6 nowoczesnych wysp kuchennych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 nowoczesnych wysp kuchennych

Aśka Warchał Aśka Warchał
Kamienica Mokotów/Wiśniowa: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez living box,Eklektyczny
Loading admin actions …

Kiedyś termin wyspa kuchenna właściwie był nieznany. Kuchnia była kuchnią, a jadalnia jadalnią. Teraz jednak trudno sobie wyobrazić współczesny projekt domu, który nie zakładałby wyspy. Lubimy, kiedy pomieszczenia płynnie w siebie przechodzą, lubimy otwarte przestrzenie. Decydujemy się na wyspy kuchenne także przez ich funkcjonalność. Zapewniają dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków, do magazynowania, czasem stają się stołem barowym…

Dziś pokazujemy Wam 6 projektów nowoczesnych wysp kuchennych!

1. Nieoczekiwana fuzja

Kuchnia z salonem: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez living box,Eklektyczny
living box

Kuchnia z salonem

living box

W wyspie nr 1 nie byłoby może nic zaskakującego, gdyby nie to, że płynnie przechodzi ona w drewniany stolik barowy. Ta aranżacja od Living Box obrazuje właśnie to, czego większość nas szuka, decydując się na wyspę – płynnego przechodzenia w siebie przestrzeni. Oddzielenie stolika od wyspy to zarazem jasne wyróżnienie strefy przygotowania i spożywania posiłku.

2. Geometrycznie i praktycznie

Kuchnia Bronowice: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez SPOIWO studio,Eklektyczny
SPOIWO studio

Kuchnia Bronowice

SPOIWO studio

W projekcie od Spoiwo Studio nie ma mowy o podobnym rozdzielaniu funkcji! Wyspa i stolik tworzą jedno, co ma na celu zaoszczędzenie przestrzeni. Jeśli dysponujemy małym metrażem, będzie to idealne rozwiązanie. Samodzielne, małe stoliki w ciasnych kuchniach zdecydowanie przegrywają.

Wciąż nie masz pomysłu jak zorganizować miejsce do siedzenia w Twojej kuchni? Sprawdź propozycje naszego eksperta: 8 pomysłów na aranżację kuchni z miejscami do siedzenia.

3. Klasyka gatunku

Glamur Apartment 110m2: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez TiM Grey Interior Design,Klasyczny
TiM Grey Interior Design

Glamur Apartment 110m2

TiM Grey Interior Design

W naszym zestawieniu, nie mogło zabraknąć najbardziej tradycyjnego z projektów wyspy. Ciągnie się tu ona na całą szerokość kuchni, pozwalając nam być zwróconymi w stronę salonu w trakcie przygotowywania posiłków. Projekt TiM Grey Interior Design pokazuje, że masywna wyspa wcale nie musi na taką wyglądać – wystarczy zastosować lśniące materiały!

4. Rozdzielać i łączyć

Pewną wariacją na temat klasycznej wyspy jest ta, zaproponowana przez Katarzyna Pilniakowska AWKP. W kuchni moduły drewniane idealnie się uzupełniają, rozróżniając kolejne plany i grając z kolorem podłogi. Sama wyspa za pomocą transparencji szklanej półki jednocześnie łączy i dzieli przestrzeń kuchni i przyszłej jadalni.

5. Wielofunkcyjny kwadrat

Wyspą znacznie bardziej masywną, jest projekt od Pracowni Projektowej Pe2. Jej gabaryty zapewniają dużo miejsca do magazynowania, oraz dużą przestrzeń blatu, który może służyć jako stolik na przekąski. Wyspa jest specjalnie doświetlona lampką punktową, jej blat różni się od zastosowanego na pozostałych szafkach – wszystko to maskuje jej prawdziwe gabaryty!

6. Zaskakująca elegancja

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Wyspa z aranżacji PR Architects Pala&Rodek łączy białą płaszczyznę blatu, opadającą pod kątem prostym do ziemi, oraz drewniany trzon w kolorze podłogi. Ma kwadratowy kształt, posiada geometryczną elegancję. Od strony salonu zakończona jest małą ścianką, która sugeruje zamknięcie przestrzeni, choć ta w praktyce jest otwarta.

Widok wyspy od strony salonu, zupełnie nas zaskoczył! Koniecznie obejrzyjcie cały projekt tego niesamowitego domu jednorodzinnego w Krakowie.

Co myślicie o wyspach kuchennych? Podoba się Wam takie rozwiązanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu