Modernistyczny dom z drewna

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Glas-Faltwand SF 75, SUNFLEX Aluminiumsysteme GmbH SUNFLEX Aluminiumsysteme GmbH Nowoczesne okna i drzwi
Loading admin actions …

Dziś wraz z cyklem homify 360 mamy zaszczyt przedstawić Wam fantastyczny, niepowtarzalny i bardzo nowoczesny dom w całości wykonany z drewna. Tego typu posiadłości zazwyczaj kojarzą nam się z tradycyjnymi konstrukcjami utrzymanymi w klasycznym stylu, z wieloma ozdobnymi żłobieniami i elementami dekoracyjnymi. Nasz dzisiejszy bohater jest kompletnym zaprzeczeniem tego jak wyobrażamy sobie owy standardowy, drewniany dom. Budynek wygląda zachwycająco, jego minimalistyczna, prosta konstrukcja dodaje atrakcyjnego i współczesnego dizajnu. Zobaczcie sami jak w pełnej okazałości prezentuje się nowoczesna struktura mieszkalna z drewna. 

Prostota

Aluminium, drewno i szkło to trzy podstawowe materiały, które tworzą tę wyjątkową konstrukcję. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej efektownie i atrakcyjnie prezentują się struktury, budynki o prostym, minimalistycznym wyglądzie. To właśnie oszczędność w formie oraz doskonałe zestawienie materiałów budowlanych są kluczem do sukcesu i wspaniałego projektu. Połączenie drewna ze szkłem dodało całości lekkości, przejrzystości i bardzo nowoczesnego charakteru. Dzięki olbrzymim szklanym ścianom pozostajemy w pełnej łączności ze środowiskiem zewnętrznym, co pozwala zintegrować nam dwa światy. 

Przestrzeń

Dom w nocy prezentuje zupełnie nowe oblicze- całość wygląda niezwykle przestronnie, przejrzyście i świetliście. Wysokie sufity potęgują poczucie przestronności, jasne ściany odbijają światło sztuczne, przez co wnętrze wygląda na obszerne, jasne i ciepłe. W środkowej części budynku znajdują się dwie kondygnacje, natomiast boczne skrzydła to parterowe przestrzenie. Dzięki ogromnym, szklanym panelom oraz ciepłej, drewnianej elewacji dom nabrał nowoczesnego, unikalnego charakteru, który wyróżnia tę posiadłość na tle pozostałych nowoczesnych budynków. 

Materiały

Głównym materiałem budulcowym domu jest drewno- to właśnie dzięki niemu budynek tworzy spójny i zintegrowany krajobraz z naturalnym otoczeniem. Jego ciepły kolor, niepowtarzalna struktura oraz wyraziste słoje kreują unikalny wygląd, który ciekawie kontrastuje z soczystym odcieniem zieleni. Szklane panele umożliwiają integracje dwóch środowisk, dzięki czemu ma się wrażenie, że dom tworzy jednolitą i harmonijną atmosferę zarówno wewnątrz domu jak i na zewnątrz. 

Miejsce do wypoczywania

Na zewnątrz posiadłości znajduje się obszerny, drewniany taras, który możemy wykorzystać na różne sposoby, m.in. miejsce do wspólnych posiłków na świeżym powietrzu czy przestrzeń do wypoczywania i delektowania się krajobrazem natury. Ta modernistyczna, drewniana konstrukcja posiada wyjście z każdej części budynku, dzięki czemu w słoneczne, ciepłe dni możemy połączyć przestrzenie kreując niczym nieograniczony obszar użytkowy. Jest to doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrza oraz wpuszczenie natury do naszego domu. 

Wnętrze

Wnętrze domu to przede wszystkim przejrzysta, przestronna i promienna przestrzeń, której główną zaletą jest ciepłe, naturalne światło. Doskonale dobrane materiały, m.in. drewno, podkreślają przytulny klimat pomieszczenia. Drewno to materiał, który architekci, zdecydowali się wykorzystać zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz domu, kreując domową, przyjemną i serdeczną atmosferę. Całość skąpana jest w naturalnym, ciepłym świetle- w ten sposób udało się stworzyć unikalną relację i zależność między wnętrzem domu, a częścią zewnętrzną. 

Czy taki modernistyczny dom odpowiadałby Waszej estetyce? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu