7 rzeczy, których warto się pozbyć podczas wiosennych porzadków

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 rzeczy, których warto się pozbyć podczas wiosennych porzadków

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Projekty,   zaprojektowane przez (주)이투컬렉션
Loading admin actions …

Za oknem pojawiło się słońce, a temperatura zaczęła sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu? Jeżeli tak to ewidentny znak, że wiosna przyszła już na dobre! Z tego względu warto przygotować również swój dom na jej pełen rozkwit. Dzisiaj razem z naszymi specjalistami podpowiemy Wam, jakie elementy warto wymienić, by dodać wnętrzu naszego rodzinnego gniazdka dużą dawkę świeżości. Sami zobaczycie, że kilka prostych elementów potrafi sprawić, że Wasze cztery ściany zyskają nowej energii i Wy sami z pewnością również poczujecie się lepiej ze świadomością odpowiedniego przygotowania swojego domu na wiosenne dni pełne słońca. 

1. Szczoteczki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez PRODUCT DESIGN CENTER
PRODUCT DESIGN CENTER

​“THE TOOTHBRUSH BY MISOKA”, the standing toothbrush

PRODUCT DESIGN CENTER

Planując porządki w swoim domu, warto zadbać nie tylko o wytarcie kurzu z blatów, czy też wytrzepanie dywanów. Dobrze jest pomyśleć o każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Jednym z nich z pewnością są… Szczoteczki do zębów! Jeżeli chcecie, by Wasz uśmiech olśniewał bielą, koniecznie systematycznie wymieniajcie ten przedmiot. Zużyte szczoteczki nie tylko są niehigieniczne, ale również sprawiają, że łazienka wygląda nieestetycznie.

2. Stara gąbka

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Brillian Co.
Brillian Co.

벨렉 디자인 미스터 스폰지 홀더/ 수세미 걸이(Peleg Design Mr. Sponge Holder)

Brillian Co.

Również w przypadku gąbeczki do mycia naczyń warto dbać o to, by była ona często wymieniana. Resztki jedzenia które na niej często pozostają z pewnością nie sprawią, że Wasza kuchnia zyska blasku. Jeżeli chcecie mieć czystą gąbkę zawsze pod ręką, możecie zainstalować na ścianie specjalnie dedykowany wieszaczek. Zobaczcie, jaki model wybrali nasi specjaliści. Kuchnia z tak ciekawym akcentem wygląda nieszablonowo.

3. Stos ubrań

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez christian hacker fotodesign
christian hacker fotodesign

wooden ladder used as wardrobe

christian hacker fotodesign

Wiosna to również czas kiedy zmieniamy odzież z zimowej na nieco lżejszą. Kiedy będziecie robić porządki w swojej szafie, może warto zastanowić się nad tym, czy wszystkie Wasze ubrania nadają się jeszcze do zakładania. Może część swetrów skurczyło się w praniu, a z kolei koszulki mają pełno plam? Rzeczy za małe lub za duże dobrze jest oddać do specjalnych punktów dla osób potrzebujących, z kolei pozostałe możecie przeznaczyć do mycia podłogi. 

4. Stare magazyny

Lubicie dużo czytać książek, czy też gazet? To bardzo dobrze! Warto jednak pamiętać o tym, że wraz z biegiem czasu na naszej półce mogą zgromadzić się różne stare magazyny, które nie zawsze warto kolekcjonować. Podczas wiosennych porządków koniecznie zajrzyjcie do swojej biblioteczki i zobaczcie, czy przypadkiem czegoś nie należy przekazać komuś innemu, czy też oddać na makulaturę. 

5. Dokładność

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Roo's Beach
Roo's Beach

NUD Globe Light Bulb | 80mm

Roo's Beach

Sprzątając dom ważne jest to, by postawić na dokładność. Kurz kryje się nie tylko na powierzchni szafek. Osiada się on również na lampach, czy też żarówkach. Jeżeli zdecydujecie się je również powycierać ściereczką, może się okazać, że niektóre będą potrzebować wymiany. W takim wypadku pozbądźcie się starych i wyposażcie swój dom w energooszczędny model, który na pewno pozytywnie wpłynie na wysokość Waszych rachunków.

6. Przeterminowane kosmetyki

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Versat

Sprzątając swoją łazienkę dobrze jest również pomyśleć nie tylko o pozbyciu się kurzu. Otwórzcie swoją szafkę z kosmetykami i dokładnie sprawdźcie wszystkie daty ważności. Może część rzeczy jest już przeterminowanych? Koniecznie pozbądźcie się takich kremów, czy też innych elementów służących pielęgnacji ciała, ponieważ możecie nabawić się poważnego uczulenia. 

7. Pościel

Po długiej zimie Wasza pościel miała prawo się nieco zużyć. Częste pranie mogło doprowadzić do wyblaknięcia kolorów, czy też pojawienia się drobnych dziurek. Pozwólcie sobie na to, by bez sentymentów wyrzucić stare poszewki, czy też prześcieradło i na wiosnę zaopatrzcie się w nowe. Z pewnością będzie Wam się pod taką pościelą wspaniale spać.

Szukacie innych inspiracji związanych z aranżacją domu? Sprawdźcie koniecznie:

20 nowoczesnych łazienek, których można pozazdrościć!

Lubicie wiosenne porządki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu