Projekty,  Taras zaprojektowane przez Rasenberg exclusieve tuinpaviljoens & eiken gebouwen b.v.

10 domów na wsi z pięknymi ogrodami

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Lato zbliża się wielkimi krokami i właśnie z tej okazji postanowiliśmy stworzyć dla Was zestawienie dziesięciu pięknych domów na wsi z jeszcze piękniejszymi ogrodami. Przykłady z tego Katalogu Inspiracji stanowią nie tylko źródło pomysłów na własny dom, ale przede wszystkim przyjemnie się na nie patrzy. Obejrzyjcie zdjęcia i przekonajcie się sami!

1. Niewielka chatka na zboczu wzgórza

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Traditional Garden

Unique Landscapes

Architekci odpowiedzialni za projekt tego domu i jego zewnętrznego otoczenia, świetnie poradzili sobie z tym, że działka budowalna znajdowała się na zboczu wzgórza. Stworzyli zatem obszary na różnych poziomach, dzięki czemu udało się wykreować ogród o charakterze magicznym, ale zarazem funkcjonalnym.

2. Przestronny ogród frontowy

Duże działki pozwalają na stworzenie ogrodu, którego znaczną powierzchnię zajmuje trawnik. W minimalistycznej odsłonie trawnik wystarczy, aby ogród prezentował się elegancko i stylowo. Większość z nas nie wyobraża sobie jednak ogrodu pozbawionego kolorowych, kwiecistych klombów.

3. Dom otoczony zielenią

Tradycyjny koncept drewnianego domu o dachu krytym strzechą przeniesiono w nowoczesne realia- współczesny design zawdzięcza zwłaszcza wielkoformatowym przeszkleniom. Obszar wokół domu otoczono kamieniem, a ten z kolei bujną zielenią. Całość prezentuje się świeżo, swojsko i naturalnie.

4. Dom o estetycznie zakrytych fundamentach

dom w Wawrze: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Marek Rytych
Marek Rytych

dom w Wawrze

Marek Rytych

Gdy dom budowany jest na wysokich fundamentach, które nie zawsze prezentują się estetycznie, warto rozważyć ich zasłonięcie. Ten projekt pokazuje, jak zrobić to, podnosząc przy okazji walory estetyczne ogrodu. Budynek otoczono drewnianymi donicami, w których posadzono kolorowe kwiaty. Prosty, ale efektowny sposób na piękny dom i ogród.

5. W alpejskim stylu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Dom znajduje się w tak pięknej górzystej okolicy, że w zasadzie nie potrzebuje specjalnego ogrodu. Dlatego pewnie zdecydowano się zaprojektować go w sposób minimalistyczny, dekorując jedynie za pomocą kamiennego murku i ozdobnych kół od powozów wykonanych z drewna.

6. Estetyka śródziemnomorska

Styl śródziemnomorski wymaga użycia drewna i naturalnego kamienia oraz elementów małej architektury ogrodowej porośniętej bujną zielenią- bluszczem i kolorowymi pnączami.

7. Tradycyjnie

Tradycyjny dom na wsi otoczony ogrodem zdominowanym przez klasyczne czerwone róże. Decydując się na tę opcję pamiętajcie, że w naszym klimacie róże wymagają ochrony jesienią, zimą i wczesną wiosną.

8. W magicznym klimacie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Hayward Smart Architects Ltd
Hayward Smart Architects Ltd

West Farm Cottage, Oxfordshire

Hayward Smart Architects Ltd

Światełka i lampki stanowią świetną ozdobę ogrodu nie tylko w okresie bożonarodzeniowym. W marketach budowlanych znaleźć można elementy oświetlenia o zróżnicowanym charakterze – sznury lampek, bez względu na kształt i kolor emitowanego światła- stworzą wyjątkową atmosferę w ogrodzie.

9. Ogród na tyłach domu

Obszar na tyłach tego domu przeznaczono nie tylko na ogród, ale i drewniany taras. Od sąsiednich działek oddziela go dekoracyjna pergola z drewna, zapewniająca także odpowiedni poziom prywatności. Miejsce to wyposażono w sposób gustowny i elegancki, w optymalny sposób wykorzystano dostępną przestrzeń.

10. Tropikalny minimalizm

Nawet w naszym umiarkowanym klimacie stworzyć można dom i ogród w stylu tropikalnym. W ogrodzie warto zasadzić paprocie, a zamiast drzew palmowych krzewy i drzewka o podobnym kształcie.

Który dom podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu