Projekty,  Salon zaprojektowane przez P+0 Arquitectura

Wspaniałe pomysły na wykończenie ścian

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Przed wyborem jakiegokolwiek materiału wykończeniowego do naszych domów zawsze dobrze jest wirtualnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Odwiedzając market budowlany nie ma się takiej możliwości- oglądając zrealizowane przez dekoratorów projekty wnętrz można zapoznać się z prawdziwym spektrum możliwości.

Dziś pokażemy Wam zdjęcia wnętrz, których ściany wykończono różnego rodzaju materiałami. Wśród nich z pewnością znajdziecie opcję, która najlepiej sprawdzi się w Waszych domach!

1. Laminat dekoracyjny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez P+0 Arquitectura
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Płyty laminowane można z powodzeniem wykorzystać do wykończenia ścian, naklejając je na nie. Głęboko nasycone laminaty dekoracyjne przypominające drewno zostały wybrane do pokrycia ścian w tym niezwykle klimatycznym salonie.

2. Płytki ceramiczne imitujące drewno

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Arizona

homify

Efektownym i innowacyjnym sposobem na pokrycie ścian jest wyłożenie ich płytkami ceramicznymi imitującymi drewno. Jest to opcja tańsza i łatwiejsza w realizacji, co nie oznacza, że tak wykończona powierzchnia ścian jest mniej imponująca. W tym przypadku zdecydowano się na płytki, które wyglądają jako kompilacja niewielkich drewnianych deseczek. Rustykalny klimat gwarantowany.

3. Materiał przywodzący na myśl papier ścierny

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Piedra Burgos chocolate

homify

Współcześnie ściany o niekonwencjonalnej teksturze, szorstkie, niemal nieprzyjemne w dotyku są bardzo trendy. Oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, ale i dotyku. Patrząc na tę ścianę pewnie wielu z Was ma ochotę podejść do niej i dotknąć jej powierzchni.

4. Beton architektoniczny

Beton architektoniczny wkroczył na salony wraz ze wzrostem popularności stylu industrialnego w aranżacji wnętrz. Patrząc na tę ścianę, trudno dziwić się, że na tak wielu zrobił wrażenie. Odznacza się nie tylko modnym szarym kolorem, ale i ciekawą teksturą.

5. Kombinacja drewna i granitu

Projekt: Dom w aurorach: styl , w kategorii  zaprojektowany przez ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW
ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Projekt: Dom w aurorach

ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Nie każda ze ścian musi zostać pokryta tym samym materiałem. Jak pokazuje projekt ze zdjęcia, kombinacja ciemnego drewna i granitu to fantastyczny pomysł, dzięki któremu wnętrza nabierają eleganckiego, wyrafinowanego charakteru.

6. Kamień

Naturalny kamień to materiał klasyczny, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest tak efektowny i robi tak ogromne wrażenie, że w niektórych wnętrzach wykorzystuje się go do pokrycia wszystkich powierzchni- od podłóg aż po sufity.

7. Korek

Korek na ścianie występuje w postaci płyt dekoracyjnych. Jest to materiał naturalny, ekologiczny, a do tego niezwykle praktyczny, zapewniając świetną izolację termiczną i akustyczną. Ściany wykończone korkiem prezentują się niekonwencjonalnie i ciekawie- to z pewnością dobra alternatywa dla drewna.

8. Cegła

Projekty,  Salon zaprojektowane przez PROENER
PROENER

Ambientación / Atenuación de la iluminación

PROENER

Cegła to kolejny klasyk w świecie wykańczania ścian, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach industrialnych. W tej aranżacji zdecydowano się na cegłę wielkoformatową, o zróżnicowanych odcieniach brązu. Na tle surowej ściany urządzono jednak niezwykle przytulny i ciepły salon.

9. Tapeta, która oszukuje

Spośród całej gamy różnego rodzaju tapet, warto wybrać taką, która odznacza się oryginalnym designem. Ta ze zdjęcia wywołuje złudzenie optyczne- za sprawą nietypowego wzoru i tekstury wygląda jak rzeźbione drewno pokryte farbą o butelkowym odcieniu.

10. Boazeria

Boazeria w nowoczesnej odsłonie wraca do łask. Jak widać na przykładzie ze zdjęcia, może być także elementem wnętrz o współczesnym, modnym charakterze.

11. Farba wykorzystana w sposób kreatywny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ESTUDIO TANGUMA
ESTUDIO TANGUMA

Fotomural colorido

ESTUDIO TANGUMA

Nie, to nie jest tapeta. Ściany w tym salonie pomalowano, tworząc modny geometryczny wzór. Taki sposób wykończenia ścian kosztuje z pewnością mnóstwo wysiłku, ale jak widać opłaca się.

12. Płaskorzeźby z gipsu

Ostatnim pomysłem na wykończenie ścian, dzięki któremu nabiorą one klasycznego, pełnego elegancki charakteru, są płaskorzeźby wykonane z gipsu.

Inne pomysły na pokrycia ścienne znajdziecie tutaj.

Która opcja najbardziej przypada Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu