Projekty,  Domy zaprojektowane przez CMG Costruzioni Metalliche Grassi

10 spektakularnych bram wjazdowych!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Mówi się, że nie ma drugiej szansy, by zrobić dobre pierwsze wrażenie, a to właśnie brama wjazdowa jest niczym wizytówka całego domu. Ten więc, kto dba o każdy szczegół biorąc pod uwagę estetykę miejsca, w którym mieszka, często decyduje się na niekonwencjonalne rozwiązania również w wyborze bram wjazdowych.

Aktualnie na rynku dostępne są bramy wjazdowe, które zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta. Specjalnie dla Was wybraliśmy te najbardziej interesujące i o różnorodnej estetyce! Zainspirujcie się podanymi przez nas zdjęciami i sprawcie, że samo przekroczenie bram do Waszego ogrodu i domu będzie niezapomnianym przeżyciem!

1. Brama w stylu art déco

Dla tych z Was, którzy cenią styl art déco, ruch architektoniczny, którego początek sięga 1920 roku w Stanach Zjednoczonych, ta brama będzie perfekcyjnym rozwiązaniem do stworzenia domu marzeń. Brama o metalowym stelażu została podzielona na cztery segmenty, które dzięki szklanemu wypełnieniu sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych. Tym, co sprawia, że ta brama wjazdowa jest tak oryginalna, są gęsto ułożone, cienkie metalowe zdobienia, które swoim wyglądem przypominają fakturę muszli. 

2. Natura zatopiona w stali

Ta imponująca brama oraz furtka zostały całkowicie wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki symetrycznym, naprzemiennie ułożonym wycięciom w kształcie bambusów są one jednocześnie nowoczesne, ale i nawiązujące do natury. Wycięcia w bramie i furtce są na tyle subtelne, że zapewniają prywatność mieszkańcom, ale też sprawiają, że brama nie sprawia wrażenia ciężkiej i mało wyrafinowanej.

3. Pełne światła

Projekty,  Domy zaprojektowane przez URBN
URBN

fachada principal

URBN

W tym przypadku architekci zdecydowali się na nowoczesny design, gdzie proste formy świetnie towarzyszą grze świateł. Prosta brama wjazdowa oraz furtka zostały wykonane z metalu, który dzięki nieregularnym, ale znacznym wycięciom, prezentuje się niezwykle filigranowo i delikatnie. Znaczne prześwity fantastycznie przepuszczają światło, tworząc na murze piękne malowidła!

4. Solidność i bezpieczeństwo

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Puertas Lorenzo, s.a
Puertas Lorenzo, s.a

​Puerta tipo abatible de 2 hojas automática de aluminio soldado

Puertas Lorenzo, s.a

Ta brama wjazdowa jest idealnym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy szukają prywatności. Dwuskrzydłowa brama z metalu zapewni sto procent bezpieczeństwa i dyskrecji, przy jednoczesnym świetnym designie! Prosta rama i poziome linie sprawiają, że ta brama zdaje się przypominać drewnianą, w klasycznym stylu, jednakże dzięki materiałowi, z jakiego została wykonana, będzie niezwykle solidna i odporna na wszelkie warunki pogodowe!

5. Kute żelazo w stylu Gaudiego

Ta spektakularna żelazna brama została stworzona z myślą o wielbicielach katalońskiego architekta i inżyniera, Antoniego Gaudiego. Składa się ona z dwóch skrzydeł, które w swojej formie przypominają budzące się do życia drzewo. Ażurowa i lekka w swoim wyglądzie brama jest nieregularna i pełna okrągłych kształtów, takich, jakie w naturze wytwarzają prawdziwe gałęzie. Liście i winogrona dodają całości oryginalnego wyglądu i sprawiają, że z pewnością nikt w sąsiedztwie nie będzie miał identycznej bramy wjazdowej!

6. Dyskretna i funkcjonalna

Brama wjazdowa, ale również furka i ogrodzenie w tym domu, zostały stworzone z identycznych, cienkich metalowych prętów, które poziomo ułożone zapewniają względną dyskrecję. Delikatne prześwity między prętami zapewniają, że brama nie wygląda ciężko, a świetny projekt domu widać w całej okazałości.

7. Mur w eko odsłonie

Projekty,  Okna zaprojektowane przez BAMBU CARBONO ZERO
BAMBU CARBONO ZERO

Bambu Carbono Zero e Arq. Isay Weinfeld

BAMBU CARBONO ZERO

Brama wjazdowa i korespondujące z nią ogrodzenie, składają się na wysoki mur, który świetnie sprawdzi się u wszystkich wielbicieli stylu ekologicznego. Brama ma co prawda metalową konstrukcję, ale dominującym materiałem, jaki wykorzystano do jej budowy, jest bambus. Jego różnorodne odcienie tworzą ciekawą mozaikę, a brak dodatkowych elementów sprawia, że ta brama i ogrodzenie są minimalistyczne i zapewniają pełnię prywatności i bezpieczeństwa!

8. Metal i szkło

Ta brama wjazdowa świetnie sprawdzi się dla tych, którzy muszą połączyć swój dom z biurem, czy pracownią. Brama wjazdowa została zachowana w przemysłowym stylu, gdzie czarny metalowy stelaż świetnie współgra ze szklanym wypełnieniem. To minimalistyczne połączenie jest niezwykle praktyczne i jednocześnie, pomimo dużego rozmiaru bramy, sprawia wrażenie bardzo lekkiej. 

9. Wizualna gra

Kolejna brama wjazdowa jest bezpośrednią bramą do garażu znajdującego się przy domu. Pomimo prostej, metalowej konstrukcji, obok tej bramy nie da się przejść obojętnie! Ułożone naprzemiennie białe i szare odwrócone kwadraty wywołują złudzenie wzrokowe, jakby znajdowały się ciągle w ruchu!

10. W starej fabryce

Jesteście właścicielami starego budynku, czy fabryki? Zainspirujcie się tym projektem i zobaczcie, jak fantastycznie można odnowić starą bramę! Ta monumentalna brama wjazdowa ma metalową konstrukcję z licznymi prześwitami, które świetnie przepuszczają promienie słońca. W bramie wymieniono szklane ekrany i przemalowano na ciemny grafit, dzięki czemu zyskała nowoczesnego i industrialnego charakteru.

Szukacie innych inspiracji? Sprawdźcie koniecznie:

15 kuchni, które doskonale pasują do małego domu!

Która z bram wjazdowych najbardziej Wam przypadła do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu