Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez ARCO Arquitectura Contemporánea

11 pomysłów na dekorowanie ścian wnękami (tak, są trendy!)

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ściany we wnętrzach pełnią współcześnie o wiele ważniejszą rolę niż jedynie tło dla aranżacji- są to powierzchnie o ogromnym potencjale dekoracyjnym, który projektanci i dekoratorzy zaczynają odkrywać. W gąszczu modnych materiałów wykończeniowych, oryginalnych wzorów i kolorów wyróżnia się ostatnio nowy trend- dekoracyjne wnęki w ścianach. Zebraliśmy dla Was jedenaście inspiracji, które pomogą zrozumieć ten fenomen. Zapraszamy do oglądania!

1. Łączące przestrzenie

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Wowa

Ściany oddzielają od siebie poszczególne obszary- jednak umieszczone w ich wnęki, gdy otwarte z obu stron, pozwalają na wizualne połączenie przestrzeni, przepływ światła i powietrza.

2. Elegancka i wąska

Im węższa wnęka, tym bardziej elegancki i subtelny jest jej charakter. Jej ścianę wykończyć można kontrastowym materiałem, osiągając wrażenie głębi.

3. Więcej niż jedna

Kilka wnęk o jednakowym kształcie i rozmiarze pozwala nadać ścianom dynamiczny charakter, przełamując ich monotonię. Każdą z nich przyozdobić można w ten sam sposób, osiągając wrażenie harmonii, lub też udekorować inaczej, potęgując wrażenie dynamiki.

4. Na meble, które zajmują za dużo miejsca

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TAFF

Duża wnęka to doskonały sposób na praktyczne i funkcjonalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Umieścić można w niej meble, na której w innej sytuacji nie byłoby miejsca. Zabudowa wnęk jest szczególnie popularna w przedpokojach i wąskich korytarzach.

5. Duża i podzielona

Nisza o dużym rozmiarze to doskonały sposób na stworzenie dobrze zorganizowanego miejsca na przechowywanie. Podzielona na kilka sekcji pozwala nie tylko na ekspozycję dekoracji, ale i zagospodarowanie pozostałych obszarów w dowolny sposób- na przechowywanie naczyń albo książek.

6. Praktyczna

Projekty,  Salon zaprojektowane przez aaestudio
aaestudio

Cava / bar

aaestudio

Wnęka to nie tylko miejsce do ekspozycji dekoracji- można ją także zagospodarować w sposób praktyczny. Spójrzcie na doskonały pomysł  ze zdjęcia. We wnęce stworzono modny i stylowy mini bar- jak Wam się podoba?

7. Ułatwiająca utrzymanie porządku

Projekty,  Salon zaprojektowane przez AT103

Wnęki w ścianie z powodzeniem zastąpić mogą regał. Jako takie pozwalają przechowywać książki, kolekcje płyt czy albumów w sposób zorganizowany.

8. Miejsce na łóżko

W tym przypadku wnękę otacza drewniana zabudowa pełniąca rolę garderoby. To właśnie ona podkreśla niszę, w której w ten aranżacji umieszczono wezgłowie łóżka, a ją sama pięknie oświetlono.

9. Podświetlona

Wąska wnęka została w tej aranżacji podświetlona i to właśnie ona staje się źródłem światła w sypialni. Jest to delikatny i subtelny sposób na oświetlenie wnętrza.

10. Dekoracyjna w minimalistycznym wnętrzu

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez URBN
URBN

Sala-Comedor

URBN

Wnęka tworzy na ścianie trójwymiarowy efekt i to już za jego sprawą nabiera charakteru dekoracyjnego. Jest to zatem dobry sposób na ożywienie wnętrz minimalistycznych, monochromatycznych, bez konieczności ozdabiania ich licznymi dodatkami i dekoracjami.

11. Substytut mebli

Po co kupować dodatkową szafkę czy komodę i przepełniać nią wnętrze, jeżeli można stworzyć w ścianie wnękę i właśnie ją wykorzystać w sposób praktyczny? Pomysł ze zdjęcia jest nie tylko funkcjonalny, ale i niezwykle stylowy, sprawiając, że chcemy pożegnać się ze zbędnymi meblami.

Podobają Wam się dekoracyjne wnęki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu