Najlepszy dom dla małej rodziny! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Najlepszy dom dla małej rodziny!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 株式会社kotori Nowoczesny
Loading admin actions …

Dzisiaj z homify chcemy zabrać Was na podróż do Japonii, a konkretnie na przedmieścia Shinshiro. Dlaczego? Czeka tam na nas prosty lecz zarazem nowoczesny i ciepły dom z drewna, który z pewnością zwróci Waszą uwagę. Za jego konstrukcję odpowiadają profesjonaliści z firmy budowlanej Kotori, którzy ściśle trzymali się planu, jakim było stworzenie domu przybliżającego mieszkańców do natury. W ten sposób w prostej bryle zamknięto eleganckie przestrzenie pełne najnowocześniejszego designu w drewnie. 

Zaciekawieni? Czas wybrać się w daleką podróż…

Prostota przede wszystkim

Z zewnątrz nasz dom jest przykładem tradycyjnej japońskiej architektury, charakteryzującą się prostotą formalnego języka. Jest to budynek prosty i skromny, wolny od wszelakich dekoracji. Został od zbudowany na środku działki, na podwyższeniu, które od strony tarasu przybrało formę odsłoniętych słupów. Dzięki tym zabiegom dom wydaje się być odizolowany od okolicy, staje się przyczółkiem wypoczynku dla mieszkańców. Część tarasu została wpuszczona w plan budynku, jego dach staje się jednocześnie jej zadaszeniem. Zapewniono tutaj prywatność wypoczywającym w wygodnym hamaku, przy jednoczesnym zagwarantowaniu dobrej komunikacji z podwórkiem. 

Poczucie spokoju

Kiedy wejdziemy do domu, zostaniemy zaskoczeni bogactwem drewna, którego faktura jest tutaj potraktowana niczym najpiękniejsza dekoracja. Harmonizuje z nim biel ścian, co wprowadza atmosferę świeżości przy jednoczesnej gwarancji przytulności. Ażurowe ścianki działowe z desek nawiązują do tradycyjnych japońskich parawanów. Dodatkowo, stanowią szereg linii wertykalnych, kontrastujących z liniami horyzontalnymi desek podłogi oraz sufitu. W efekcie we wnętrzu panuje spokój i harmonia.

Wysmakowany salon

Przechodzimy kilka kroków dalej i teraz znajdujemy się w salonie. Z tej perspektywy widzimy, że wspomniane ścianki działowe oddzielają od otwartej przestrzeni drewniane schody zabiegowe. Wróćmy jednak do salonu. Czarny, metalowy kominek przyciąga wzrok, bowiem silnie kontrastuje z białymi ścianami. Wprowadza on do wnętrza rustykalny urok. Przestrzeń wokół niego wyłożona jest szarymi ceramicznymi płytkami, które z kolei nawiązują do szarości kanapy oraz dywanu. Ciekawym meblem jest stolik kawowy ze szklanym blatem i oryginalnymi drewnianymi nogami.

Dobra komunikacja

Jak już wspomnieliśmy, znajdujemy się w przestrzeni otwartej. Weszliśmy tutaj przez rozsuwane drzwi – kolejne nawiązanie do tradycji japońskiej architektury – z przedpokoju. Już stąd schodami możemy udać się na piętro, którego korytarz otwarty jest galerią. Z tej perspektywy możemy przypatrzeć się strefie kuchni oraz jadalni. Stół jadalniany został przysunięty do barku, dzięki czemu zaoszczędzono przestrzeń. Otwarcie piętra kończy się natomiast nad kuchnią, ponieważ dla tej strefy wysokość nie jest korzystna. Przemyślany projekt to gwarancja harmonijnego życia!

Taras marzenie

Pomieszczenia, które przed chwilę obejrzeliśmy są tak znakomicie doświetlone dzięki ogromnym przeszkleniom fasady od ogrodu. Na zewnątrz, pomiędzy nimi, rozpięty jest znany nam już wygodny hamak. Widzimy teraz jak wspaniale jest on osłonięty przez wzrokiem sąsiadów. To idealne miejsce do wypoczynku w samotności lub we dwójkę. Dzięki punktowemu oświetleniu możemy nawet spędzać tutaj wieczory z ulubioną książką. Powyższy taras z hamakiem do doskonałe dopełnienie domu pełnego spokoju. 

Jeśli taki mały, drewniany domek byłby spełnieniem Waszych snów, to koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Mały dom – duża oszczędność!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu