Kuchnia w stylu art-deco- 5 przykładów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kuchnia w stylu art-deco- 5 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
W stylu paryskiej kamienicy: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Pracownia Projektowa Pe2,
Loading admin actions …

Prawdopodobnie obił Wam się o uszy termin „Art Deco”, ale czy wacie, co on dokładnie oznacza? Art Deco to styl w sztuce i designie, który zaczął rozwijać się w okresie międzywojennym i do dnia dzisiejszego posiada szerokie grono miłośników. Jego nadrzędnym celem wówczas było sprzeciwienie się tradycji, stał się symbolem bogactwa i wyrafinowania. Charakteryzuje się głębokimi kolorami, geometrycznymi kształtami oraz ozdobną ornamentyką.

Kuchnie w stylu art deco mogą być rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, lub też mogą stanowić kombinację tego stylu z innymi nurtami w designie. Jeżeli chcecie zasmakować we współczesnej odsłonie Art Deco, zapoznajcie się z naszą subiektywną selekcją kuchni.

Wyrafinowane Art Deco

Odkąd na ekrany kin wszedł hollywoodzki hit „Wielki Gatsby”, styl Art Deco przeżywa swój renesans, przywracając świetność ekscytującym latom 20-tym. Jedną z cech tego stylu jest przywiązanie do geometrii, zwłaszcza obłych, półokrągłych kształtów. Kuchnia na zdjęciu doskonale wpisuje się w tę estetykę, wykorzystując zaokrąglenia do nadania wnętrzu wyjątkowego wizualnego charakteru. Zwłaszcza wyspa kuchenna przykuwa wzrok, zachwycając swoją nietypową formą. Nie tylko obłe kształty, ale także ornamentyka frontów szafek, a także elegancka, klasyczna kolorystyka odwołują się bezpośrednio do Art Deco.

Geometria i ornamentyka

Kuchnia Bronowice: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez SPOIWO studio,
SPOIWO studio

Kuchnia Bronowice

SPOIWO studio

W kuchnia zaprojektowanej przez studio Spoiwo dostrzec możemy geometryczne kształty, tak charakterystyczne dla Art Deco, którym nadano nowoczesny charakter. Modułowe szafki w formie prostopadłościanów ułożono względem siebie w ciekawy sposób, tworząc geometryczne bryły. Niezwykle ciekawe są wzory na elementach drewnianych, zwłaszcza tych pokrywających fronty szafek na górnym poziomie, tworzące razem swoiste ornamenty.

Kolorystyka

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify,

Użycie czerni i bieli także definiowało styl Art Deco. W kuchni projektu studia Maszroom ta kolorystyczna para zestawiona została z głębią i intensywnością brązu drewna, dając fantastyczny efekt. Zagrano tutaj różnymi powierzchniami- od połyskliwie białych szafek, poprzez czarny, gładki fragment w środku, aż po kafelki na ścianie za blatem imitującymi cegłę. Tak zaaranżowana kuchnia jawi się elegancko i wyrafinowanie.

Zdobienia

Art Deco to także styl ozdobny, w którym dekoracje aplikuje się jednak z umiarem, wywołując jednak silne wrażenie. Kuchnia autorstwa Pracowni Projektowej Pe2 nie razi dekoracyjną przesadą, ale jednak dostrzec można w niej liczne elementy zdobnicze. Zwłaszcza fronty szafek emanują subtelną elegancją, a to za sprawą zarówno ich oryginalnej kolorystyki, jak i ozdobnych uchwytów.

Kuchnia z jadalnią w stylu Art Deco

Jeszcze bardziej efektowna jest kuchnia w stylu Art Deco połączona z jadalnią. Można wtedy wprowadzić więcej elementów, odwołujących się do tej stylistyki. Doskonale widać to na przykładzie kuchni, której aranżacji dokonała Hanna Hildebrandt. Dekoracyjne meble do jadalni, takie jak stół o fantazyjnie rzeźbionych nogach oraz krzesła o oryginalnych oparciach pięknie łączą się tutaj z zabudową kuchenną o dekoracyjnym charakterze. Znalazło się tu także miejsce na ornamentykę na kafelkach, którymi wyłożono ścianę pomiędzy szafkami, a także na ekstrawagancką podłogę z naturalnego kamienia.

Szukacie pomysłów na kuchnię w wyrafinowanym stylu? Zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji Elegancka kuchnia na różne sposoby – 7 intrygujących aranżacji.

Jaki styl w kuchni jest Waszym ulubionym?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu