10 wyjątkowych łóżek!

Aśka Warchał Aśka Warchał
BiałyDom, MIEJSCA MIEJSCA Minimalistyczna sypialnia
Loading admin actions …

Podobno dla optymalnego wypoczynku należy spać 8 godzin dziennie. Ale sen to nie tylko konieczność, to sama przyjemność! Ta przyjemność może stać się  jeszcze większa, jeśli miejsce naszego wypoczynku będzie nie z tej ziemi. Wielu projektantów oferuje obecnie łóżka, które są wygodne i ciekawe zarazem.

Zobaczcie nasz wybór 10 wyjątkowych łóżek!

1. Elegancja prostoty

Sypialnia jak ze snów - białe łóżko mahoniowe Seart Skandynawska sypialnia Łóżka i zagłówki

Białe łóżko mahoniowe od studia Seart ma klasyczną formę, której biały kolor dodaje lekkości. Czy doda jej także naszym snom? Dodatkowo, biały kolor łóżka daje pełną dowolność dalszego kreowania atmosfery sypialni, niezależnie czy mamy ochotę urządzić ją w stylu skandynawskim, romantycznym czy jeszcze innym.

2. Awangarda geometrii

Łóżko MODO mazzivo Nowoczesna sypialnia Drewno Brązowy Łóżka i zagłówki

To proste, a zarazem odważne łóżko od Mazzivo, mogłoby spokojnie zostać uznane za dzieło w stylu abstrakcji geometrycznej. Forma została ograniczona do minimum, a mimo to ma się ochotę ją oglądać od każdej ze stron. Wezgłowie wykonane z drzewa jesionu, byłoby aż żal zasłaniać, przysuwając łóżko do ściany…

3. Praktyczność ponad wszystko

BiałyDom, MIEJSCA MIEJSCA Minimalistyczna sypialnia Łóżka i zagłówki

Chociaż w naszych snach raczej nie marzymy o małym metrażu, jest to codzienność wielu z nas. Aranżacja studia Miejsca pokazuje, że nawet odpowiednio dobrane łóżko, przeważnie najbardziej masywny mebel, może pomóc uporać się z tym problemem!

4. Podwójny materac

Sercem aranżacji sypialni w stylu wielkomiejskim Studia Potocka jest eleganckie łóżko. Choć proste w formie, zaskakuje jakby podwójnym materacem. 'Materac', będący podstawą, ciągnie się przez całą długość łóżka, aż po zagłówek. Rozwiązanie dla książąt i księżniczek na ziarnku grochu!

Lubisz wielkomiejski szyk? Sprawdź inną interpretację tego stylu: Wielkomiejski szyk- loft w Poznaniu.

5. Ekstrawagancja drewna

W kolejnym łóżku, nie ma mowy o połączeniu wezgłowia z ramą łóżka! Projekt od Drewnianaściana, to niesamowite połączenie sosnowych kostek. Każda z nich jest wycinana i malowana ręcznie, co zapewnia spersonalizowany i
absolutnie unikatowy efekt końcowy!

6. Prosto z lasu

Innym, pięknym sposobem wykorzystania drewna, mogą poszczycić się Meble Gdańskie – Zbigniew Żurawski. Naturalna rzeźba drewna orzecha włoskiego została zachowana, sprawiając, że poczujemy się jak w lesie! Tyle, że bez żadnych niedogodności – drewno wypolerowano ręcznie.

7. Tradycja i nowoczesność

Jeśli preferujemy tradycyjne łóżka drewniane, nie oznacza to wcale, że nasze miejsce wypoczynku będzie nudne czy wtórne! Udowadnia to 1Architekt Magdalena Mirek-Roszkowska, tworząc nowoczesny baldachim z rigipsu. Podświetlony od góry taśmą LED, a bezpośrednio nad nami bogatym żyrandolem, sprawi, że poczujemy się absolutnie wyjątkowo!

8. Niekończący się plusz

Atmosferę luksusu i komfortu może zapewnić nam także plusz. Projekt od Sarna Architekci zakłada łóżko oraz zagłówek obite tym materiałem w eleganckim kolorze szarym. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wezgłowie pociągnięto na całą szerokość ściany! Aż chce się pogłaskać.

9. Eksplozja koloru

Z kolei łóżko prezentowane w projekcie od COOLDESIGN, to prawdziwa eksplozja koloru! W minimalistycznym wnętrzu to łóżko nadaje ton, a pokrywający je plusz zmiękcza efekt betonowej ściany, silnie z nią kontrastując. Warto też zwrócić uwagę na zagłówek, który zdaje się być zaprojektowany, by tworzyć wygodne oparcie podczas czytania przed snem.

10. Łóżko jak ze snów

Aranżacje, Lupus73 Lupus73 Eklektyczna sypialnia Łóżka i zagłówki

Łóżko powinno być miejscem czystego relaksu, miejscem, w którym zapomnimy o trudach codzienności… Dokładnie takie skojarzenia wywołuje łóżko od studia Lupus73. Prosta, drewniana konstrukcja z baldachimem daje nieograniczone możliwości budowania różnej atmosfery dzięki zasłonom. Tiul sprawdza się znakomicie!

Mielibyście ochotę przespać się w którymś z prezentowanych łóżek?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu