Nowoczesny dom skąpany w słońcu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom skąpany w słońcu!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesny balkon, taras i weranda od craft design Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy z Was, kto planuje budowę swojego domu marzeń, wie, jak ważne jest, by budynek był prawidłowo oświetlony, funkcjonalny i pełen komfortowych przestrzeni. Właśnie taki projekt stworzyli nasi architekci z biura Craft Design, gdzie nowoczesna estetyka fantastycznie komponuje się z minimalizmem, materiałami najwyższej jakości i zadbaniem o każdy, nawet najmniejszy detal! Przypatrzcie się koniecznie, jak dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu budynku na posesji oraz rozplanowaniu pokojów można osiągnąć rozświetlony promieniami słońca i przytulny w stylistyce dom.

Monumentalna bryła

Serce domu, na które składają się rozległe tarasy oraz pokaźne okna na salon, czy kuchnię zostały skierowane na południe, dzięki czemu w pomieszczeniach zawsze królować będzie słońce. Jest to niezwykle ważne, ponieważ przestrzenie skąpane w ciepłych promieniach stają się pogodniejsze i o wiele bardziej rozświetlone. Projektanci zdecydowali się na geometryczną bryłę o ciekawym, trójkątnym wykończeniu dachu. Fasadę budynku przecina poziomy taras ozdobiony pięknym, naturalnym jasnym drewnem, które dodaje domowi szlachetności i elegancji. Co więcej, by utrzymać nowoczesną formę architekci stworzyli niezwykle szerokie schody, pozostawiając je w surowym betonie, którego chłód wspaniale kontrastuje z łagodnym drewnem i kremową elewacją budynku.

Taras w drewnie

Jednym z największych atutów tego projektu jest olbrzymi taras. Projektanci zdecydowali się na całkowite zaaranżowanie go w drewnie, co sprawia, że nabiera on nowoczesnej przytulności przy jednoczesnym zachowaniu 100% prostoty. Jasne deski zostały uzupełnione o metalowe elementy, takie jak framugi okien czy stelaż, co nadaje całości nietuzinkowego charakteru. Kolejną atrakcją, jest nie tylko sam taras – zwróćcie uwagę na widoki, jakie roztaczają się za nim! Górzyste tereny i jezioro to jedne z najbardziej relaksujących oczy krajobrazów. Idąc śladem projektantów i Wy wybierzcie najpiękniejszą działkę, by wybudować Wasz dom marzeń!

Przeszklona fasada

Jednym z wyznaczników nowoczesnej estetyki w projektach domów są wielkie, przeszklone ściany. Projektanci zdecydowali się na przeszklenie znacznej części bryły budynku, dzięki czemu prezentuje się on lekko i minimalistycznie zarazem. Całość równoważą poziome pasy przecinające fasadę, dzięki czemu proporcje domu zostały fantastycznie zachowane. 

Jadalnia i salon

Wielkie otwarte powierzchnie, przypominające swoim wyglądem wnętrza loftu, to ostatnio bardzo modne rozwiązanie. I nasi specjaliści po nie sięgnęli aranżując salon i jadalnię. Całość została utrzymana w bieli, jasnych odcieniach i drewnie, dzięki czemu przestrzeń stała się przytulna i nowoczesna zarazem. Dzięki przeszkleniu większości ścian mieszkańcy każdego dnia będą mogli podziwiać niezrównane widoki, ciesząc się jednocześnie pięknie rozświetlonym wnętrzem. 

Sypialnia w bieli

Sypialnią rządzi minimalizm i nowoczesność. W zaaranżowaniu tego pomieszczenia projektanci zainspirowali się estetyką ascetyczną, co sprawia, że wnętrze charakteryzuje się niesamowitą elegancją i nowoczesnością jednocześnie. Wielkie łoże w drewnianej ramie i otoczeniu parkietu sprawia, że wnętrze jest przytulne i ciepłe. Dodatkową zaletą jest nietypowe rozmieszczenie okien – przeszklenie ścian w narożniku zapewnia widok na zapierające dech w piersiach krajobrazy i jednocześnie wpuszcza do pomieszczenia dużą ilość promieni słonecznych. Projektanci by dodatkowo ocieplić wnętrze zdecydowali się na ściany w odcieniu kości słoniowej, zamiast standardowej bieli.

Domowe SPA w szarościach

Ważne jest, by w Waszym domu znalazło się miejsce, w którym będziecie mogli zasięgnąć odpoczynku, ciszy i bezgranicznej wygody. Projektanci zaaranżowali domowe spa, w którym główną rolę gra jacuzzi. Pomieszczenie zostało utrzymane w szarościach, z którymi pięknie kontrastuje błękit wody. Wnętrzem rządzi minimalizm oraz wielka dbałość o detale. Aby przestrzeń nie była klaustrofobiczna architekci zdecydowali się na wysoko umieszczony sufit, co wpływa na elegancję i szykowność. 

Rozświetlony balkon

Jednym z celów tego projektu było stworzenie jak największej ilości przestrzeni otwartych na świeże powietrze. Dlatego też oprócz ogromnego tarasu, architekci zaaranżowali pokaźny balkon na pierwszym piętrze. Poprzez zastosowanie przeszklonych balustrad z drewnianymi barierkami, to co zapewnia główną atrakcję balkonu, jest oszałamiający widok na góry i jezioro. Poprzez oświetlenie przestrzeni przyjemnością będzie spędzanie na niej każdego wieczora na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi.

Jesteście zainteresowani innymi projektami nowoczesnych domów? Zobaczcie tutaj:

Dom z ogrodem jak z bajki!

Które z pomieszczeń najbardziej przypadło Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu