Projekty,  Salon zaprojektowane przez P+0 Arquitectura

Wspaniałe pomysły na wykończenie ścian

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Przed wyborem jakiegokolwiek materiału wykończeniowego do naszych domów zawsze dobrze jest wirtualnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Odwiedzając market budowlany nie ma się takiej możliwości- oglądając zrealizowane przez dekoratorów projekty wnętrz można zapoznać się z prawdziwym spektrum możliwości.

Dziś pokażemy Wam zdjęcia wnętrz, których ściany wykończono różnego rodzaju materiałami. Wśród nich z pewnością znajdziecie opcję, która najlepiej sprawdzi się w Waszych domach!

1. Laminat dekoracyjny

Płyty laminowane można z powodzeniem wykorzystać do wykończenia ścian, naklejając je na nie. Głęboko nasycone laminaty dekoracyjne przypominające drewno zostały wybrane do pokrycia ścian w tym niezwykle klimatycznym salonie.

2. Płytki ceramiczne imitujące drewno

Efektownym i innowacyjnym sposobem na pokrycie ścian jest wyłożenie ich płytkami ceramicznymi imitującymi drewno. Jest to opcja tańsza i łatwiejsza w realizacji, co nie oznacza, że tak wykończona powierzchnia ścian jest mniej imponująca. W tym przypadku zdecydowano się na płytki, które wyglądają jako kompilacja niewielkich drewnianych deseczek. Rustykalny klimat gwarantowany.

3. Materiał przywodzący na myśl papier ścierny

Współcześnie ściany o niekonwencjonalnej teksturze, szorstkie, niemal nieprzyjemne w dotyku są bardzo trendy. Oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, ale i dotyku. Patrząc na tę ścianę pewnie wielu z Was ma ochotę podejść do niej i dotknąć jej powierzchni.

4. Beton architektoniczny

Beton architektoniczny wkroczył na salony wraz ze wzrostem popularności stylu industrialnego w aranżacji wnętrz. Patrząc na tę ścianę, trudno dziwić się, że na tak wielu zrobił wrażenie. Odznacza się nie tylko modnym szarym kolorem, ale i ciekawą teksturą.

5. Kombinacja drewna i granitu

Nie każda ze ścian musi zostać pokryta tym samym materiałem. Jak pokazuje projekt ze zdjęcia, kombinacja ciemnego drewna i granitu to fantastyczny pomysł, dzięki któremu wnętrza nabierają eleganckiego, wyrafinowanego charakteru.

6. Kamień

Naturalny kamień to materiał klasyczny, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest tak efektowny i robi tak ogromne wrażenie, że w niektórych wnętrzach wykorzystuje się go do pokrycia wszystkich powierzchni- od podłóg aż po sufity.

7. Korek

Korek na ścianie występuje w postaci płyt dekoracyjnych. Jest to materiał naturalny, ekologiczny, a do tego niezwykle praktyczny, zapewniając świetną izolację termiczną i akustyczną. Ściany wykończone korkiem prezentują się niekonwencjonalnie i ciekawie- to z pewnością dobra alternatywa dla drewna.

8. Cegła

Projekty,  Salon zaprojektowane przez PROENER
PROENER

Ambientación / Atenuación de la iluminación

PROENER

Cegła to kolejny klasyk w świecie wykańczania ścian, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach industrialnych. W tej aranżacji zdecydowano się na cegłę wielkoformatową, o zróżnicowanych odcieniach brązu. Na tle surowej ściany urządzono jednak niezwykle przytulny i ciepły salon.

9. Tapeta, która oszukuje

Spośród całej gamy różnego rodzaju tapet, warto wybrać taką, która odznacza się oryginalnym designem. Ta ze zdjęcia wywołuje złudzenie optyczne- za sprawą nietypowego wzoru i tekstury wygląda jak rzeźbione drewno pokryte farbą o butelkowym odcieniu.

10. Boazeria

Boazeria w nowoczesnej odsłonie wraca do łask. Jak widać na przykładzie ze zdjęcia, może być także elementem wnętrz o współczesnym, modnym charakterze.

11. Farba wykorzystana w sposób kreatywny

Nie, to nie jest tapeta. Ściany w tym salonie pomalowano, tworząc modny geometryczny wzór. Taki sposób wykończenia ścian kosztuje z pewnością mnóstwo wysiłku, ale jak widać opłaca się.

12. Płaskorzeźby z gipsu

Ostatnim pomysłem na wykończenie ścian, dzięki któremu nabiorą one klasycznego, pełnego elegancki charakteru, są płaskorzeźby wykonane z gipsu.

Inne pomysły na pokrycia ścienne znajdziecie tutaj.

Która opcja najbardziej przypada Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu