Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Niezwykła rezydencja na miarę XXI wieku

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nowoczesny i uroczy dom za stosunkowo rozsądne pieniądze jest zawsze mile widziany, choć chyba nie istnieje… Otóż nic bardziej mylnego! W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy zaprezentować Wam namacalny dowód potwierdzający nasze słowa. Dom, który za chwilę zobaczycie na zdjęciach, jest budynkiem dwukondygnacyjnym o prostej formie. Ogrzewany za pomocą pompy ciepła (posiada m.in. ogrzewanie podłogowe), z drzwiami wahadłowymi oraz przesuwnymi, a także średniego rozmiaru oknami, został zaprojektowany przez znane w środkowych Niemczech biuro architektoniczne SCHWABENHAUS GMBH & CO. KG. Nie czekajmy zatem dłużej i sprawdźmy, cóż za majstersztyk stworzyli nasi architekci tym razem!

Tylko to, co niezbędne – widok od przodu

Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG
Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Musterhaus Bad Vilbel, Da Capo Sonderplanung

Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Nowoczesny dom z miłości do zwięzłości – tak najkrócej można opisać widoczny na zdjęciu obiekt. Zewnętrzna strona rezydencji została zdominowana przez jasne barwy, czyli głównie biel i różne odcienie szarości. Dom wznosi się niejako na eleganckim postumencie, który nie tylko pełni rolę tarasu, ale przede wszystkim sprawia, że obiekt „nie wyrasta” bezpośrednio z ziemi, a zatem w deszczowe dni – z błota.

Tylko to, co niezbędne – widok z tyłu

Projektanci widocznego obiektu posiadają własne miasteczko wystawiennicze pod Moskwą, w którym każdy na własne oczy – jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek decyzji budowlanych – może zobaczyć oraz zamówić ich dzieła. Większość rezydencji jest wykonana nawet lepiej niż „pod klucz”, gdyż oprócz wszystkich wykończeń, jest także umeblowana i udekorowana, wliczając w to nawet poduszki na kanapach!

Plan domu

Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG
Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Grundrisse Musterhaus Bad Vilbel

Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Całkowita powierzchnia domu wynosi około 230 metrów kwadratowych. Na parterze zaaranżowano kuchnię, jadalnię, salon, biuro, ogród zimowy, przedpokój oraz dużą łazienkę. Na piętrze znajdują się cztery sypialnie, salon-bawialnia i łazienka podzielona na dwie części, a zatem umożliwiająca swobodne korzystanie z pomieszczenia przez dwie osoby w tym samym czasie.

Koszt

Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG
Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Esszimmer im Musterhaus Bad Vilbel

Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Koszt wzniesienia tego obiektu waha się w granicach od 350 do 550 tysięcy złotych, w zależności od tego, czy drobne prace wykończeniowe i inżynieryjne jesteśmy w stanie wykonać sami. Koszt zależy również od kilku naszych wyborów, na przykład dotyczących sposobu ogrzewania – ogrzewanie kotłem gazowym jest tańsze niż pompą ciepła. Najdroższą opcją jest oczywiście sytuacja, w której wszystko już jest gotowe i tylko czeka na nowych domowników. Warto zauważyć, że powierzchnia domu jest dość znaczna, co pozwala na drobne zmiany i eksperymenty. Choćby z liczbą sypialni. Ogród zimowy lub salon na piętrze można - jeżeli nasza rodzina to rodzina wielopokoleniowa -zamienić na dodatkowe miejsce do spania. Najważniejsze, aby potrzeby i preferencje nowych właścicieli były zaspokojone!

Wnętrze

Wnętrze obiektu ani odrobinę swoją nowoczesnością nie odstaje od tego, co widzieliśmy na zewnątrz. Ładnie wykończone, z dopracowanym najmniejszym szczegółem wręcz zaprasza do spędzenia w nim trochę czasu. Czegóż można chcieć więcej?!

Łazienka

Projekty,   zaprojektowane przez Schwabenhaus GmbH & Co. KG
Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Badezimmer im Musterhaus Bad Vilbel

Schwabenhaus GmbH & Co. KG

Na szczególną uwagę we wnętrzu domu zasługuje zwłaszcza nowocześnie urządzona łazienka. Prawda, że kolor truflowy, szary, piaskowy i biały świetnie się razem komponują?!

A Wam jak podoba się ta rezydencja?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu