Fenomenalny dom w nowoczesnej odsłonie

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
RESIDENCIA H6 , CH Proyectos CH Proyectos Eklektyczny ogród
Loading admin actions …

Architektura Meksyku należy do jednych z najbardziej barwnych, zróżnicowanych i intrygujących na świecie. Co roku ten kraj zrzesza sobie miliony turystów, którzy chcą zgłębić choć kawałek tej niezwykłej kultury, poznać historię oraz tradycyjną, meksykańską architekturę. Klasyczne budynki, utrzymane w regionalnym stylu to niezwykle barwne, bogato przyozdobione struktury, od których ciężko oderwać wzrok i których ciężko nie zauważyć. Dziś wraz z cyklem homify 360 chcielibyśmy przedstawić Wam dom, który całkowicie odbiega od tradycyjnej architektury tego kraju. To prosta, modernistyczna konstrukcja, która wyróżnia się minimalistycznym stylem oraz jasną elewacją. Zobaczcie jak dom prezentuje się od strony ogrodu oraz od wewnątrz. 

Wejście

Fasada domu prezentuje się mocno, jednolicie i kreuje poczucie bezpieczeństwa. Drzwi wejściowe w ciemnym odcieniu ciekawie kontrastują z jasną elewacją, tworząc intrygującą i wyrazistą kompozycję. Po obu stronach wejścia ulokowano donice z roślinami, dzięki którym całość nabrała bardziej naturalnego, ciepłego i przyjaznego klimatu. Prosta struktura budynku oraz stonowana kolorystyka powodują, że dom wyróżnia się na tle innych, tradycyjnych meksykańskich domów. 

Ogród

Ogród to przestrzeń, która powinna służyć jako miejsce wypoczynku, zabaw czy spotkań z rodziną bądź znajomymi. Jego aranżacja oraz rozplanowanie muszą być zatem właściwie zaplanowane i dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. W tym przypadku zdecydowano się wykreować zieloną, bujną przestrzeń wraz ze strefą do relaksu oraz miejscem do biesiadowania. Całość prezentuje się bardzo przytulnie, spójnie i co najważniejsze funkcjonalnie. 

Część zewnętrzna

Dom posiada delikatny, piaskowy odcień, dzięki czemu tworzy piękną i naturalną kompozycję z otaczającym go środowiskiem. Ogrom roślin doniczkowym, subtelne barwy kwiatów oraz wyposażenia stworzyły fantastyczny, ciepły i harmonijny krajobraz. Dzięki przeszklonym drzwiom przesuwnym, właściciele domu mogą ujednolicić środowiska, a przy tym wpuścić mnóstwo naturalnego światła do wnętrza domu. 

Funkcjonalna strefa

Powyższe zdjęcie przedstawia Wam część ogrodu znajdującą się pod zadaszeniem. W tej strefie zdecydowano się na aranżację kąciku wypoczynkowego oraz jadalnianego. W tym celu wykorzystano rattanowe oraz wiklinowe meble oraz trwałe granitowe blaty, odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Całość została odpowiednio przemyślana i dostosowana do potrzeb gospodarzy. 

Przestrzeń dzienna

Wnętrze domu prezentuje się bardzo elegancko, luksusowo i z klasą. Całość zorganizowano wokół ogromnego, biało-czarnego kominka, który kreuje ciepłą i domową atmosferę. Naprzeciw kominka znajduje się kremowy, elegancki komplet wypoczynkowy, natomiast po lewej stronie zlokalizowano bar z wysokimi krzesłami. Wysokie wnętrze daje poczucie przestronności i przejrzystości, dzięki czemu całość wygląda subtelnie i nie przytłacza przestrzeni. 

Pozostałe pomieszczenia

Każde z pomieszczeń zostało tak zaprojektowane i rozplanowane, aby tworzyć całość z zewnętrzną częścią budynku. Wnętrza mają elegancki i szykowny charakter co z pewnością jest dużą zasługą właściwie dobranej kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych. Ta posiadłość zupełnie odbiega od naszego wyobrażenia o tradycyjnym, meksykańskim domu. 

Strefa jadalniana

W jadalni panuje dostojny, wytworny i szlachetny klimat. Królują beże, złoto, brązy oraz odcienie czerwieni, które tworzą iście królewską, pałacową atmosferę. Wnętrze zostało tak zaprojektowane przez architektów wnętrz, aby nie tylko cieszyć oko, ale także służyć odpowiednią ilością miejsca dla wszystkich domowników oraz gości. Całość dopełnia szklana witryna, której okna wychodzą na piękny i zadbany ogród. W ten sposób część zewnętrzna delikatnie przenika do wnętrza budynku, budując unikalny i oryginalny klimat. 

Jak Wam się podoba taki styl? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu