6 najlepszych pomysłów na designerskie prezenty do domu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 najlepszych pomysłów na designerskie prezenty do domu!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
GIOCHIAMO od YU HIRAOKA DESIGN Nowoczesny
Loading admin actions …

Choć jest dopiero początek grudnia i pozostało wiele dni do nadejścia świąt, to uwierzcie nam, ten czas minie jak w oka mgnieniu! Nie warto zostawiać zakupu prezentów świątecznych na ostatnią chwilę, pod presją czasu i w stresie gorączkowych przygotowań świątecznych, wycieczki po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich prezentów to ostatnia rzecz, na którą będziecie mieli wówczas ochotę. Sytuacja będzie o tyle gorsza, jeśli dodatkowo nie będziecie mieli pomysłu co kupić najbliższym, dlatego przychodzimy wam z pomocą! W dzisiejszym artykule podzielimy się z wami 6 oryginalnymi pomysłami na designerskie prezenty do domu. Być może któraś z pozycji wam się na tyle spodoba, że postanowicie obdarować nią ukochaną osobę, albo przynajmniej zainspiruje was i wypełni wasze głowy nowymi pomysłami!

Najlepiej, by dany prezent był spersonalizowany, dostosowany do zainteresowań, stylu życia i osobowości obdarowywanej osoby, dlatego zanim stracicie mnóstwo czasu przeszukując półki sklepowe, warto na spokojnie się w domu zastanowić, co pasowało by do danej osoby? Jakie ma ona hobby? Co mogłoby być dla niej przydatne lub się jej spodobać? O czym ostatnio nam wspominała, że chciałaby mieć? 

Pamiętajcie, prezenty niekoniecznie muszą być poważne, czasem może to być śmieszny gadżet, coś nietypowego, albo coś, co każdy by chciał mieć, ale sam by sobie nie kupił!

Żywa ściana

Jeśli poszukujecie prezentu dla osoby, która kocha rośliny, kwiaty i naturę, to ta propozycja powinna was zaciekawić. Rewelacyjne designerskie doniczki przystosowane do zawieszania na ścianach stworzą we wnętrzu ukochanej osoby prawdziwą żywą i imponującą wystawę! Ich nietypowe formy w połączeniu z ciekawą roślinnością ozdobią i nadadzą niesamowitego charakteru każdemu wnętrzu. Ponadto, nie zapominajcie, że obecność roślinności w domu korzystanie wpływa na jego mieszkańców, także wyświadczymy im podwójną „przysługę”! Gwarantujemy, że miłośnicy zieleni wewnątrz domu będą wniebowzięci! 

Cool biurko

Biurko? Być może zastanawiacie się, kto chciałby dostać w prezencie biurko i co może w nim być fajnego? A jednak, biurko ze zdjęcia jest specyficzne i które niejedna osoba uznałaby je za całkiem fajny i praktyczny
gadżet. Biurko to oferuje urządzenie zorganizowanego miejsca pracy, co docenią freelancerzy i osoby, które czasem muszą pracować z domu. Zapewnia ono uporządkowanie i wygodne schowanie wszelkich kabli, czyniąc miejsce pracy bardziej estetycznym. Wyposażone jest także w specjalną gablotkę do przetrzymywania i ładowania mniejszych urządzeń elektrycznych, które są w dzisiejszych czasach tak popularne, np. telefonu, tabletu, czytnika e-booków itp. Gablotka ta pozwala zaoszczędzić wolną przestrzeń na biurko, chroni sprzęt przed ewentualnym rozlaniem się kawy, zapewnia wygodne ładowanie elektroniki i sprawia, że urządzenia nie leżą na powierzchni biurka i nie rozpraszają jego użytkownika.

Własna przestrzeń

Rodzinne domy, w którym mieszka kilka osób, a zwłaszcza dzieci, charakteryzują się tym, że są one dość żywym i głośnym środowiskiem. Niektórym ciężko się skupić w atmosferze, gdzie wokół ciągle coś się dzieje, rozpraszają ich przechodzące osoby, są oni ciekawi co robią pozostali domownicy znajdujący się w tym samym pomieszczeniu itd. Dotyczy to nie tylko dorosłych, którzy muszą pracować w domu, ale także studentów, którzy muszą dokończyć projekt, czy też dzieci, które mają zadanie domowe do odrobienia. Ten kosmicznie wyglądający gadżet pozwala w pewnym stopniu na uzyskanie kontroli nad otoczeniem, odseparowanie się od reszty i zminimalizowanie czynników rozpraszających. Jedyna jego wada to to, że nie tłumi on dźwięków, ale od czego mamy duże słuchawki z ulubioną muzyką lub zatyczki do uszu.

Do ćwiczenia i do siedzenia

Piłka gimnastyczna obecnie posiada wiele zastosowań, można ją znaleźć nie tylko w siłowni. Z pewnością ucieszyłaby ona fana fitness i domowych ćwiczeń, o ile jeszcze jej nie posiada, ale nie oznacza to, że nie możemy nią obdarować także mniej aktywną osobę. W dzisiejszych czasach takie piłki mają swoje zastosowanie nawet w firmach, gdzie wykorzystuje się je zamiast krzeseł biurowych, oczywiście jedynie przez określony czas, ponieważ na piłce nie powinno się siedzieć dłużej niż 2-3 godziny. Zaletą siedzenia na piłce jest to, że siedzi się na niej aktywnie, jako iż jest ona niestabilna, przez co wymusza się nieustanne napinanie różnych partii mięśni. Co więcej, zapewnia one bardziej miękkie siedzisko niż standardowe krzesła, dzięki czemu krew krąży swobodniej w ciele. Pozwala ona na poprawę postury i wzmocnienie mięśni rdzenia. 

Piłki mogą używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, istnieją różne rozmiary i kolory piłek, co pozwala na dobranie idealnego modelu do konkretnej osoby.

Wieszak na… rower!

Wiele ludzi, zarówno tych młodszych, jak i starszych, uwielbia pokonywać wszelkie dystanse na dwóch kółkach. Wielbiciele jazdy na rowerach zwykle bardzo cenią sobie swój sprzęt i dbają o niego należycie. Wstydem byłoby pozostawić drogocenny rower na zewnątrz czy w jakimś ponurym miejscu, gdzie byłby on narażony na zimno, zakurzenie, zabrudzenie i zmienne warunki pogodowe. To właśnie ich pasja może zainspirować was do obdarowania ich idealnym prezentem, który wywoła na ich twarzach szeroki i szczery uśmiech!  

Specjalny uchwyt na rower do przymocowania na ścianie może na czas jego nieużytkowania uczynić z roweru niemalże dzieło sztuki i oryginalną ozdobę pokoju. Co więcej, takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie cennego miejsca, jakie zajmowałby rower stojący na podłodze w pokoju czy korytarzu. W ten sposób właściciel może zawsze mieć na niego oko, a w między czasie nie musi się obawiać, że zostanie on skradziony lub się zniszczy. Sam uchwyt jest niewielki i nie będzie rzucał się w oczy w momencie, gdy właściciel zabierze swój sprzęt na przejażdżkę.

Lego półki

Kto z nas nie kocha Lego? Niezależnie czy mamy 7, 15 czy 30 lat… tak jakoś jest, że gdy do ręki wpadną nam te klocki to nieświadomie zaczniemy je łączyć ze sobą, a nim się zorientujemy, stajemy się prawdziwymi kreatorami statków kosmicznych, zamków, robotów i wież. Nasza słabość do klocków Lego chwilowo zanika jedynie w momencie kontaktu z nimi bosych stóp, ale to na szczęście nie grozi przyszłym właścicielom prezentu, który chcielibyśmy wam zaprezentować – półek inspirowanych klockami Lego!

Oferowane w różnej pastelowej kolorystyce półki można dowolnie łączyć, tworząc tym samym meble zgodnie z własnymi preferencjami i zapotrzebowaniem, zaczynając od niskich półeczek a kończąc na wysokich pod sam sufit regałach. Jest to dobra opcja dla „leniwych” osób, które raz podarując bliskiej osobie taką oryginalną półkę, mogą co roku dokupować kolejne sztuki w innych odcieniach.

Chcielibyście sprezentować najbliższym coś bardziej eleganckiego? A co powiedzie na mały, przenośny biokominek?

Który prezent z wyżej zaprezentowanych chcielibyście najbardziej otrzymać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu