Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez labzona

6 sekretów, których nie zdradzi żaden projektant wnętrz

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Chcesz, aby mały pokój wydawał się większy? Zastanawiasz się, jak optycznie poszerzyć wąski korytarz? We wnętrzach Twojego domu brakuje światła i nie wiesz, jak je rozjaśnić? W rozwiązaniu tych kwestii oczywistym wyborem wydaje się zwrócenie do profesjonalisty- projektanta lub dekoratora wnętrz. Jednak porada z pewnością nie będzie darmowa- dlatego zachęcamy do przeczytania naszych wskazówek, zebranych w tym Katalogu Inspiracji, które nie kosztują ani grosza!

1. Lustrzana ściana podwaja przestrzeń

Lustra na jednej ze ścian niewielkiego pomieszczenia potrafią zdziałać cuda, jeżeli chodzi o optyczne powiększenie przestrzeni. Taki zabieg zastosowany na przykład w małym przedpokoju spowoduje, że jego wnętrz wyda się o wiele większe i przestronniejsze.

2. Jasne podłogi w lekkich wnętrzach

mieszkanie prywatne 3 pokoje czarno-białe - apartamenty na polanie - Gdynia : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz
Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

mieszkanie prywatne 3 pokoje czarno-białe – apartamenty na polanie – Gdynia

Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

Podłoga i pokrywający ją materiał odgrywają kluczową rolę we wnętrzach. Jeżeli chcemy, aby odznaczały się one jasnością i lekkością, warto wybrać materiał o neutralnym, bladym odcieniu.

3. Gra kolorów w przestronnych wnętrzach

Sposób na to, aby optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie? Pomaluj ścianę znajdującą się najdalej od wejścia na ciemniejszy kolor, pozostawiając ściany ją otaczające jasne i neutralne. Ten zabieg pozwoli nie tylko na wykreowanie wrażenia optycznej iluzji, ale także na osiągnięcie efektu wnętrza radosnego i figlarnego.

4. Wertykalne linie w większym pomieszczeniu

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez A2architetti
A2architetti

bagno a righe con quadri

A2architetti

Chcesz, aby pokój o nisko zawieszonym suficie wydawał się wyższy, a co za tym idzie przestronniejszy? Pomaluj ścianę w wertykalne pasy, co optycznie ją wydłuży. Co więcej, wnętrze wyda się ciekawsze i nabierze oryginalności.

5. Jaskrawe ściany i biały sufit w ciemnym pokoju

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez labzona

Pokój w Twoim domu wydaje się ciemny i przytłaczający? Ożywisz go za pomocą kolorowej ściany, pokrytej farbą o jaskrawym, wyrazistym kolorze. Pozostaw sąsiednie ściany neutralne, a sufit biały- optycznie powiększysz wnętrze pomieszczenia. Kolorową ścianę możesz dodatkowo udekorować- przykład ze zdjęcia doskonale obrazuje korzyści takiego rozwiązania.

6. Oryginalna tapeta w nijakim wnętrzu

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Creativespace
Creativespace

modello gate… passaggio

Creativespace

Chcąc ożywić wnętrze zwyczajnego, sztampowego mieszkania, pokryj jedną ze ścian oryginalną tapetą. Ta ze zdjęcia, przedstawiająca w niezwykle rzeczywisty sposób wnętrze tunelu, to nie tylko modna i stylowa dekoracja, ale i sposób na optyczne powiększenie wnętrza.

Który trik wykorzystacie w aranżacji wnętrz swoich domów i mieszkań?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu