Projekty,  Domy zaprojektowane przez FRANCOIS MARAIS ARCHITECTS

15 domów marzeń, które urzekną dosłownie każdego

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was 15 bajkowych domów, które zwrócą Wam w głowie. Są zachwycające i ekskluzywne pod każdym względem. Ogromne metraże, wspaniałe materiały wykończeniowe, najlepsi architekci z całego świata, błękitne baseny i malownicze widoki. Jakby tego wszystkiego było mało zobaczycie jeszcze piękne elewacje, duże przeszklenia, funkcjonalność, tradycyjny urok, tropikalny klimat… Każdy znajdzie coś dla siebie! 

Te domy przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym. Sprawdźcie sami!

1. Nieprawdopodobny luksus

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

View from the front

homify

Okrągły, przeszklony wykusz na piętrze domu w Cape Town, w Republice Południowej Afryki, należy do sypialni. Wystarczy wyobrazić sobie, co za piękny widok z widokiem na basen, morze i miasto nocą rozpościera się z tego balkonu. Dom położony jest na wzgórzu o wysokości 100 metrów dlatego wokół roztacza się na prawdę niesamowita panorama. Powierzchnia domu to około 500 metrów kwadratowych. 

2. Okazała willa w czerni i bieli

Nowoczesna architektura jest tutaj zdefiniowana przez czyste linie i minimalistyczną precyzję. W rzeczywistości bryła domu jest bardzo kreatywna, a cały urok jej dynamizmu oparty na kontrastujących kolorach bieli i czerni. W tej konstrukcji, możemy zobaczyć, jak zakrzywione linie dominują architekturę, dzięki czemu powstaje wyjątkowy efekt wizualny. Nawet basen posiada cechy zaokrąglenia. 

3. Wytworna nowoczesność

Powierzchnia tego wyjątkowego domu to około 450 metrów kwadratowych. Nam bardzo spodobało się połączenie drewnianego tarasu z przeszkloną fasadą. Willa ma, dosłownie, otwarty charakter. Przeszklenia od podłogi po sufit na obu poziomach, aż proszą aby go postawić w pięknym miejscu, z widokiem na las, rzekę, jezioro, góry, morze, ocean.

4. Żar tropików

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Wilkinson Beven Design
Wilkinson Beven Design

Private Caribbean Villa

Wilkinson Beven Design

Do dyspozycji mieszkańców jest 600 metrów kwadratowych komfortowo wyposażonej powierzchni mieszkalnej oraz cudowny ogród. Urzekła nas także idealnie podświetlona fasada! 

5. Szczęśliwa podkowa

Projekty,  Domy zaprojektowane przez McClean Design
McClean Design

Blue Jay Way

McClean Design

Kolejna luksusowa willa na zboczu została wzniesiona na planie litery U lub po prostu podkowy. Z tej perspektywy obserwować możemy niecodzienne dachy oraz przeszklenia prowadzące nasz wzrok do wnętrza… Skrzydła przedziela geometryczny, podświetlany basen, centralny element przestronnego tarasu. Możemy wyobrazić sobie malownicze widoki na wschody i zachody słońca, którymi cieszą się mieszkańcy…

6. Magia minimalizmu

Kolejna elegancka konstrukcja budynku nawiązuje do stylu minimalizmu, jest bardzo otwarta dzięki dużej ilości przeszkleń. Spójrzcie na ten taras! 

7. Jak z Hollywood

Projekty,  Domy zaprojektowane przez McClean Design
McClean Design

SUNSET STRIP RESIDENCE

McClean Design

Elegancki taras z wbudowanym paleniskiem zapewnia miejsce dla kilkunastu osób. Impreza ogrodowa w takim miejscu nabiera nowej jakości. 

8. Intrygująca geometria

Liczący 1100 m2 dom zwany The Kloof Road House, został zaprojektowany jako dom rodzinny. Strefy rozrywkowe, znajdujące się w jego wnętrzu oraz na zewnątrz, są ogromne i komfortowe. Ten wzbudzający podziw budynek został zachwycająco „wyrzeźbiony” i reprezentuje on czystą doskonałość. Kloof House współpracuje z przestrzenią, wyraźnie widać jego oryginalną warstwowość i nietypowe kształty, jakie przybiera on w pionie i poziomie. Dom zbudowano w oparciu o otwarty plan, gdzie każde pomieszczenie gładko przenika do kolejnego, a wnętrze domu jest fantastycznie otwarte na otaczający go krajobraz i ogród.

9. Wytworna biel

Fasada z białego tynku jest wręcz zjawiskowa w swej prostocie. Idealnie kontrastuje z błękitem basenu. A wnętrze domu jest równie zachwycające. Nowoczesne domy są ekspertami w dziedzinie otwartych przestrzeni i wszelkich podziałów, takie rozwiązania sprzyjają integracji rodzinnej.

10. Zachwycająca konstrukcja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez D-Max Photography
D-Max Photography

Pool Alfresco

D-Max Photography

Kolejny przykład budynku, który w swojej prostocie jest uderzająco wyjątkowy. Tropikalny urok ciepłych krajów, wspaniałe oświetlenie, cudowny wręcz basen i doskonała architektura…

11. Dla dużej rodziny

Kolejny projekt stworzony przez Meulen Architects dotarł na szczyty listy przebojów – tym razem jest to Dom Duk. Jego styl i konstrukcja są równie atrakcyjne. Fasada to wstęp do intrygującego wnętrza, pełnego aranżacyjnych trików i pomysłów. Obejmujący łącznie 674 metrów kwadratowych, położony wśród bujnej, zielonej okolicy, czarujący dom to prawdziwa perełka! 

12. Drewniana rezydencja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

Sam's Creek

homify

Imponująca fasada, którą widzimy na zdjęciu łączy elementy naturalne i szkło tworząc styl przypominający  klasyczny modernizm. Sama bryła budynku jest prosta i składa się z kilku, różnych wielkości sześcianów. Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że mieszkańcy nie obawiają się o prywatność, to jednak ściany boczne, na które mają widok sąsiedzi, są całkowicie zamknięte deskami z mahoniu. W powstałych w ten sposób drewnianych ramach osadzono ogromne przeszklenia.

13. Prosta forma

Obok ekskluzywnych willi pojawia się także, prosta w formie, ale niezwykle atrakcyjna bryła budynku w stylu skandynawskim. Kamień elewacyjny, drewno i biały tynk sprawiają że fasada wygląda niebanalnie i zachęcająco, zarazem tłumią i uspokajają dynamiczny kształt bryły. 

14. Urok tropikalnych klimatów

Ogromny basen przyciąga uwagę w pierwszej kolejności. Magia tego miejsca polega na doskonałej grze światła, o którą zadbali architekci z zespołu Klaus Geyer. 

15. Tradycja w parze z nowoczesnością

Na koniec zobaczcie ten bardzo luksusowy, wyjątkowy projekt. Architekci z Design Pavelchik stworzyli konstrukcję inspirowaną średniowiecznym, tajemniczym stylem dawnej Europy. Wielkim osiągnięciem jest stworzenie przytulnego i nowoczesnego wzornictwa opartego na tradycyjnym budownictwie i naturalnych materiałach.

Chcecie więcej? T macie! Zajrzycie tutaj:  Unikalne domy – ogromne wrażenie!

Która willa jest najbliższa Waszemu sercu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu