Projekty,  Ogród zaprojektowane przez CH Proyectos

Fenomenalny dom w nowoczesnej odsłonie

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architektura Meksyku należy do jednych z najbardziej barwnych, zróżnicowanych i intrygujących na świecie. Co roku ten kraj zrzesza sobie miliony turystów, którzy chcą zgłębić choć kawałek tej niezwykłej kultury, poznać historię oraz tradycyjną, meksykańską architekturę. Klasyczne budynki, utrzymane w regionalnym stylu to niezwykle barwne, bogato przyozdobione struktury, od których ciężko oderwać wzrok i których ciężko nie zauważyć. Dziś wraz z cyklem homify 360 chcielibyśmy przedstawić Wam dom, który całkowicie odbiega od tradycyjnej architektury tego kraju. To prosta, modernistyczna konstrukcja, która wyróżnia się minimalistycznym stylem oraz jasną elewacją. Zobaczcie jak dom prezentuje się od strony ogrodu oraz od wewnątrz. 

Wejście

Projekty,  Domy zaprojektowane przez CH Proyectos
CH Proyectos

Fachada Principal

CH Proyectos

Fasada domu prezentuje się mocno, jednolicie i kreuje poczucie bezpieczeństwa. Drzwi wejściowe w ciemnym odcieniu ciekawie kontrastują z jasną elewacją, tworząc intrygującą i wyrazistą kompozycję. Po obu stronach wejścia ulokowano donice z roślinami, dzięki którym całość nabrała bardziej naturalnego, ciepłego i przyjaznego klimatu. Prosta struktura budynku oraz stonowana kolorystyka powodują, że dom wyróżnia się na tle innych, tradycyjnych meksykańskich domów. 

Ogród

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez CH Proyectos

Ogród to przestrzeń, która powinna służyć jako miejsce wypoczynku, zabaw czy spotkań z rodziną bądź znajomymi. Jego aranżacja oraz rozplanowanie muszą być zatem właściwie zaplanowane i dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. W tym przypadku zdecydowano się wykreować zieloną, bujną przestrzeń wraz ze strefą do relaksu oraz miejscem do biesiadowania. Całość prezentuje się bardzo przytulnie, spójnie i co najważniejsze funkcjonalnie. 

Część zewnętrzna

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez CH Proyectos
CH Proyectos

Terraza jardín

CH Proyectos

Dom posiada delikatny, piaskowy odcień, dzięki czemu tworzy piękną i naturalną kompozycję z otaczającym go środowiskiem. Ogrom roślin doniczkowym, subtelne barwy kwiatów oraz wyposażenia stworzyły fantastyczny, ciepły i harmonijny krajobraz. Dzięki przeszklonym drzwiom przesuwnym, właściciele domu mogą ujednolicić środowiska, a przy tym wpuścić mnóstwo naturalnego światła do wnętrza domu. 

Funkcjonalna strefa

Projekty,  Domy zaprojektowane przez CH Proyectos
CH Proyectos

Terraza jardín

CH Proyectos

Powyższe zdjęcie przedstawia Wam część ogrodu znajdującą się pod zadaszeniem. W tej strefie zdecydowano się na aranżację kąciku wypoczynkowego oraz jadalnianego. W tym celu wykorzystano rattanowe oraz wiklinowe meble oraz trwałe granitowe blaty, odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Całość została odpowiednio przemyślana i dostosowana do potrzeb gospodarzy. 

Przestrzeń dzienna

Projekty,  Salon zaprojektowane przez CH Proyectos
CH Proyectos

Sala / Comedor

CH Proyectos

Wnętrze domu prezentuje się bardzo elegancko, luksusowo i z klasą. Całość zorganizowano wokół ogromnego, biało-czarnego kominka, który kreuje ciepłą i domową atmosferę. Naprzeciw kominka znajduje się kremowy, elegancki komplet wypoczynkowy, natomiast po lewej stronie zlokalizowano bar z wysokimi krzesłami. Wysokie wnętrze daje poczucie przestronności i przejrzystości, dzięki czemu całość wygląda subtelnie i nie przytłacza przestrzeni. 

Pozostałe pomieszczenia

Każde z pomieszczeń zostało tak zaprojektowane i rozplanowane, aby tworzyć całość z zewnętrzną częścią budynku. Wnętrza mają elegancki i szykowny charakter co z pewnością jest dużą zasługą właściwie dobranej kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych. Ta posiadłość zupełnie odbiega od naszego wyobrażenia o tradycyjnym, meksykańskim domu. 

Strefa jadalniana

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez CH Proyectos

W jadalni panuje dostojny, wytworny i szlachetny klimat. Królują beże, złoto, brązy oraz odcienie czerwieni, które tworzą iście królewską, pałacową atmosferę. Wnętrze zostało tak zaprojektowane przez architektów wnętrz, aby nie tylko cieszyć oko, ale także służyć odpowiednią ilością miejsca dla wszystkich domowników oraz gości. Całość dopełnia szklana witryna, której okna wychodzą na piękny i zadbany ogród. W ten sposób część zewnętrzna delikatnie przenika do wnętrza budynku, budując unikalny i oryginalny klimat. 

Jak Wam się podoba taki styl? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu