Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design

12 sposobów na idealne pranie

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jaki jest sens kupowania drogich ubrań świetnej jakości, skoro tak łatwo zniszczyć je można w praniu? Mało kto z uwagą i zrozumieniem odczytuje informacje zawarte na metkach, a jeszcze rzadziej dostosowuje się do zaleceń producenta. Są jednak sposoby na to, aby pranie stało się czynnością nie tyle efektywną, co nawet przyjemną. Przekonajcie się sami!

1. Idealna pralnia

Przed przystąpieniem do prania trzeba upewnić się, że w pralni znajduje się wszystko, czego nam potrzeba. idealne pomieszczenie na pranie jest przede wszystkim funkcjonalne- poza oczywistymi sprzętami, takimi jak pralka czy suszarka, warto zainwestować w system półek i szafek, gwarantujących odpowiednie miejsce na przechowywanie detergentów. Kosze na brudne pranie oraz wieszaki na świeżo wyprane ubrania to także dobry pomysł.

2. Prasowanie mokrych ubrań

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

LAVADERO DESPUÉS

homify

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że szybciej i łatwiej prasuje się mokre ubrania, zwłaszcza te nastręczające trudności, jak koszule i spodnie. Prasuj je od razu po wyciągnięciu z pralki.

3. Delikatne ubrania pierz ręcznie

Najbardziej delikatne ubrania pierz ręcznie, przy użyciu naturalnych detergentów, które nie zniszczą tkanin. Tak traktowane części garderoby odwdzięczą nam się i będą służyć o wiele dłużej.

4. Susz na zewnątrz, w słońcu

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Meltons
Meltons

Belgravia – Laundry/Ironing Room off Roof Terrace

Meltons

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na suszarkę- czy to ze względów ekonomicznych, związanych z wysokimi rachunkami za elektryczność, czy też praktycznych, z braku odpowiedniej przestrzeni. Wykorzystaj słoneczne dni i susz ubrania na zewnątrz, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie- sposób ten jest także bardziej korzystny dla tkanin.

5. Kosz na brudne pranie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Tricks laundry basket

homify

Na rynku dostępnych jest tyle modeli koszów na pranie, dzięki którym ten praktyczny element wyposażenia z powodzeniem stać może się także dekoracją wnętrza. Warto w niego zainwestować!

6. Trudne do usunięcia plamy

Plamy należy odpowiednio potraktować przed wrzuceniem ubrań do pralki. Może skorzystać ze specjalnego detergentu, albo też z domowych sposobów z wykorzystaniem sody oczyszczonej lub mleka.

7. Czyszczenie butów sportowych

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Lineabeta
Lineabeta

THE LAUNDRY

Lineabeta

Sneakersy można prać w pralce. Aby cieszyć się ich świeżym wyglądem, a także zapachem, warto przed praniem rozprowadzić po ich powierzchni sodę oczyszczoną. Absorbuje ona przykre zapachy i usuwa plamy bez konieczności używania chemikaliów.

8. Zastosowanie octu

Ocet wykorzystany do prania działa jako naturalny zmiękczacz, ma właściwości antybakteryjne i wspomaga zachowanie intensywnych kolorów ubrań. Korzystnie wpływa także na samą pralkę, wspierając jej prawidłowe działanie na dłużej.

9. Ostrożnie wybieraj ubrania, które suszysz w suszarce

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design
Clean Design

Laundry Room

Clean Design

Pamiętaj, że nie każde ubranie nadaje się do wysuszenia w suszarce. Te wykonane z tkanin takich jak nylon czy lycra można w niej bezpiecznie suszyć, bez obawy o to, że się skurczą. Inaczej jest z elementami garderoby wykonanymi z naturalnych materiałów, takich jak chociażby wełna.

10. Nie przeładowuj pralki

Projekty,   zaprojektowane przez Creazione Interiors
Creazione Interiors

Washing area in Living Room

Creazione Interiors

Jednym z podstawowych błędów podczas prania jest przeładowywanie pralki. Nie wypełniaj jej bębna do maksimum. Zapoznaj się z instrukcją obsługi i staraj się prać taką ilość ubrań, która jest dozwolona przez producenta.

11. Pranie w zimnej wodzie

Wykorzystanie zimnej wody do prania jest nie tylko tańsze, ale i bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Zimna woda korzystnie działa także na większość tkanin.

12. Oddzielaj nie tylko białe od kolorowych, ale i jasne kolory od ciemnych

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design
Clean Design

Laundry Room

Clean Design

Dziel pranie na kilka kategorii- na białe i kolorowe, a następnie kolorowe na jasne, i ciemne. Oddzielnie warto także prać ubrania czarne, aby zachować ich wyrazisty odcień.

Jakie są Wasze domowe sposoby na pranie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu