Jak urządzić kuchnię jak u mamy?

Aśka Warchał Aśka Warchał
KUCHNIA MAMY anna jaje KuchniaAkcesoria i tekstylia
Loading admin actions …

Dzień Matki to piękna okazja do powrotu wspomnieniami do krainy dzieciństwa. Niemało sytuacji, po które z okazji tego święta sięgamy pamięcią, miało swoje miejsce w kuchni, królestwie wielu z naszych mam. Nie każdy przejął później jej koronę, choć sentyment często pozostał.

Dlatego też dzisiaj z homify zapraszamy na nostalgiczną podróż do przeszłości z lekkim przymrużeniem oka. Może jest coś z atmosfery kuchni mamy, co warto by było skopiować nawet w naszym pędzącym do przodu świecie?

Za ilustrację do tych rozmyślań posłuży nam projekt od Anny Jaje.

Ciepło i przytulnie

KUCHNIA MAMY anna jaje Rustykalna kuchnia
anna jaje

KUCHNIA MAMY

anna jaje

Kuchnia dla naszych mam to ma być miejsce ciepłe, jasne i przytulne, ma wzbudzać pozytywne emocje od momentu przekroczenia progu. Żaden tam industrializm! Meble w stylu klasycznym w połączeniu z pastelową gamą barwną to sposób na odwzorowanie atmosfery tamtych kuchni w naszym współczesnym mieszkaniu.

Małe coś niecoś

KUCHNIA MAMY anna jaje KuchniaAkcesoria i tekstylia
anna jaje

KUCHNIA MAMY

anna jaje

Dla dziecka w kuchni mamy najważniejsza oczywiście była tajna skrytka ze słodyczami! Jej poszukiwania czasami nabierały charakteru prawdziwego poszukiwania skarbów, zawsze związanego z ryzykiem, że zostaniemy przyłapani. Warto mieć w swojej kuchni coś, co wzbudzi takie emocje!

Przestrzeń do krzątania się

KUCHNIA MAMY anna jaje Rustykalna kuchnia
anna jaje

KUCHNIA MAMY

anna jaje

Dla mamy z kolei najważniejszym aspektem była odpowiednia ilość miejsca! I do gotowania obiadów dla całej rodziny, i do krzątania się, ale również do przechowywania najróżniejszych skarbów w nieskończonych szufladach i szafeczkach. Może i u nas w kuchni znajdzie się miejsce na tamten zestaw filiżanek po prababci, którego używa się raz do roku, ale przecież dobrze go mieć?

Miejsce spotkań

KUCHNIA MAMY anna jaje Rustykalna kuchnia
anna jaje

KUCHNIA MAMY

anna jaje

Oczywiście kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków i nasze mamy doskonale o tym wiedzą! To właśnie tam usłyszeliśmy po raz pierwszy wiele z półtajnych historii rodzinnych. Warto zatroszczyć się w kuchni o wygodne miejsce do siedzenia, gdzie pilnując piekarnika, będziemy mogli przyjmować tych najbliższych nam gości.

Szukasz pomysłów na taką aranżację? Koniecznie zajrzyj tutaj: 8 pomysłów na aranżację kuchni z miejscami do siedzenia.

Usiądź sobie!

KUCHNIA MAMY anna jaje KuchniaStoły i krzesła
anna jaje

KUCHNIA MAMY

anna jaje

Na koniec: maminy klasyk! Człowiek w odwiedzinach czy nie, chętnie by pomógł, coś zamieszał, przemył czy posprzątał.. Nie u mamy! Ty sobie dziecko usiądź i odpocznij. Czy nie miło byłoby stworzyć taką atmosferę bezpieczeństwa i relaksu także w naszych kuchniach? 

A Wy co lubicie w  kuchniach Waszych mam?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu