Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes

10 pomysłów na zmodernizowanie ogrodu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogród jako przydomowa, zielona przestrzeń powinien być nie tylko pięknie zaaranżowany, ale także służyć komfortową strefą do wypoczynku oraz zdobić cały dom. To trudne i odpowiedzialne zadanie, aczkolwiek z pomocą architektów krajobrazu możemy wykreować niesamowicie klimatyczny i zapierający dech w piersiach obraz. Dziś tematem naszego artykułu będzie modernizacja ogrodu, a więc jego unowocześnienie, częściowa zmiana wyglądu, dodanie kilku drobnych detali, dzięki którym całość nabierze bardziej nowoczesnego, świeżego i atrakcyjnego wyglądu. Poznajcie zatem 10 pomysłów na podkręcenie wyglądu Waszego zielonego terenu. 

Grill

Grill to taki element wyposażenia ogrodu, który uważany jest za obowiązkowy detal tej przestrzeni. W zależności od metrażu naszego ogrodu możemy wykorzystać małe, rozkładane i mobilne grille, których koszt nie przekracza 50 zł. Oczywiście jest to propozycja dla osób, które nie chcą wydać kroci. Ci, którzy mają przeznaczony większy budżet mogą sobie pozwolić na nieco więcej swobody i komfortu, bowiem wybór jest ogromny. Począwszy od tradycyjnych, stalowych grillów, których cena waha się od 300 zł nawet do 1500 zł, po wielofunkcyjne grille ceramiczne, które mogą służyć zarówno do grillowania, jak i wędzenia czy pieczenia. W przypadku tego typu wyposażenia koszt jest już dużo wyższy i przekracza kwotę 5 tys. zł Jednak naszym faworytem jest tradycyjny grill murowany, który dodaje charakteru i niepowtarzalnego klimatu. 

Poziomowany taras

Zwykły taras prezentuje się standardowo i klasycznie, natomiast taras z kilkoma poziomami dodaje nowoczesności i atrakcyjnego wyglądu całości. Dzięki wielostopniowym płaszczyznom możemy bardziej funkcjonalnie rozporządzić przestrzenią, wydzielić strefy np. do relaksu, do spożywania posiłków i cieszyć się doskonale rozplanowanym i zorganizowanym tarasem. 

Zadaszona strefa

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Kauer Arquitetura e Design
Kauer Arquitetura e Design

Quiosque / Varanda externa

Kauer Arquitetura e Design

Jeśli w Twoim ogrodzie brakuje miejsca, gdzie w spokoju możecie cieszyć się posiłkami czy wspólnymi chwilami przy stole, nawet podczas deszczu, to koniecznie zainwestujcie w zadaszoną strefę, tudzież altanę. W ten sposób będziecie mogli spędzać czas w ogrodzie, nawet w szarą i ponurą pogodę, relaksując się i kojąc swoje nerwy

Ogrodzenie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Wrough Iron Metal Gates

Unique Landscapes

Nieprawdą jest, że ogrodzenie to najmniej istotna część ogrodu. Większość z nas nie przykłada odpowiedniej wagi do doboru właściwego ogrodzenia, a to właśnie dzięki niemu możemy wykreować niesamowity, przytulny i przyjazny klimat w naszym ogrodzie. Właściwie dobrana brama oraz ogrodzenie podkreślą unikalny charakter przestrzeni oraz dodadzą jej uroku i czarującego wyglądu. Poza oczywistą funkcją bezpieczeństwa, ogrodzenie jest znakomitym detalem, dopełniającym całą aranżację ogrodu. 

Drewniany podest

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Traditional Garden – Decked Seating Area and Vertical Wooden Screening

Unique Landscapes

Drewniany podest dodaje funkcjonalności i stylowego wyglądu. Odpowiednio dobrana i zaimpregnowana deska może nam służyć przez długie lata, a co więcej podkreślić klimatyczny i przyjazny wygląd zielonej strefy. Na podeście możemy wydzielić zarówno strefę do opalania, jak i miejsce do biesiadowania czy zabawy. Sposób aranżacji zależy od naszych indywidualnych potrzeb. 

Drewniany płot

Drewno, niemalże w każdym przypadku jest świetnym rozwiązaniem w aranżacji ogrodu. Przede wszystkim jego ciepła barwa dodaje przyjaznego charakteru, przez co czujemy się zdecydowanie lepiej. Po drugie, odpowiednio zaimpregnowane może nam służyć długie lata, nie tracąc przy tym swojego pięknego wyglądu. Po trzecie widoczne słoje oraz spękania dodają wyrazistości i oryginalności, przez co nasz ogród jest niepowtarzalną i unikalną przestrzenią. 

Furtka

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Wrought Iron Metal Garden Gate

Unique Landscapes

Furtka czy brama wejściowa powinny stylem odpowiadać pozostałej części ogrodzenia, a więc ważne, aby dobrać taką furtkę, która nie tylko będzie pięknie i stylowo wyglądała, ale także pasowała do reszty. W wielu przypadkach decydujemy się na bogato zdobione, metalowe furtki, które są oryginalnym rękodziełem kowala. To taki detal, który jest wisienką na torcie!

Kostka brukowa

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Tende Ravini
Tende Ravini

Isola di Relax nel centro di Sirmione

Tende Ravini

Kostka brukowa, tudzież płyty betonowe to tanie i funkcjonalne sposoby na aranżację ogrodu. Dzięki nim możemy cieszyć się bardziej funkcjonalnymi strefami, w których bez problemu stanie stół z krzesłami czy mobilny grill ogrodowy. 

Przeszklona weranda

Przedostania propozycja z pewnością jest skierowana do osób, które pragną przeznaczyć znacznie wyższe kwoty na modernizację ogrodu, bowiem instalacja przeszklonej werandy, wiąże się nie tylko z wyłączeniem ogrodu z użytkowania na jakiś czas, ale także z zatrudnieniem architekta oraz specjalistów, którzy zajmą się budową tejże strefy. Przeszklona weranda to propozycja dla osób, które posiadają obszerny, przestronny ogród i pragną zapewnić sobie dodatkową przestrzeń do wypoczywania, przyjmowania gości, a nawet spania. 

Kamień ogrodowy

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Japanese Style Garden

Unique Landscapes

Kamień ogrodowy dodaje nieco bardziej oryginalnego i orientalnego klimatu Waszej przydomowej przestrzeni. To tani i łatwy sposób na zmodernizowanie tego miejsca oraz podkreślenie atrakcyjnego i eleganckiego wyglądu. 

Który z pomysłów wykorzystalibyście w swoim ogrodzie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu