Projekty,  Salon zaprojektowane przez 株式会社ブルースタジオ

Retro mieszkanie

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Magia Internetu sprawia, że możemy poszukiwać inspiracji w najodleglejszych zakątkach globu. Dzisiaj przeniesiemy się do Japonii, gdzie czeka na nas wnętrze… zaskakująco nam bliskie. Drewno oraz styl retro połączone z niecodziennymi pomysłami na przechowywanie – oto prawdziwa kopalnia inspiracji dla wszystkich właścicieli małych mieszkań, którzy cenią sobie naturalne materiały. Za projekt oraz wykonanie aranżacji odpowiadają eksperci od odbudowy i renowacji z Blue Studio w Tokio. 

Poznajcie efekty ich pracy!

Pierwsze wrażenie

Oto przed nami przyjazne wnętrze, w którym oddychając, czuje się zapach drewna! Naszą uwagę od razu zwraca fantastyczna, odświeżona podłoga z wiekowego parkietu. Różne odcienie brązu podłogi, mebli, a nawet klosza lampy wprowadzają ciepłą i niefrasobliwą atmosferę.

Drewno i oliwki

Chociaż znajdujemy się daleko w Azji, to nie możemy oprzeć się wrażeniu, że sofa w tym salonie to nowe wcielenie słynnego polskiego fotela 366 projektu Józefa Chierowskiego. Do jej oliwkowych poduch dobrano obitą atłasem pufę. Można się tutaj wygodnie rozłożyć przed telewizorem, ale jednocześnie aranżacja działa na nas energetyzująco.

Marzycie o podobnym salonie? Przygotujcie się na przypływ inspiracji: Jak urządzić salon w stylu retro?

Jadalnia, kuchnia i… szafa

Salon przechodzi w małą jadalnię, za którą z kolei czeka kuchnia. Drewniany stół na co dzień pomieści dwie osoby, ale osunięty od barku może stać się centrum małego przyjęcia. Zwróćmy uwagę na przedpokój widoczny na drugim planie. Pod odzieżą wierzchnią na wieszakach znajdziemy także równo złożone ubrania – zamiast jak najczęściej oczyszczać tę przestrzeń, zdecydowano się w pełni wykorzystać jej potencjał do przechowywania.

Kuchnia za barkiem

Idziemy dalej, by podejrzeć, co też znajduje się za barkiem. Stalowy blat przechodzi w zlew z jednej strony, a z drugiej otacza płytę kuchenki gazowej. Metalicznym połyskiem lśni także nowoczesny okap podwieszony w kącie. Przy nim z kolei widzimy niezwykle praktyczną półkę z pudełkami o różnej zawartości.

Mistrzowie przechowywania

To kilkuosobowe mieszkanie ma 62.41 ㎡. Niebieskie drzwi, które widzimy w głębi salonu, prowadzą do małej sypialni. Potrzebna była jednak przestrzeń garderoby, którą praktycznie umieszczono przy wieszakach przedpokoju. Dzięki temu rozwiązaniu może z niej korzystać kilka osób. Najciekawszy pomysł? Lustro na drzwiach! Cały salon zmienia się na kilka minut w przestronną garderobę.

Spokojny sen

Niewiele miejsca wcale nie musi być przeszkodą nie do pokonania na drodze ku wygodnej i stylowej aranżacji sypialni. Tutaj postawiono na minimalizm, który doskonale koi zmysły i nie zajmuje wiele miejsca. Łóżko o niskiej ramie, mały stolik nocny i niebieskie drzwi – nic więcej nie trzeba, w końcu szafę w salonie już znaleźliśmy!

Co sądzicie o tych nietypowych sposobach na przechowywanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu