Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Niezwykła rezydencja na miarę XXI wieku

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Nowoczesny i uroczy dom za stosunkowo rozsądne pieniądze jest zawsze mile widziany, choć chyba nie istnieje… Otóż nic bardziej mylnego! W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy zaprezentować Wam namacalny dowód potwierdzający nasze słowa. Dom, który za chwilę zobaczycie na zdjęciach, jest budynkiem dwukondygnacyjnym o prostej formie. Ogrzewany za pomocą pompy ciepła (posiada m.in. ogrzewanie podłogowe), z drzwiami wahadłowymi oraz przesuwnymi, a także średniego rozmiaru oknami, został zaprojektowany przez znane w środkowych Niemczech biuro architektoniczne SCHWABENHAUS GMBH & CO. KG. Nie czekajmy zatem dłużej i sprawdźmy, cóż za majstersztyk stworzyli nasi architekci tym razem!

Tylko to, co niezbędne – widok od przodu

Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG
Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Musterhaus Bad Vilbel, Da Capo Sonderplanung

Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Nowoczesny dom z miłości do zwięzłości – tak najkrócej można opisać widoczny na zdjęciu obiekt. Zewnętrzna strona rezydencji została zdominowana przez jasne barwy, czyli głównie biel i różne odcienie szarości. Dom wznosi się niejako na eleganckim postumencie, który nie tylko pełni rolę tarasu, ale przede wszystkim sprawia, że obiekt „nie wyrasta” bezpośrednio z ziemi, a zatem w deszczowe dni – z błota.

Tylko to, co niezbędne – widok z tyłu

Projektanci widocznego obiektu posiadają własne miasteczko wystawiennicze pod Moskwą, w którym każdy na własne oczy – jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek decyzji budowlanych – może zobaczyć oraz zamówić ich dzieła. Większość rezydencji jest wykonana nawet lepiej niż „pod klucz”, gdyż oprócz wszystkich wykończeń, jest także umeblowana i udekorowana, wliczając w to nawet poduszki na kanapach!

Plan domu

Całkowita powierzchnia domu wynosi około 230 metrów kwadratowych. Na parterze zaaranżowano kuchnię, jadalnię, salon, biuro, ogród zimowy, przedpokój oraz dużą łazienkę. Na piętrze znajdują się cztery sypialnie, salon-bawialnia i łazienka podzielona na dwie części, a zatem umożliwiająca swobodne korzystanie z pomieszczenia przez dwie osoby w tym samym czasie.

Koszt

Koszt wzniesienia tego obiektu waha się w granicach od 350 do 550 tysięcy złotych, w zależności od tego, czy drobne prace wykończeniowe i inżynieryjne jesteśmy w stanie wykonać sami. Koszt zależy również od kilku naszych wyborów, na przykład dotyczących sposobu ogrzewania – ogrzewanie kotłem gazowym jest tańsze niż pompą ciepła. Najdroższą opcją jest oczywiście sytuacja, w której wszystko już jest gotowe i tylko czeka na nowych domowników. Warto zauważyć, że powierzchnia domu jest dość znaczna, co pozwala na drobne zmiany i eksperymenty. Choćby z liczbą sypialni. Ogród zimowy lub salon na piętrze można - jeżeli nasza rodzina to rodzina wielopokoleniowa -zamienić na dodatkowe miejsce do spania. Najważniejsze, aby potrzeby i preferencje nowych właścicieli były zaspokojone!

Wnętrze

Wnętrze obiektu ani odrobinę swoją nowoczesnością nie odstaje od tego, co widzieliśmy na zewnątrz. Ładnie wykończone, z dopracowanym najmniejszym szczegółem wręcz zaprasza do spędzenia w nim trochę czasu. Czegóż można chcieć więcej?!

Łazienka

Na szczególną uwagę we wnętrzu domu zasługuje zwłaszcza nowocześnie urządzona łazienka. Prawda, że kolor truflowy, szary, piaskowy i biały świetnie się razem komponują?!

A Wam jak podoba się ta rezydencja?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu