Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: metamorfoza bardzo małej kawalerki

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Loading admin actions …

Dzisiejszym artykułem chcielibyśmy Wam udowodnić, że nawet najbrzydsze i najbardziej zaniedbane mieszkania można zamienić w przytulne i piękne wnętrza. Przed dekoratorami z biura projektowego Wielkie Rzeczy stało nie lada wyzwanie – podjęli się metamorfozy zapuszczonego mieszkania w okropnym stanie, co więcej mającego metraż wyłącznie 28 m2! Zobaczcie, jak świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem, co więcej, może ta radykalna zmiana nakłoni Was do zainwestowania w coś podobnego, by stworzyć tam swoje wymarzone i olśniewające miejsce na ziemi? Pamiętajcie – każde mieszkanie ma w sobie potencjał, by stać się ideałem!

Przed: Kuchnia

Kuchnia była dla projektantów prawdziwym wyzwaniem – na ścianach będących w opłakanym stanie zapisała się prawdopodobnie cała historia, która wydarzyła się w tym mieszkaniu. Odstraszająca tapeta imitująca cegły, oraz niechlujnie pozostawione rury zdają się być największym koszmarem każdego miłośnika estetycznych wnętrz. Projektanci musieli zmierzyć się z całkowitą wymianą instalacji, ale też zmieszczeniem nowej funkcjonalnej kuchni na minimalnej powierzchni. 

Przed: Korytarz

Patrząc na to zdjęcie, ciężko uwierzyć, że ktokolwiek podjął się gruntownego remontu takiej rudery! Zwróćcie uwagę na nijak nie schowany licznik, oświetlenie na kablu – niestety, nie kolorowym i designerskim, ale smutnym i niechlujnym. Projektanci zdecydowali się na wymianę nieestetycznych drzwi wejściowych, co było dobrym początkiem, by stworzyć nowe, piękne i nijak nie podobne do pokazanej na zdjęciu wersji wnętrze! 

Przed: Łazienka

Łazienka, z pewnością była kolejnym koszmarem każdego, który musiał się w niej znaleźć. Instalacja nie ukryta w ścianie nie sprzyjała utrzymaniu sterylności i higieny w łazience – rury są idealnym miejscem do zbierania się kurzu. Niepraktyczne małe okienko zostało przez projektantów zabudowane. Co więcej, zdecydowali się oni na całkowite przearanżowanie pomieszczenia – na szczęście!

Po: Salon

Salon został utrzymany w stylistyce eklektycznej, gdzie dzięki bieli ścian wnętrze jest sterylne, harmonijne i jasne. Wcześniejsza zupełnie nieestetyczna podłoga została skuta i zastąpiono ją panelami w ciepłym odcieniu, dzięki czemu kawalerka jest spójna i harmonijna (wszędzie, oczywiście oprócz łazienki, położono panele w tym samym odcieniu, bez jakichkolwiek nieestetycznych łączeń. Centralnie ustawiona błękitna kanapa jest ciekawym zabiegiem, rozświetla cały pokój i dodaje mu lekkości. Elementem, który świetnie spaja cały salon i nadaje stylowego, eklektycznego charakteru jest delikatny stoliczek na metalowych nóżkach i ze szklanym blatem – dzięki niemu reszta przestrzeni nabiera całkiem romantycznego klimatu.

Po: Sypialnia

Niespodzianką, którą przyszykowali dla nas projektanci, jest to, że dzięki szybkiemu zabiegowi salon dynamicznie zamienia się w przytulną sypialnię! Z pewnością zwróciliście uwagę na tajemnicze drzwiczki ulokowane za błękitną kanapą na poprzednim zdjęciu – za nimi było ukryte łóżko! Ten trik polecamy każdemu, kto musi uporać się z zaaranżowaniem maleńkiej przestrzeni – jest to fantastyczne zaoszczędzenie miejsca, a przy okazji zapraszając gości nie musimy pokazywać im intymnej części naszego mieszkania, czyli przestrzeni sypialnianej. Dzięki lampkom ukrytym w suficie oraz po bokach, kącik do spania jest niezwykle przytulny i stworzony do relaksu. Zwróćcie uwagę również na interesujące wnęki po bokach – dzięki oświetleniu ich i nadaniu im kolejno kolorów błękitu, turkusu i bieli, nawiązują one do kolorystyki reszty wnętrza i są ciekawym elementem dekoracyjnym.

Po: Łazienka

Żegnaj prl-owski, zaniedbany koszmarze! To niesamowite, jak sprytnie dekoratorzy zmienili łazienkę – jest ona nie do poznania! Dzięki bieli płytek i szachownicy na podłodze kolorystyka łazienki koresponduje z resztą mieszkania, co przy tak małym metrażu jest niewątpliwą zaletą. Projektanci znów musieli uporać się z niewielką przestrzenią – dzięki prysznicowi o owalnym kształcie i zdecydowaniu się na pralkę z otworem u góry zaoszczędzili masę miejsca, co pozwoliło na umieszczenie stylowego drewnianego stolika pod umywalkę. Dzięki szafeczce z lustrem w intensywnym kolorze łazienka jest rozweselona i nowoczesna, przy jednoczesnym aspekcie funkcjonalnym – lokator/ka bez trudu będzie mieć wszystkie kosmetyki pod ręką! 

Po: Kuchnia i korytarz

Obskurne drzwi wejściowe to już przeszłość! Ponadto i w tych pomieszczeniach dekoratorzy zdecydowali się na utrzymanie wszystkiego w bieli, dzięki czemu całość mieszkania jest niezwykle harmonijna i eklektyczna. W kuchni zdecydowano się na jasny, drewniany blat, który pasuje do paneli i nadaje całości przytulności. Podwieszane szafki kuchenne są niezwykle designerskie, a dzięki ich mocnemu niebieskiemu kolorowi świetnie współgrają z błękitną kanapą. Gorąco polecamy Wam kilka intensywnych kolorów, jeżeli całość kawalerki utrzymana jest w bieli – świetnie ją przełamują i sprawiają, że zyskuje na wyglądzie! Pamiętajcie, że przy małych metrażach niezwykle ważne są lustra – optycznie powiększają i rozświetlają całą przestrzeń – tutaj projektanci zdecydowali się na piękne, romantyczne lustro w  stylizowanej na starą, złotej ramie. 

Szukacie innych inspirujących przykładów metamorfoz? Spójrzcie na:

Przed i po: od zrujnowanego domu do luksusowej oazy

Co myślicie metamorfozie tej bardzo małej kawalerki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu