Projekty,   zaprojektowane przez Biggs & Quail

Posprzątać w 10 minut: 10 codziennych trików!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ciągle przeciągacie moment wzięcia się za sprzątanie? Wydaje się Wam, że nigdy nie macie dość czasu, by zrobić to porządnie? Koniec z czekaniem na perfekcyjne okoliczności! W tym artykule nasi projektanci i dekoratorzy wnętrz podpowiedzą Wam, jak utrzymywać dom lub mieszkanie w czystości na co dzień. Nie każdy dzień powinien być przeznaczony na wiosenne porządki, ale żaden nie powinien zakończyć się bez chociaż 10 minut przeznaczonych na ogarnięcie naszej życiowej przestrzeni. 

Efekty mogą zmienić jakość naszego życia! Przekonajcie się sami…

1. Pościelone łóżko

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Aangenaam Interieuradvies
Aangenaam Interieuradvies

slaapkamer / master bedroom

Aangenaam Interieuradvies

Codzienne ścielenie łóżka wcale nie jest stratą czasu! W ten sposób pomagamy samym sobie… nie wrócić do niego w ciągu dnia na drzemkę. Do porządku dużo milej jest też wracać po męczącym dniu pracy. Pamiętajmy także o regularnej zmianie pościeli. Wiele osób nienawidzi tej czynności, a ona przecież faktycznie nie zajmuje nawet 10-ciu minut!

2. Uporządkowana korespondencja

Czy Wam też zdarza się wyciągać po wielu dniach pocztę ze skrzynki, tylko po to, żeby zaraz rzucić ją na biurko, czy – co gorsza – na szafkę przy wejściu? Piętrząca się kupka korespondencji stresuje, ale wciąż nie możemy się za nią zabrać… Czas na zmiany i natychmiastowe działania. Listy wyjęte? Od razu je przesegregujmy i otwórzmy.

3. Tylko to, co potrzebne

Zwłaszcza w tak zwanym okresie przejściowym nasz przedpokój bardzo łatwo zagracić. Wyciągamy coraz lżejsze kurtki z zakamarków szaf, ale te grube wciąż wiszą na wierzchu, jakby nigdy nic… Obiecujemy sobie, że niedługo wszystko uporządkujemy, a przecież wystarczy szybka decyzja i w sekundę nasze świąteczne futro może zostać schowane na kolejny sezon.

4. Pusto na blacie

Kuchenny blat nie może być zagracony! Wybierzmy sobie jeden kącik, a w nim postawmy wszelkie oliwy i inne niezbędne rzeczy na jednej, ozdobnej tacy. Nie możemy wyjść poza jej przestrzeń! Codzienne przecieranie blatu da natychmiastowy efekt, który przyniesie satysfakcję.

5. Kanapa nie jest garderobą

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Studio Buijs
Studio Buijs

Woonkamer

Studio Buijs

Na naszych zdjęciach nigdy tego nie widać, ale… codzienność w domu, zwłaszcza z dziećmi, często przemienia naszą kanapę w sypialnię i garderobę. Bajki na rozpoczęcie dnia często skutkują skarpetkami i piżamami w najróżniejszych zakamarkach. Poświęćmy kilka minut na codzienne ogarnianie tego placu walki!

6. Wykorzystać stolik kawowy

W salonie stolik kawowy nie stoi dla ozdoby, tylko po to, aby być w użyciu! Jeśli po ciężkim dniu lubimy zrelaksować się przy lekturze książek, gazet czy magazynów, to potem odłóżmy je na przeznaczone miejsce. Nie zapominajmy też o regularnym wyrzucaniu do makulatury lub oddawaniu starych numerów.

7. Dogłębe odkurzanie

Tak, odkurzanie jest już procesem nieco dłuższym niż 10 minut, my jednak mamy dla Was oryginalną propozycję: odkurzacz samochodowy w domu! Wygodny i przenośny może uratować nas od okruchów czy psiej sierści, kiedy tylko zauważymy je na kanapie. I nie trzeba będzie wyciągać ciężkiego sprzętu!

8. Bez zacieków

W łazience jest wiele czynności, które możemy wykonywać codziennie, by utrzymać w niej czystość – bez nich się nie obejdzie, bowiem cotygodniowe sprzątanie to za mało. Przetarcie kabiny prysznica, wyjęcie włosów z odpływu, starcie namiaru pasty do zębów… tych kilku minut dziennie nie może zabraknąć.

9. Miejsce pracy gotowe do działania

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Biggs & Quail
Biggs & Quail

Midcentury Modern Desk in Solid Ash

Biggs & Quail

Jeśli pracujecie w domu, to wiecie, jak ważne by w domowym gabinecie panował porządek. A przynajmniej na biurku! Nawet, gdy piętrzą się zadania, poświęćmy kilka minut dziennie na uporządkowanie blatu, by nigdy nie zasiadać do bałaganu na biurku – nie ma przecież nic bardziej demotywującego.

10. Świeże kwiaty – dekoracja na szybko!

Chcecie w mgnieniu oka udekorować wnętrze? Nic nie sprawdzi się lepiej niż świeże kwiaty. Szybki przystanek w kwiaciarni wystarczy, miejmy tylko zawsze efektowny wazon w pogotowiu.

Czy sprzątanie może być nie tylko szybkie, ale i przyjemne? Ten Katalog Inspiracji Wam to udowodni: Sposoby na przyjemne… sprzątanie.

Jak Wy na co dzień dbacie o czystość?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu