Jak urządzić domową siłownię? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak urządzić domową siłownię?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Dom prywatny 2012 Nowoczesna siłownia od formativ. indywidualne projekty wnętrz Nowoczesny
Loading admin actions …

Dbanie o dobrą formę to dla wielu sposób na życie. Ćwiczenia są korzystne nie tylko dla naszego zdrowia ale także samopoczucia. Miejscem, w którym możemy stawiać sobie nowe wyzwania i gdzie motywujemy się najbardziej, często jest siłownia. Jeśli nie przepadamy za ćwiczeniem publicznie, a mamy w domu trochę wolnej przestrzeni, warto zastanowić się nad stworzeniem siłowni w domu. 

Przedstawiamy Wam kilka porad jak ją urządzić!

W ustronnym miejscu

Chyba najczęstszym wyborem miejsca na siłownie jest piwnica. Często wynika to z tego, że siłownię organizujemy po latach, kiedy już dawno zakończyliśmy budowę domu czy jego urządzanie. Takie umiejscowienie ma jednak pewną bardzo atrakcyjną zaletę – pewność, że nie będziemy nikomu przeszkadzać. Jeśli zdecydujemy się na piwnicę, konieczna jest pamięć o odpowiednio intensywnym oświetleniu. Przestrzeń znajdującą się w naszej dyspozycji możemy powiększyć optycznie dzięki lustrom, ale i tak starajmy się jej nie przeładować maszynami. Wybierzmy tylko te, z których na pewno będziemy korzystać!

W promieniach słońca

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO Nowoczesna siłownia od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO

COOLDESIGN

Innym, ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie siłowni w ogrodzie zimowym, tak jak w przepięknym projekcie od COOLDESIGN, prezentowanym powyżej. Dzięki roletom możemy decydować, czy mamy ochotę ćwicząc, przyglądać się zewnętrznemu światu, czy raczej wolimy w samotności pobijać nasze rekordy. Jeśli posiadamy dużo maszyn, możemy zastanowić się nad siłownią otwartą, nie oddzieloną ścianami od pozostałych pomieszczeń – uzyskamy wrażenie większej przestrzeni.

Szukacie jeszcze innych pomysłów na ogród zimowy? Ogród zimowy- wskazówki i porady to miejsce dla Was!

Praktyczna łazienka

Chyba największą wadą publicznych siłowni są publiczne prysznice. Człowiek ma po użyciu poczucie, że albo wciąż jest brudny, albo nie spłukał dokładnie mydlin. Do tego noszenie potem w torbie mokrych ręczników i klapek… Decydując się na domową siłownię, automatycznie wyeliminujemy te problemy. Możemy nawet zrealizować łazienkę blisko siłowni i odświeżać się błyskawicznie!

Relaks absolutny

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO Nowoczesne spa od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO

COOLDESIGN

Łazienka łazienką, ale trudno wyobrazić sobie lepszy relaks po intensywnym treningu niż zanurzenie się we własnym jacuzzi. Wiele z dostępnych na rynku modeli ma opcję hydromasażu, która okaże się zbawienna dla zmęczonych mięśni! W pobliżu można zainstalować telewizor i z czystym sumieniem pozwolić sobie na odprężenie.

W zasięgu wzroku

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO Nowoczesna siłownia od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO

COOLDESIGN

Któż z nas nie słyszał porad, że jeśli pracuje się przed ekranem komputera, należy co jakiś czas od niego odchodzić i wykonywać krótkie ćwiczenia. Zza biurka czasem jednak tak trudno wstać! Zwłaszcza jeśli stoi ono w biurze typu open space… Dla tych z nas, którzy posiadają luksus pracy z domu, widok stojących w pobliżu maszyn, może stać się naprawdę motywujący do spędzania przerw w obowiązkach nie na facebook'u, ale aktywnie i z korzyścią dla zdrowia!

Chcielibyście mieć siłownię dosłownie pod nosem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu