Projekty,  Salon zaprojektowane przez Cubus Projekt GmbH

10 najczęściej popełnianych błędów przy urządzaniu wnętrz

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zgłębimy świat błędów i wpadek, które każdy z nas popełnia przy urządzaniu wnętrz nowego domu czy mieszkania. Czasami wystarczy jedna nietrafiona decyzja, aby zniweczyć długotrwałe wysiłki stworzenia idealnej przestrzeni.

Stworzyliśmy zestawienie dziesięciu błędów, których z całą pewnością da się uniknąć. Zwracamy na nie uwagę nie po to, aby podkreślić brak profesjonalizmu w samodzielnym projektowaniu wnętrz, ale żeby ten proces ułatwić i umożliwić uniknięcie gorzkiego poczucia rozczarowania po jego zakończeniu.

1. Szukanie wymówek i usprawiedliwień

Wszystko, co związane z tworzeniem domu marzeń- kupno nieruchomości, planowanie, projektowanie, urządzanie i wyposażanie- składa się na największy wydatek, jaki większość z nas poniesie w swoim życiu. Dlatego nie warto szukać wymówek i usprawiedliwiać nietrafione wybory wysoką ceną czy niską dostępnością. Jak sama nazwa wskazuje, dom marzeń ma spełniać marzenia- i to te dotyczące wszystkiego, poczynając od jego kształtu i formy, poprzez materiały wykończeniowe wnętrz, meble, aż po najmniejsze dekoracje. Lepiej zaoszczędzić w innych obszarach życia lub postarać się o dodatkowe źródło dochodów.

2. Ostrożne podejście do projektowania

Własny dom czy mieszkanie w końcu daje możliwość, aby w pełni wykorzystać swoją kreatywność i bujną wyobraźnię. Poszukajcie inspiracji w nietypowych miejscach, przeglądnijcie nie mające granic zasoby internetowe, zbadajcie, jak wnętrza urządza się w innych częściach świata. W tej kwestii homify służy pomocą, prezentując Wam zrealizowane już projekty od architektów i dekoratorów z różnych zakątków globu.

3. Wynoszenie salonu na piedestał

Salon traktowany jest najczęściej niczym pokój pokazowy, twarz naszych wnętrz. Z tego powodu większość wysiłków aranżacyjnych wkładana jest właśnie w urządzanie tego pomieszczenia. A to błąd! Myślcie o aranżacji salonu w kategoriach holistycznych, w połączeniu z urządzaniem kuchni, jadalni, korytarzy czy sypialni. Najważniejsze, aby wnętrza miały spójny i harmonijny charakter.

4. Zakup mebli bez myślenia o ich jakości

Tanie, masowo produkowane meble to dobra krótkoterminowa opcja. Jednak na dłuższą metę nie sprawdza się, gdyż w parze z niską ceną idzie niska jakość, więc można spodziewać się, że po krótkim czasie poszczególne elementy wyposażenia zaczną się psuć. Początkowo wysoki koszt mebli może przytłaczać, ale należy pamiętać, że jest to inwestycja w przyszłość.

5. Skromność

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Witch and Watchman
Witch and Watchman

Amazonia Light Wallpaper

Witch and Watchman

Podoba Wam się tapeta w tropikalne, kolorowe ptaki? Świetnie, udekorujcie nią w takim razie swoje ściany. Urządzając własne cztery kąty nie ma co oglądać się na innych i rozmyślać nad tym, jaka będzie ich reakcja na nasze niekonwencjonalnie zaaranżowane wnętrza. Każdy wybór odzwierciedla osobowość domowników, a o to przecież chodzi- o wnętrza z charakterem, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne.

6. Zapominanie o tym, co znajduje się za oknem

Projekty,  Miejsca na imprezy zaprojektowane przez Descender Fronts by Kollegger
Descender Fronts by Kollegger

Descender Fronts installed at an Events Venue

Descender Fronts by Kollegger

Wielkoformatowe przeszklenia- okna, drzwi balkonowe czy szklane ściany- to jeden z najgorętszych trendów w świecie architektury. Decydując się na to rozwiązanie nie zapomnijcie o tym, co znajduje się na zewnątrz. Ładnie urządzony taras czy schludny ogród są równie ważne, co wnętrza znajdujące się w środku.

7. Pomijanie pomieszczeń o charakterze funkcjonalnym

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Giovani Design Studio
Giovani Design Studio

Гардеробная комната

Giovani Design Studio

Myśląc o przyjemności związanej z urządzaniem i wyposażaniem domu nikt nie ma przed oczami aranżacji garażu, pralni czy schowków. Te praktyczne przestrzenie pełnią jednak niezwykle ważną rolę, wspierając prawidłowe funkcjonowanie złożonego organizmu, jakim jest nasz dom.

8. Powielanie sztampowych rozwiązań

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Polygon arch&des
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Każda ściana w tym samym kolorze, drewniany parkiet, podłużny stół otoczony dopasowanymi krzesłami, kuchnia z katalogu- wielu wciąż powiela te same, sprawdzone przez kogoś innego rozwiązania aranżacyjne, hamując swoją wyobraźnię i nie myśląc o wnętrzach w kategoriach innowacyjności i oryginalności. Poświęćcie trochę czasu na znalezienie swojego własnego, indywidualnego stylu i poszukajcie nietypowych, a często lepszych rozwiązań aranżacyjnych.

9. Myślenie o minimalizmie w kategoriach nudy

Prostota i minimalizm zawsze są w modzie. Brak wstążeczek, falbanek, neonowych kolorów, dziwnych materiałów to dobra rzecz; ograniczona liczba mebli i dekoracji we wnętrzach jest jeszcze lepsza. W większości przypadków mniej naprawdę znaczy więcej!

10. Dokonywanie sporadycznych, nieplanowanych zakupów

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Елена Марченко
Елена Марченко

Классическая спальня

Елена Марченко

Zakupy, zwłaszcza w sklepach wnętrzarskich, to świetna zabawa. Ale też duży ciężar dla naszego budżetu i sporo obciążenie dla wnętrz. Zakup nowych elementów wyposażenia powinien być przemyślany, aby uniknąć  przykrych, zarówno dla konta w banku, jak i estetyki wnętrz, wpadek.

Co jeszcze dopisalibyście do tej listy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu