Jaki wybrać blat do kuchni?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jaki wybrać blat do kuchni?

Aśka Warchał Aśka Warchał
HABAN: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Kołodziej & Szmyt Projektowanie wnętrz,Nowoczesny
Loading admin actions …

Odpowiedni dobór blatu to jedna z kluczowych decyzji podczas urządzania kuchni. Ważna jest tutaj zarówno funkcjonalność, jak i estetyka. Choć mogłoby się wydawać, że to tylko konieczna płaszczyzna, blat ma ogromny wpływ na to jak czujemy się w naszej kuchni. Zrobiony z materiału spełniającego nasze potrzeby, uprzyjemni czas spędzany na przygotowywaniu potraw. Równie istotna jest decyzja dotycząca koloru, który może mieć istotne znaczenie w budowaniu klimatu naszej kuchni.

Dzisiaj na homify pomożemy Wam w wyborze idealnego blatu kuchennego!

Elegancko i przyjaźnie

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Klasyczny

Drewniane blaty są chyba jednymi z najpiękniejszych. Materiał ten ma w sobie z jednej strony szlachetność, a z drugiej jest w stanie ocieplić nawet najbardziej nowoczesne wnętrze, co pokazuje aranżacja od studia PR Architects Pala&Rodek. Wiele mówi się na temat niepraktyczności blatów drewnianych. Jednak jeśli nie przeszkadza nam stawianie gorących garnków na podkładkach i przecieranie blatu olejem lnianym dwa razy do roku, powinniśmy być bardziej niż zadowoleni!

Ekonomicznie

Najbardziej dostępne cenowo i przez to najbardziej popularne są blaty z płyty laminowanej, jak prezentowany tutaj blat w kuchni urządzonej przez Pink Pug Design Interior. Podobnie jak przy blatach drewnianych musimy tutaj odrobinę bardziej uważać z gorącymi garnkami, są za to niesłychanie łatwe do sprzątania. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór kolorów i deseni.

Na biało

kuchnia 01: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez ARTEFEKT,Nowoczesny
ARTEFEKT

kuchnia 01

ARTEFEKT

Wybór w blatu w kolorze mebla, który przykrywa, to kontrowersyjna decyzja. Zwłaszcza przy białych meblach istnieje poważne ryzyko, że nasza kuchnia będzie bez wyrazu, a szafki górne i dolne ‘zleją się’ ze sobą. Dlatego jeśli się na to zdecydujemy, musimy nadać pomieszczeniu charakteru w inny sposób. Genialne rozwiązanie zastosowało studio projektowe ARTEFEKT. Szafki górne i dolne z blatem, są wykonane z różnych materiałów, w różnych kolorach. Tworzą dwie zdecydowane linie, nadając kuchni geometrycznego szyku.

Idąc na całość

Zupełnie odmienną decyzję podjęło przy realizacji kuchni prezentowanej powyżej od Kołodziej & Szmyt Projektowanie Wnętrz. Szafki i blat wykonano z tego samego materiału, pokryto nim nawet ściany. Dodatkowo, użyte drewno jest bardzo ciemne. A mimo to, efekt niesamowity! Jest luksusowo i nieoczywiście. Dzieje się tak dzięki wspomnianej wcześniej szlachetności drewna oraz niejednolitej fakturze.

Szlachetnie i funkcjonalnie

Nie ma bardziej funkcjonalnych, a przy tym szlachetnych blatów niż te kamienne. Mogą być one wykonane z marmuru, granitu, kwarcu, etc. Możemy stawiać na nich gorące naczynia, a nawet na nich kroić. Są bardzo łatwe w utrzymaniu i praktycznie nie zużywają się, raz zamontowane, będą z nami na długie lata. Poza tym są niesłychanie eleganckie, co pokazuje choćby powyższe zdjęcie z blatem od GRANMAR.

Zanim jednak wybierzemy blat, należy wybrać meble! Po inspiracje zajrzyjcie tutaj: Szafki kuchenne inaczej- 7 pomysłów.

Który z prezentowanych blatów pasowałby do Waszej kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu