przed: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Pracownia Wielkie Rzeczy

Metamorfoza kuchni- 5 niezwykłych przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Rozważacie remont kuchnia, ale nie macie odwagi się za niego zabrać? A może brak Wam inspiracji na to, jak Wasza przyszła wymarzona kuchnia ma wyglądać? Jeżeli Wasza przestrzenna wyobraźnia zawodzi i nie potraficie wytworzyć w swojej głowie obrazu idealnej kuchni, ten artykuł jest dla Was kołem ratunkowym! Przedstawimy w nim pięć wyjątkowych transformacji kuchni o efektach, które z pewnością nastroją Was do przeprowadzenia własnego remontu.

1. Od osobnego pomieszczenia do otwartej kuchni

Pierwszym przykładem, któremu się przyjrzymy, jest metamorfoza kuchni znajdującej się w 28-metrowej kawalerce. Całe wnętrze przeszło wyjątkową transformację pod okiem architektów ze studia Wielkie Rzeczy. Kuchnia, tak jak i wszystkie pozostałe pomieszczenia w tym mikroskopijnym mieszkaniu, była stara, zaniedbana i nieprzystosowana do wymogów nowoczesnego życia. Stanowiła w swoim poprzednim wcieleniu osobne pomieszczenie o ścianach z odpadającą boazerią, odsłaniającą ściany z surowej cegły. Staromodne i niegustowne meble nie wpływały pozytywnie na charakter tego wnętrza.

… do otwartej kuchni

Ciężko uwierzyć, że jest to wnętrze tego samego apartamentu! Tutaj prezentuje się ono nowocześnie, stylowo i z charakterem! Usunięto ścianki działowe tworząc strefę dzienną o otwartym charakterze, łączącą na swojej powierzchni obszary kuchni, jadalni i salonu. Zwłaszcza kuchnia przeszła metamorfozę o niezwykłych efektach. Nowoczesne białe meble o gładkich frontach zapewniają liczne miejsca do przechowywania i powierzchnie robocze, jednocześnie nie przepełniając pomieszczenia. Ściana jest stylistycznym nawiązaniem do poprzedniego wcielenia kuchni, jako że zachowano na niej cegłę. Pomalowano ją jednak na biało, co czyni wnętrze ciekawym i oryginalnym, ale także jaśniejszym i przestronniejszym. Niebieskie szafki na białym tle stanowią radosny element zarówno o charakterze praktycznym, jak i dekoracyjnym.

2. Od starej łazienki…

Nowa kuchnia to nie tylko taka, która przeszła zadziwiającą metamorfozę, ale także ta, powstała w miejsce zupełnie innego pomieszczenia. Jako doskonały przykład posłuży nam kawalerka odremontowana przez projektantkę ze Studia Wnętrz Urban-Design. Zmieniała ono całkowicie konfigurację tego mieszkania, nadając jego pomieszczeniom nowych funkcji. We wnętrzu, służącym wcześniej za łazienkę, powstała nowoczesna kuchnia. Koniecznie zobaczcie rezultaty!

… do luksusowej kuchni

Całkowicie inaczej zaaranżowano przestrzeń starej łazienki, tworząc w jej miejscu kuchnię otwartą na salon. Utrzymano ją całą w bieli, a blaty i wnętrza szafek wykonano z jasnego drewna. Dużą powierzchnię ścian zabudowano, skrywając tym samym pozostałości po instalacji grzewczej z łazienki. Dzięki temu stworzono także liczne miejsca do przechowywania. Elegancki blat, z jednej strony spełniający miejsce na zlewozmywak, a z drugiej oddzielający kuchnię od salonu, doskonale wpisuje się w generalną stylistykę tego wnętrza. Klimatyczne oświetlenie dodaje mu uroku i sprawia, że całe w bieli jawi się niezwykle luksusowo.

3. Od zniszczonego pomieszczenia… .

Kawalerka w Poznaniu: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Kraupe Studio
Kraupe Studio

Kawalerka w Poznaniu

Kraupe Studio

Niezwykle zaniedbane zdawało się być pomieszczenie pełniące rolę kuchni w kawalerce na Jeżycach w Poznaniu. Nosiło wszelkie cechy starego wnętrza w wiekowej kamienicy, urządzonego z pewnością w czasach głębokiego PRL-u. A warto zaznaczyć, że wnętrze to ma naprawdę wielki potencjał! Posiada dostęp do okna i, choć wąskie, jest jednak dość przestronne. Zobaczcie, jak je odremontowano!

… do wygodnej kuchni

Kawalerka w Poznaniu: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Kraupe Studio
Kraupe Studio

Kawalerka w Poznaniu

Kraupe Studio

W nowoczesny i stylowy sposób zaaranżowano kuchnię po metamorfozie. Specjaliści ze studia Kraupe postawili na naturalne materiały, takie jak drewno, i stonowaną kolorystykę zdominowaną przez szarość w różnych odcieniach. Także tutaj kuchnia doświetlana jest światłem wpadającym przez dodatkowe okno, co sprawia, że wnętrze jawi się jasno i przestronnie. Poza licznymi miejscami do przechowywania zamontowano także akcesoria potrzebne do hodowli ziół- mini szklarnię na oknie oraz koszyczek na ceglanej ścianie. Tym samym w kuchni tej wiecznie unosi się aromatyczny zapach świeżej bazylii!

4. Od babcinego pokoju…

Metamorfoza kuchni : styl , w kategorii  zaprojektowany przez Decolatorium
Decolatorium

Metamorfoza kuchni

Decolatorium

Niezwykle przestronne pomieszczenie służyło w tym mieszkaniu jako jadalnia. Wyposażono je niezwykle staromodnie, w antyczne meble o masywnym charakterze, które, dzięki swojej ciemnej barwie i bogatym zdobieniom, przytłaczają przestrzeń tego pokoju. Dodatki dekoracyjne, takie jak dywan czy obrus, potęgują staromodne wrażenie, jakie sprawia ta jadalnia. Pokój ten ma jednak ogromny potencjał, gdyż jest wspaniale skrojony i pozwala na naprawdę niezwykłą aranżację! Zobaczcie, na jaki pomysł wpadła projektantka z Decolatorium!

… do stylowej kuchni z jadalnią

Metamorfoza kuchni : styl , w kategorii  zaprojektowany przez Decolatorium
Decolatorium

Metamorfoza kuchni

Decolatorium

W miejsce babcinej jadalni stworzono pomieszczenie będące połączeniem kuchni z elegancką jadalnią. Do maksimum wykorzystano dostępną przestrzeń, wypełniając ją wszystkimi potrzebnymi meblami i sprzętami, ale unikając efektu przepełnienia. Centralnym elementem jest masywny drewniany stół otoczony stylowymi krzesłami o miękkich obiciach. Obszar jadalni zaaranżowano perfekcyjnie, przestrzegając wszystkich zasad rządzących urządzaniem tego pomieszczenia. Na lewej ścianie, po oknami, stworzono kuchnię w postaci aneksu. Białe meble doskonale wkomponowują się w całość aranżacji tego wnętrza. Zachowano czar i klimat typowy dla tego mieszkania, dekorując ściany w jadalni z kuchnią rodzinnymi pamiątkami. Naturalne materiały takie jak drewno i stonowana paleta kolorów czynią z tego pomieszczenia przestrzeń ciepłą i przytulną.

5. Od rażącej pustki do nowoczesnej kuchni

Realizacja projektu mieszkania 35m2-przed i po: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Interiori Pracownia Architektury Wnętrz
Interiori Pracownia Architektury Wnętrz

Realizacja projektu mieszkania 35m2-przed i po

Interiori Pracownia Architektury Wnętrz

Jak zaaranżować naprawdę niewielką przestrzeń w wygodną i funkcjonalna kuchnię z miejscem do siedzenia? Odpowiedź znajdziecie na zdjęciu obok. Puste wnętrze niewielkiego mieszkania charakteryzowało się istniejącymi już ściankami działowymi i nieregularnością powierzchni. We wnęce obok drzwi wejściowych znalazło się miejsce na kuchnię. Projektanci z pracowni Interiori wywiązali się znakomicie z zadania urządzenia tej przestrzeni i przeistoczenia ją w kuchnię. Postawili na zabudowę czarno-białą, niezwykle modną i stylową. Meble ustawione na kształt litery L zapewniają optymalną przestrzeń roboczą. Na końcu dołączono stół, tworząc miejsce do siedzenia dla kilku osób. Zadbano także o odpowiednie oświetlenie. Kuchnia ta, choć niewielka, jest pomieszczeniem o charakterze wygodnym i praktycznym.

Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem Jak zaaranżować małą kuchnię? 5 praktycznych porad.

Która metamorfoza zrobiła na Was największe wrażenie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu