8 fasad, których nie rozpoznacie po renowacji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 fasad, których nie rozpoznacie po renowacji

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez ONE!CONTACT - Planungsbüro GmbH
Loading admin actions …

Nie oceniaj książki po okładce- choć od dziecka uczy się nas, aby nie polegać całkowicie na pierwszym wrażeniu, nie da się ukryć, że w przypadku domu jednorodzinnego to właśnie fasada odpowiada za jego wizualny odbiór. Bez względu na to, jak fantastycznie dom prezentuje się w środku, gdy jego fasada jest zniszczona, zaniedbana lub staromodna, pierwsze wrażenie, jakie sprawia, będzie zawsze negatywne.

Dziś pokażemy Wam osiem metamorfoz domów, które po ich przeprowadzeniu są niemal nie do rozpoznania. Przekonajcie się sami!

1. Przed: dom, które lata świetności ma już dawno za sobą

Patrząc na to zdjęcie od razu staje się jasne, że ten dom przegrywa walkę z czasem. Jego fasada została kompletnie zaniedbana i zapomniana, do tego stopnia, że dom wydaje się niezamieszkany.

Po: w nowym wcieleniu

Oryginalna struktura budynku została zachowana, ale to, jak wygląda zupełnie się zmieniło. Dom prezentuje się nie tylko nowocześnie, ale przede wszystkim bezpiecznie, z nowo wzniesionym ogrodzeniem pokrytym drewnem, w które wbudowano odchylającą się bramę.

2. Przed: nawiedzony dom na skraju lasu

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Dom niczym z horroru- zapomniany i zaniedbany. Co za ogromna strata, zważywszy na fantastyczna lokalizację i nienaruszona bryłę budynku. Na szczęście znaleźli się architekci, którzy zupełnie odmienili charakter tego domu.

Po: nowoczesny dom marzeń

Zmieniło się tu wszystko- poczynając od samej fasady domu, aż po otaczający go ogród. Zachowano kształt bryły budynku, ale dokonano kompletnej transformacji jego fasady. Otynkowano ją na biało, a na środku stworzono segment z drewna, który dzieli dom na dwie idealne części. Nowoczesnego charakteru nadają mu także wielkoformatowe przeszklenia oraz panele słoneczne na dachu.

3. Przed: stuletni dom, który wygląda na swój wiek

Adaptacja kuźni: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Loft Kolasiński
Loft Kolasiński

Adaptacja kuźni

Loft Kolasiński

Ten dom stoi już ponad sto lat, co staje się oczywiste, patrząc na jego zniszczoną fasadę. W tym przypadku rozchodziło się nie tylko o kwestię estetyki, ale i bezpieczeństwa.

Po: powrót do młodości

Adaptacja kuźni: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Loft Kolasiński
Loft Kolasiński

Adaptacja kuźni

Loft Kolasiński

Kluczem do udanego remontu starego domu jest zachowanie jego oryginalnego charakteru. W tym przypadku zachowano bryłę w jej podstawowym kształcie, ale odświeżono fasadę, pokrywając ją śnieżnobiałym tynkiem.

4. Przed i po: od kiczu do domu o futurystycznym charakterze

Dom o kiczowatym miętowym kolorze przeszedł całkowitą transformację i teraz prezentuje się nie tyle nowocześnie, co futurystycznie. Wiele zmieniło się także w ogrodzie, w którym teraz znajduje się basen.

5. Przed i po: ta sama działka, inny dom

Styl kolonialny już dawno wyszedł z mody, dlatego też architekci zdecydowali się na wymianę okien,  spłaszczenie dachu i odświeżenie fasady.

6. Przed i po: od zwykłego domu do domu z efektem wow!

W tym przypadku stary dom zrównano z ziemią, a w jego miejsce wybudowano nowy, o ultra nowoczesnym charakterze. Odznacza się bryła o płaskim dachu, śnieżnobiałą fasadą i nowoczesnym oknom, przez które do wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła.

7. Przed i po: od ruiny do oazy luksusu

Aż trudno uwierzyć, że w renowację tej ruiny opłacało się inwestować. A jednak- efekt po z pewnością udowadnia, że wysiłek był tego wart.

8. Przed: w opłakanym stanie

Właściciele tego domu zmarnowali jego ogromny potencjał- w tak gęsto zabudowanej okolicy dom z ogrodem to prawdziwy luksus. Zobaczcie, jak wiele się tu zmieniło.

Po: optymalnie wykorzystany obszar

Odnowiono nie tylko fasadę domu, ale przede wszystkim obszar, który go otaczał. Ogród zaprojektowano w sposób minimalistyczny, wykorzystując w optymalny sposób dostępną przestrzeń.

Która metamorfoza jest Waszym zdaniem najbardziej udana?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu