Jak urządzić biuro do pracy zdalnej? - 5 przykładów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak urządzić biuro do pracy zdalnej? – 5 przykładów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
dół domu w nowoczesnym stylu Nowoczesne domowe biuro i gabinet od Inspiration Studio Nowoczesny
Loading admin actions …

Domowe biuro to bardzo ważna strefa dla osób pracujących zdalnie. Urządzając to pomieszczenie powinniśmy zadbać o kilka niezbędnych elementów, by przebywanie w nim było przyjemnością, a nie przykrą koniecznością. Kolor ścian, ułożenie mebli, czy też rozmiar okna nie jest bez znaczenia. Nie od dziś wiadomo, że te drobne aspekty mogą odpowiednio stymulować nas do działania. Powinniśmy unikać pracy we własnym łóżku, ponieważ może to sprawić, że przeciągać się będzie ona w nieskończoność. Duże biurko i wygodne krzesło zdecydowanie pomagają nam się skupić i tym samym sprawiają, że nasza praca jest efektywniejsza.

Zobaczcie wybrane przez nas przykłady, które pomogą wam urządzić Wasze domowe biuro do pracy zdalnej! 

Przede wszystkim kształt

Aranżacje od Lupus73 Nowoczesny
Lupus73

Aranżacje

Lupus73

Pamiętajcie, że nie bez znaczenia jest kształt przedmiotów i mebli, które Was otaczają w pomieszczeniu. Warto, by w domowym biurze znalazły się głównie te o finezyjnych konstrukcjach. Profesjonaliści z LUPUS73 doskonale wiedzą o tym, że nie tylko podnoszą one walory estetyczne przestrzeni sprawiając, że wygląda ona niezwykle designersko, ale przede wszystkim mnogość form pobudza nasz mózg do pracy i tym samym zwiększa naszą kreatywność! Nie sposób zaprzeczyć, że jest ona bardzo ważna w zawodach, którymi trudnią się freelancerzy, a spora ich część pracuje właśnie zdalnie. 

Wygodna sofa

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to podstawa, przy tworzeniu biura do pracy zdalnej. Należy wziąć pod uwagę najdrobniejszy szczegół do którego zalicza się np. fakt, gdzie będzie miejsce na drukarkę. W przypadku projektu Inspiration Studio mamy do czynienia z przestronnym i odpowiednio zaplanowanym wnętrzem. Co więcej, znalazło się tutaj miejsce nawet na sporej wielkości, niebieską sofę! Kluczowe jest to, by w przestrzeni domowego biura zorganizować strefę przeznaczoną do chwilowego odpoczynku. Pracując nieustannie przez kilka godzin, mamy prawo się zmęczyć, dlatego dobrze pomyśleć wcześniej o zorganizowaniu miejsca, by w momencie spadku energii, odejść od biurka i w nim wygodnie usiąść, czy też położyć się.

Biurko dla dwojga

Podczas niektórych zadań, warto mieć przy sobie kogoś, kto może nas merytorycznie wesprzeć. Praca w dwie osoby może ją znacznie przyśpieszyć i pomóc odkryć wiele kreatywnych rozwiązań, na które w pojedynkę ciężko byłoby wpaść. W takich sytuacjach, dobrze jest posiadać duże biurko, które umożliwi pracę dwóm osobom. Eksperci z  PROJEKT KOLEKTYW SP. Z O.O. wybrali model odznaczający się minimalistycznym designem i ciepłą, drewnianą kolorystyką. Idealnie komponuje się z resztą, kolorowego wnętrza, którego aranżacja przyciąga wzrok!

Półki na dokumenty i książki

Praca zdalna wiąże się z gromadzeniem w domu wszystkich niezbędnych dokumentów, czy książek. Bardzo ważne jest trzymanie tych rzeczy w jak największym porządku, żeby niczego nerwowo nie szukać w momencie, kiedy będą nam one potrzebne. Eksperci z biura projektowego PINK PUG DESIGN INTERIOR zadbali o umieszczenie odpowiednich półek, które na których możemy położyć wszystkie nasze dokumenty. Ciekawym pomysłem jest ulokowanie ich w jednym rzędzie, ciągnącym się od podłogi, aż po sufit. Dzięki temu możemy wykorzystać nawet najmniejszy skrawek naszej przestrzeni. 

Duże okno

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesne domowe biuro i gabinet od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

Duże okno pozwala na to, by do wnętrza wpadała spora dawka naturalnego, słonecznego światła. Dzięki temu, całe pomieszczenie staje się wyjątkowo jasne i przestronne, co jest bardzo ważne w przypadku pracy zdalnej. Nikt nie lubi siedzieć w zamkniętym, ciasnym i nieodpowiednio oświetlonym pomieszczeniu! W domowym biurze, gdzie należy cały czas zachować świeżość umysłu, okno to podstawa. W chwilach kiedy nowe pomysły nie przychodzą Wam do głowy, możecie zrobić sobie chwilę przerwy i dzięki zgrabnemu otworowi okiennemu – zaczerpnąć świeżego powietrza. Eksperci z COOLDESIGN wybrali zestawienie z brązową framugą, by nadać całemu pomieszczeniu naturalnego rysu.

Który przykład biura do pracy zdalnej podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu