12 fantastycznych, parterowych domów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
homify Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Współczesne projekty domów parterowych to połączenie funkcjonalności, piękna oraz nowoczesnego dizajnu. Na przestrzeni lat wygląd tego typu domów ewoluował i zmienił się nie do poznania- z tradycyjnych, klockowatych struktur przybrał bardziej dynamiczny, nowoczesny i postępowy wygląd. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam 12 pięknych projektów domów parterowych, które wyróżniają się prostym dizajnem, nowoczesnym zastosowaniem materiałów budowlanych oraz klasyczną i ponadczasową kolorystyką. 

1. NIVO 120

Pierwsza propozycja domu parterowego to prosta bryła, która w podstawie ma kwadrat, płaski dach oraz zadaszony taras. Na 120 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej rozlokowano przestrzeń dzienną, dwie sypialnie, dwie łazienki, kuchnię oraz jadalnię. Dzięki przeszklonym drzwiom przesuwnym dom można otworzyć na środowisko zewnętrzne, integrując ze sobą dwie przestrzenie.

2. NIVO 95

Kolejna propozycja domu o niskiej zabudowie to minimalistyczna konstrukcja z nowoczesnym akcentem. Dom posiada prostą strukturę, płaski dach (co jest typowe dla tego rodzaju domów) oraz nietypową osłonę przy drzwiach zewnętrznych, która pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną np. chroniąc nas przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Łączna powierzchnia domu to 95 metrów kwadratowych, na których znajdują się trzy pokoje, kuchnia, łazienka oraz przestrzeń dzienna. 

3. NIVO 95 plus

Jest to większa wersja ostatniego domu parterowego, aczkolwiek z małym wyjątkiem- dom posiada dwuspadowy dach oraz nieużytkowe poddasze, które można zaaranżować na przestrzeń do przechowywania zbędnych nam rzeczy. 

4. NIVO 110

Czwarta propozycja formą nawiązuje do domów w stylu śródziemnomorskim, czyli prosty kształt, jasna fasada oraz taras z dużą ilością otworów dachowych, dzięki którym całość prezentuje się bardziej przejrzyście, lekko i subtelnie.

5. NIVO 120

To bardziej niecodzienna, nowoczesna i elegancka wersja domu parterowego. Budynek dzięki czterospadowemu dachowi wygląda na bardziej szykowny i wyrafinowany. Doskonałe wręcz połączenie ponadczasowych odcieni (bieli i czerni) kreuje wyjątkowe i niebanalne oblicze budynku. 

6. NIVO 125

Dom parterowy o łącznej powierzchni użytkowej 125 metrów kwadratowych oraz bardzo przestronnej, 17-metrowej sypialni. Budynek posiada dwie łazienki, prywatne przestrzenie, strefę dzienną, kuchnię oraz zadaszony taras. W ogrodzie zaaranżowano basen w kształcie litery L, który nadaje oryginalności i nowoczesnego charakteru.

7. NIVO 120 plus

Powyższa propozycja domu parterowego to bardziej nowoczesna i oryginalna struktura, która wyróżnia się niecodzienną formą. Jedna część budynku posiada płaski dach, z kolei po drugiej stronie, architekci, zastosowali spadzisty dach, przez co całość prezentuje się bardziej dynamicznie i niestandardowo. 

8. NIVO 130

Powyższa propozycja domu jest bardzo podobna do projektu wcześniej przez nas zaprezentowanego- posiada czterospadowy dach, prostą strukturę oraz dużo szklanych powierzchni, dzięki którym naturalne światło przedostaje się do wnętrza budynku. Jeśli zatem poszukujecie nieco większej wersji domu nr 5 to jest to ta oferta jest skierowana właśnie do Was!

9. NIVO 130 plus

Propozycja nr 9 to po części dom parterowy oraz piętrowy- w środkowej strefie budynku znajduje się przejście na piętro, na którym wydzielono kilka miejsc prywatnych gospodarzy. Całość wygląda bardzo stylowo, ponadczasowo i elegancko, a co najważniejsze posiada 130 metrową powierzchnię użytkową. 

10. NIVO 140

Im bliżej jesteśmy końca naszego artykułu, tym większe posiadłości mamy do zaproponowania. Kolejny typ ma 140 metrową powierzchnię użytkową co pozwala na funkcjonalne i komfortowe rozplanowanie wnętrza.

11. NIVO 140 W

Uroczy dom parterowy z czterospadowym dachem oraz wieloma przeszklonymi przestrzeniami, które dodają nowoczesności i współczesnego charakteru. Szkło pozwala na przenikanie się środowisk i wpuszczenie odrobiny naturalnego otoczenia do wnętrza domu. 

12. NIVO 145

Ostatnia propozycja domu to niestandardowa konstrukcja, która w swojej podstawie ma literę L. Kolorystyka, tak jak i w poprzednich przypadkach, nawiązuje do ponadczasowego, klasycznego i eleganckiego zestawienia czerni i bieli. Całość posiada 145 metrów powierzchni użytkowej, na której rozlokowano zarówno wspólne przestrzenie jak i te prywatne. 

Którą z propozycji rozważylibyście? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu