Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Concepto Taller de Arquitectura

Czerń we wnętrzu: 7 pomysłów

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wiosna wkracza do naszych domów i mieszkań wielkimi krokami. Jeśli należymy do osób, które wystrój uzależniają od pory roku, to z pewnością nasze aranżacje pełne są teraz koloru i kwiatowych wzorów. Nie obejdzie się także bez świeżych kwiatów w efektownych wazonach. A gdyby tak wiosenne porządki wprowadziły do wnętrza nieco… czerni? 

Czerń w aranżacjach zawsze intryguje oraz nieodmiennie wprowadza atmosferę elegancji i wyrafinowania. Wciąż zaskakuje, chociaż nie mamy do czynienia z nowym trendem. Po prostu wydaje nam się, że w naszym wnętrzu powinny panować jasne kolory. Odrobina ciemności jednak może przydać im jeszcze więcej blasku! 

Dzisiaj nasi architekci wnętrz pokażą Wam jak wprowadzić czerń do aranżacji. Wszystkie te pomysły można zrealizować samemu, chociaż różny jest stopień ich trudności. Gotowi zaczerpnąć inspiracji na wiosenne zmiany?

1. Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe do domu z czasem będą potrzebować odświeżenia. To świetny moment na to, żeby imitację drewna zastąpić głęboką, jednolitą czernią. Pamiętajmy o wyborze odpowiednio trwałego lakieru oraz o naniesieniu go dopiero wtedy, kiedy powierzchnia zostanie przez nas potraktowana papierem ściernym. Ważna będzie precyzja – to w końcu drzwi wejściowe!

2. Balustrada

Biel i czerń to połączenie, które zawsze wygląda dobrze. Tak już jest i basta! Dlatego w białych wnętrzach świetnie sprawdzają się akcenty czerni. Wprowadzić je można na wiele sposobów, tutaj zdecydowano się na metalową, czarną balustradę. Jej eleganckie formy jakże są różne od przeszklonych, współczesnych balustrad, które starają się być niewidoczne! Wystrój wnętrz jest tak rozległy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Zabudowa kuchni

Czarna zabudowa? Brzmi ryzykownie, jednak nie w minimalistycznej kuchni. Gładkie, lśniące fronty i tak odbijają naturalne światło, a aranżacja nabiera głębi. Czarne krzesła strefy śniadaniowej dopełniają aranżacji, kontrastując ze śnieżną bielą blatu.

4. Kominek

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Unit 7 Architecture
Unit 7 Architecture

Lake of the woods cottage interiors

Unit 7 Architecture

Współczesne kominki najczęściej spotykamy w czerni. Ich ramy wyraźnie odcinają się od ścian, w które są wbudowane. A może pójść o krok dalej i namalować czarny pas na równi z kominkiem? Możemy go sobie wyobrazić w wielu aranżacjach, a powyższy przykład pokazuje, że czerń sprawdza się nawet przy klasyce.

5. Ściana w sypialni

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez arqubo arquitectos
arqubo arquitectos

Dormitorio infantil

arqubo arquitectos

Czy czerń sprawdzi się w sypialni? To kontrowersyjne rozwiązanie, jednak naszym architektom wnętrz udaje się wyjść z niego obronną ręką. Proponują klasyczne połączenie czerni z bielą, chociaż w niecodziennej konfiguracji. W pokoju nastolatka nie może przecież być nudno!

6. Meblościanka

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez FURN
FURN

Custom shelf wall

FURN

Czarne meble kojarzą nam się co najwyżej ze skórzaną kanapą? Błąd! Nawet meblościanka może przejść na ciemną stronę mocy. Przemalowanie mebla, który zaczął nam się nudzić, to rozwiązanie bardziej ekonomiczne oraz szybsze niż jego wymiana. W powyższym przypadku krawędzie pozostawiono w naturalnym kolorze, co podkreśla geometryczny charakter konstrukcji.

7. Czarna farba tablicowa

Farba tablicowa na dobre zagościła się we współczesnych kuchniach. W zależności od producenta za jej litr zapłacimy ok. 40 złotych, a może całkowicie odmienić nasze wnętrze. Iść na całość, czy wydzielić jedynie czarny pas? To już zależy od nas oraz od charakteru naszej kuchni.

Zastanawiacie się nad wprowadzeniem czerni właśnie do kuchni? Tutaj znajdziecie jeszcze więcej inspiracji: Czarna kuchnia – 10 aranżacji.

Które z rozwiązań najbardziej się Wam spodobało?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu