Projekty,  Domy zaprojektowane przez Hugues TOURNIER Architecte

Jak to stary dworek został całkowicie przekształcony i zmodernizowany

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji bierzemy się za niesamowity projekt modernizacji domu znajdującego się w małej francuskiej wiosce Onet-le-Château. Stara wiejska posiadłość została odnowiona i powiększona o bardzo nowoczesną przybudówkę. Tradycyjna architektura harmonijnie łączy się z nowoczesną częścią budynku. Właściciele mają teraz niesamowity dom z wszelkimi udogodnieniami.

Poniżej znajdziecie zdjęcia ilustrujące wyniki tej wspaniałej przebudowy.

​Widok na dom od strony ulicy

Widok z ulicy pokazuje nam budynek o dość tradycyjnym wyglądzie. Fasada została stworzona z kamienia, co przypomina tradycyjną architekturę wiejskich domów. Musimy przyjrzeć się bliżej, aby dostrzec nowoczesną dobudówkę wykonaną całkowicie z betonu. Całość bardzo dobrze wtapia się w krajobraz, co w dużej mierze zawdzięczamy kamiennemu murkowi zasłaniającemu betonową część nieruchomości.

​Prywatność na tyłach domu

Nowe spojrzenie na tą nieruchomość, tym razem z tyłu działki, wprowadza nas w zupełnie inny świat. Przedłużenie domu przyjmuje kształt litery L. Płaski dach tylko wzmacnia wrażenie długości. Dom otacza duży ogród z tarasem i basenem, a ogromne okna zapewniają łatwy dostęp naturalnego światła. Czego chcieć więcej?

​Płynne przejścia

Płynne przejścia i połączenia tego, co na zewnątrz z wnętrzem są właściwie sercem tego projektu. Przejrzystość szkła obszernie wykorzystanego w tym domu potęguje wrażenie fuzji salonu z tarasem. De facto, ogromne okna pomagają łączyć ze sobą różne strefy nieruchomości.

Projektantom wnętrz udało się stworzyć miejsce o przyjaznej, lecz bardzo współczesnej atmosferze.

​Kuchnia

Z salonu mamy bezpośrednie przejście do jadalni i kuchni. Stąd też możemy zajrzeć na taras i nacieszyć oczy obrazkiem basenu w ogrodzie. Kuchnia jest zorganizowana na bazie jasno wytyczonych linii majestatycznie określających przynależność do nurtu minimalizmu. Nie zabrakło też najnowszych gadżetów.

​Znaki z przeszłości

Ten dom bez dwóch zdań jest nowoczesny, ale co jakiś czas napotykamy pewne oznaki przywiązania do przeszłości i tradycji. Na przykład, w domowym biurze zachowano tradycyjny, kamienny mur, który nadaje pomieszczeniu delikatnie rustykalny urok.

​Sypialnia

Sypialnia, którą mamy okazję zobaczyć z bliska znajduje się w nowo dobudowanej części domu. Duże szklane drzwi pozwalają skąpać pomieszczenie w przyjemnym świetle słońca. Do tej sypialni przynależy osobna łazienka, której fragmenty możemy zobaczyć przez okno ze stalowymi ramami w tle zdjęcia.

To idylliczne miejsce udowadnia, że można połączyć tradycję z nowoczesnością w harmonii i elegancji!

Chętnie sami byście zamieszkali w tym domu, prawda?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu