Przeszklona kabina prysznicowa: 16 inspiracji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przeszklona kabina prysznicowa: 16 inspiracji

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Paula Carvalho Arquitetura
Loading admin actions …

Prysznic czy wanna? Oto jest pytanie! Dzisiaj stawiamy na tę pierwszą z opcji, a wcale nie wyczerpuje to naszych możliwości. Dlatego ograniczmy ten wybór do przeszklonych kabin prysznicowych, które królują w nowoczesnych łazienkach. Są eleganckie, łatwe w utrzymaniu czystości oraz optycznie nie zajmują miejsca. 

Czy jeszcze trzeba Was do nich przekonywać? Zrobią to zatem nasi najlepsi architekci wnętrz, prezentując aż 16 wspaniałych realizacji łazienek z przeszklonym prysznicem.

1. Prysznic i wanna

Czy Wy też należycie do osób, które kochają relaksować się w oparach pary wodnej? Szkoda tylko, że potem wilgoć osiada w całej łazience. Chyba, że za przeszkleniem ukryjemy wejście do prysznica oraz wanny.

2. Bogactwo materiałów

Różnorodne materiały najwyższej jakości prezentują się wspaniale… zwłaszcza kiedy nic ich nie zasłania! Szklana tafla pozwoli cieszyć oczy całością aranżacji.

3. Nowoczesność w każdym calu

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez 青瓷設計工程有限公司
青瓷設計工程有限公司

木紋磚鋪陳浴室的休閒溫潤質感

青瓷設計工程有限公司

Przeszklona kabina stała się obecnie podstawą w nowoczesnej łazience. To oszczędność przestrzeni, jaką trudno jest uzyskać w inny sposób.

4. Z widokiem

Brać prysznic będąc skąpanym jednocześnie w wodzie i naturalnym świetle? Doskonały pomysł, byle tylko kabina nie zasłoniła okien… Chyba, że jej ściany są przeszklone!

5. Luksus prostoty

Jak zamocować szklaną taflę? W powyższym przypadku zdecydowano się na stalową konstrukcję, która przydaje wnętrzu blasku industrialnego szyku.

6. Z drzwiczkami

Nie każdy przeszklony prysznic musi ograniczać się do jednej, imponującej, gładkiej tafli. Możecie nie czuć się dobrze z takim rozwiązaniem, dlatego warto przemyśleć również wariant z drzwiczkami.

7. Biel, czerń i drewno

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez choc studio interieur
choc studio interieur

Badderen in Oriëntaalse sfeer

choc studio interieur

Nie każdy przeszklony prysznic musi ograniczać się do jednej,
imponującej, gładkiej tafli. Możecie nie czuć się dobrze z takim rozwiązaniem, dlatego warto przemyśleć również wariant z drzwiczkami.

8. Kiedy dużo się dzieje…

… w niektórych miejscach warto się ograniczyć. Przeszklona kabina nie przyciąga wzroku, pozwala mu beztrosko krążyć po pomieszczeniu z bogactwem akcentów.

9. Ograniczona przestrzeń, nieograniczona wyobraźnia

Nie jest prawdą, że prysznic typu walk-in to rozwiązanie przeznaczone jedynie do dużych łazienek. Wręcz przeciwnie! Szklana tafla optycznie nie zajmuje miejsca i pozwala realizować aranżacyjne marzenia.

10. Pod skosem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Tarimas de Autor
Tarimas de Autor

TARIMA DE ROBLE STORM – Proyecto Madrid

Tarimas de Autor

Projekt poddasza zawsze jest kreatywnym wyzwaniem. Tutaj dzięki przeszkleniom oraz różnicy kolorów i materiałów wydaje się, że kabina prysznicowa to osobne pomieszczenie.

11. W głębi

Kochamy naturalne światło w łazienkach. Przeszklona kabina pozwoli, by penetrowało ono każdy kąt pomieszczenia. Oczywiście musimy pamiętać o usuwaniu zacieków!

12. Na rogu

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Студия интерьера Дениса Серова
Студия интерьера Дениса Серова

Душевая 4 кв. м в современной классике

Студия интерьера Дениса Серова

Myślicie, że nowoczesny prysznic jest nie dla Was? Macie za mało miejsca i dlatego kupicie typową kabinę, chociaż w ogóle się Wam nie podoba? Niech powyższe zdjęcie będzie dowodem na to, że wszystko jest możliwe!

13. Szkło i drewno

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS

Za tą szklaną taflą czeka niecodzienne rozwiązanie: drewniane panele zamiast brodzika. Ten naturalny materiał coraz częściej pojawia się w aranżacji łazienek i nie obawia się wilgoci.

14. Na szaro i z dwóch stron

Ten prysznic z jednej strony zamyka szklana tafla, a z drugiej murem wyłożony płytkami oraz tafla. Takie rozwiązanie sprawdzi się, kiedy nie możemy umieścić prysznica w głębi pomieszczenia.

Kochacie szarości i naturalne materiały? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Wszystkie odcienie szarości w przytulnym domku.

15. W stylu skandynawskim

Ogromną zaletą przeszklonych pryszniców jest to, że sprawdzą się one w aranżacji w każdym możliwym stylu. Skandynawska łazienka? Proszę bardzo!

16. Czarna mozaika

W tej biało-czarnej łazience przeszklenie prysznica jest praktycznie niewidoczne! Na jego obecność zwraca uwagę jedynie biały, niski brodzik.

Która z łazienek najbardziej się Wam spodobała?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu