolutnie elegancki i szykowny. Te kolory nie podlegają kaprysom mody i mają niezachwianą pozycję we wnętrzach. Wszystkim tym, którzy obawiają się, że takie wnętrze jest ciemne i ponure, w dodatku nieprzystępne, przedstawiamy dzisiejszy projekt domu.

Wnętrze zaprojektowane przez architektów ze studia LUXON MODERN DESIGN ŁUKASZ SZADUJKO to kwintesencja nowoczesnej stylistyki, połączonej z zastosowaniem naturalnych materiałów i funkcjonalnością, na którą położono duży nacisk. Przestronny salon i efektowna kuchnia są warte obejrzenia dlatego koniecznie przewińcie w dół…

Kuchnia z jadalnią

W strefie dziennej, oprócz salonu znajduje się także otwarta kuchnia z jadalnią. Kolorystyka jest tu zdecydowanie cieplejsza niż w pokoju dziennym ale jednocześnie, doskonale z nim korespondująca. Kultowe połączenie ciepłych odcieni szarości, brązów, beżów i drewna jest, jak zwykle, niezawodne. 

W tej ergonomicznej kuchni w kształcie litery U, widzimy, że duży nacisk został postawiony na funkcjonalne przechowywanie. Duża ilość szafek oraz sprzęt w zabudowie to niewątpliwe atuty tej ciepłej i zacisznej kuchni. Na lodówce, ważne miejsce zajmują magnesy i rysunki dzieci, widać, że w tym domu najważniejsza jest miłość. 

Wspaniały salon

Wnętrza są pełne światła i mimo zastosowania nowoczesnych, surowych materiałów, jak kamień, beton są przytulne. Kolorystykę można określić jako chłodną jednak samo wnętrze jest ciepłe w odbiorze. Modna i elegancka szarość dobrze eksponuje i podkreśla strukturę poszczególnych materiałów. Duża ilość dziennego światła wpada przez spore okna od samej podłogi. 

Neutralna posadzka, jest jednolita w całej części dziennej. Jej spokojny, dyskretny kolor tworzy doskonała bazę dla różnych odcieni szarości i brązów, które występują w strefie dziennej tego domu. Pięknie pasuje także do ciemnoszarej ściany pokrytej betonem architektonicznym. 

Strefa przyjmowania gości

Naprzeciwko siebie ustawiono dwie komfortowe kanapy z regulowanymi zagłówkami. Pomiędzy nimi stoi stolik kawowy. Jasna ściana została ozdobiona kamieniem, którego struktura wnosi wiele do przestrzeni. Jest ona dodatkowo podkreślona odpowiednim oświetleniem, wydobywającym całe piękno faktury. Intrygujący sufit skupia na sobie uwagę, podwieszona część zawiera oświetlenie. 

W centralnej części pomieszczenia zawieszono lampę, zaprojektowaną w nowoczesnym duchu. Jej srebrzysty abażur prezentuje się bardzo efektownie. Podobają nam się również duże donice z żywą roślinnością, ustawione po obu stronach kanapy. 

Widok z innej perspektywy

Tutaj, znów przyglądamy się salonowi, jednak tym razem w szerszej perspektywie. Z tyłu widać korytarz z prostymi ażurowymi schodami, prowadzącymi na wyższą kondygnację. Po lewej stronie widać fragment kuchni, której przyjrzymy się w następnej kolejności.  

Ostatni rzut oka na salon pozwala nam spostrzec, że właściciele domu są dyskretnymi miłośnikami natury. Żywa roślinność występuje w kilku miejscach i różnorodnych gatunkach oraz rozmiarach. Nad nowoczesną komodą z błyszczącymi frontami zawisła grafika w szarych odcieniach, za jej doskonałą ekspozycję odpowiedzialne są punkty świetlne wychodzące z sufitu.

Jadalnia

Doskonałe wrażenie robi także jadalnia, przylegająca do kuchni. Jest ona przeszklona z dwóch stron. Jedzący mogą jednocześnie podziwiać widoki za oknem i delektować się posiłkiem. A kiedy nie będą mieli ochoty na dodatkowe wrażenia z pomocą przyjdą żaluzje. Brązowy, drewniany stół i wygodne krzesła z oparciami to udogodnienia, dzięki którym jadalnia jest bardzo wygodna i idealna dla czwórki osób. 

Kominek

Jak na przytulny dom przystało, i tutaj nie może zabraknąć kominka, który jest symbolem domowego ogniska. Jego ciepło roztacza swój urok na siedzących w salonie domowników i ich gości. Szara ściana jest wykończona za pomocą szarego betonu, który sam w sobie jest materiałem zimnym jednak obok kominka powstała wnęka na drewno, które jest ciepłe i kojarzy się z naturą. Porąbane na opał kawałki to bardzo funkcjonalna ozdoba. 

Zabudowa kominka odpowiada za jego charakter, a także wpływa na całe wnętrze. Przeczytajcie także: Zabudowa kominka – ciekawe pomysły!

Jak Wam się podoba kuchnia? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu