Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 nowoczesnych salonów na miarę 2017 roku

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Salon zaprojektowane przez VITTA-GROUP
Loading admin actions …

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu; najważniejszych – albowiem reprezentacyjnych. Do salonu zazwyczaj domownicy wchodzą od razu z przedpokoju, zanim jeszcze udadzą się do pozostałych części domu. Goście również. Salon tworzy atmosferę całego lokum i sprawia, że we własnych czterech ścianach czujemy się dobrze i komfortowo (bądź nie). Nie ma zatem nic lepszego, niż ujrzenie, zaraz po powrocie do domu po ciężkim dniu w pracy, odpowiednio zorganizowanego salonu, w którym bez przeszkód można odpocząć w ciszy i spokoju.

Salony, stosunkowo często, poddawane są różnego rodzaju remontom i renowacjom, mającym na celu ich odświeżenie, zmodernizowanie i zbliżenie do naszych gustów i preferencji. Jednak któż lubi niekończące się remonty? Chyba nikt. Dlatego w niniejszym Katalogu Inspiracji przygotowaliśmy dla Was kilka remontowych wskazówek, które pomogą Wam w zrealizowaniu wymarzonego przedsięwzięcia w dość krótkim czasie i przy stosunkowo niewielkim budżecie. Do lektury zatem!

1. Coś innego

Jeżeli pragniemy dodać salonowi nowoczesności, nie bójmy się przełamywać schematów i postawić na coś niekonwencjonalnego. Dziwne lampy lub oryginalne rzeźby na pewno tchną odrobinę życia do każdego pomieszczenia. Nudzie mówimy stanowcze NIE!

2. Dużo kolorów, mało mebli

Nowoczesny styl nie wymaga wielu mebli i akcesoriów. Bardziej nastawiony jest na grę kolorów oraz na wyraźne i abstrakcyjne formy oraz kształty.

3. Równowaga

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Dröm Living

Aby osiągnąć nowoczesność nie wystarczy udekorować całości czymś niekonwencjonalnym i oryginalnym. Najważniejsza jest równowaga. Przesada to „lokator” zdecydowanie niepożądany.

4. Technologia

Meble SYNDY: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez mebel4u
mebel4u

Meble SYNDY

mebel4u

Czy współcześnie może istnieć dom bez technologii? Nie może! Dlatego nie krępujmy się ani przez chwilę i śmiało dodajmy trochę technologii do naszego salonu. Pierwsze skojarzenie pojawiające się w głowach po zestawieniu ze sobą słów „salon” i „technologia” to najczęściej telewizja. W żadnym nowoczesnym salonie nie może jej zabraknąć!

5. Integracja przestrzeni

Styl nowoczesny często definiuje się za pomocą otwartych i zintegrowanych przestrzeni. Dzięki połączeniu na przykład kuchni z salonem i jadalnią, dom prezentuje się znacznie bardziej okazale i przytulnie.

6. Półki

Proste półki w strategicznych miejscach na terenie całego domu to przysłowiowy strzał w dziesiątkę! Półki dobrze oświetlone lub po prostu znajdujące się w towarzystwie lamp są rozwiązaniem stosunkowo niedrogim i eleganckim.

7. Czerń i biel

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Archiprofi
Archiprofi

Номинация новаторство: интерьер квартиры от 150 м

Archiprofi

Połączenie czerni z bielą to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody i jest powszechnie stosowana w stylu nowoczesnym. Jeżeli zdecydujemy się na aranżację pokoju we wspomnianych barwach, postawmy na dobrze się z nimi komponujące meble o regularnych kształtach, proste formy i zrezygnujmy z ozdób.

8. Dodatkowe ściany

Dodatkowa ściana nigdy nie jest zła, a tym bardziej w wersji 3D. Na pewno szybko okaże się sukcesem i będziemy musieli odpowiadać na liczne pytania dotyczące pomysłodawcy i sposobu realizacji.

9. Kształty geometryczne

Proste linie i geometryczne kształty to elegancja sama w sobie oraz bezdyskusyjny wyznacznik stylu nowoczesnego.

10. Różne materiały

Współczesne salony charakteryzują się różnorodnością materiałów w nich dominujących, od drewna, przez tworzywa sztuczne aż po winyl.

11. Indywidualizm

Na zakończenie drobna prośba: nie kupujcie gotowych zestawów meblowych, ale starannie zaaranżujcie każdy kawałek dostępnej powierzchni. Najważniejszy jest Wasz gust, preferencje i potrzeby. Dom, w którym mieszkacie, nie jest bowiem domem sklepowych fachowców, a wspaniałych jednostek – Was samych!

A co Wy sądzicie o naszych wskazówkach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu