Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Roundhouse Architecture Ltd

Wiejska posiadłość ze stawem, pełna ludowego uroku

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wielu mieszczuchów marzy o życiu na łonie natury. Dziś zobaczycie miejsce pełne kontrastów, miejsce gdzie natura spotyka się z nowoczesnością, a efekt końcowy jest pełen rustykalnej magii. Malownicze krajobrazy Szkocji tworzą wspaniałe tło dla intrygującej architektury, w tym wypadku historyczne budynki przeszły renowację i dobudowano do nich nowoczesną część w której mieści się salon. 

ArchitekciROUNDHOUSE ARCHITECTURE LTD dołożyli wszelkich starań aby wydobyć piękno niewielkiej wsi w Wielkiej Brytanii i sprawić by stanowiło ono integralną część całej posiadłości. Naszym zdaniem, efekt końcowy jest mieszaniną bezpretensjonalnego uroku i wiejskiej sielanki. Oceńcie sami! 

Cudowne okoliczności natury

Wiejskie zacisze może wyglądać bardzo kusząco. Szczególnie, gdy znajduje się na wschodnim szkockim wybrzeżu. Niewiele jest równie malowniczych miejsc w Europie.

Wieś St. Cyrus to narodowy rezerwat przyrody, usytuowany nad morzem, z bogatą florą i fauną. Na zdjęciu widzimy, jak bajeczny krajobraz otacza posiadłość. Cudowna, żywa zieleń naturalny staw, pagórki i wzniesienia. W tej spokojnej ostoi stoi majątek składający się z dwóch budynków, z czego jeden jest nowoczesną dobudówką. 

Droga dojazdowa

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Roundhouse Architecture Ltd
Roundhouse Architecture Ltd

Extension through the trees

Roundhouse Architecture Ltd

Przez niewielką wieś prowadzi skromna siatka dróg, między innymi ta spokojna ulica, która prowadzi do pięknej posiadłości. Już  z tej perspektywy widzimy, że oba budynki, nowy i stary, usytuowane są prostopadle w stosunku do siebie. Kamienna fasada wita przybyłych na miejsce gości. Najbardziej urzekający jest jednak drewniany płot – pozostałość dawnych lat, kiedy to miejscowi rolnicy hodowali owce, krowy i świnie. 

Urocze wejście

Projektując zmiany w starym budynku, architekci mieli na uwadze zasadę, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Stworzyli wspaniałe, zapraszające wejście, które stanowi dobudowany wiatrołap w formie ganku. Białe pionowe deski, połączone z naturalnym drewnem, piękną koronką na daszku i drzwiami z kutymi elementami to kwintesencja stylu rustykalnego i ludowego. 

Sam budynek ma bryłę typową dla dawnych budowli Szkockich – kamienna elewacja, bardzo niskie sufity i maleńki stryszek. Tutaj zdecydowano się na podwyższenie przestrzeni kosztem strychu, dzięki temu wnętrze zyskało bardziej współczesny wygląd. Wymieniono także okna na nowe i odświeżono kamień elewacyjny. 

Kuchnia z maleńką jadalnią

Domek, pomimo rozbudowy, nadal jest maleńki, ale zamieszkują go jedynie dwie osoby. W kuchni panuje klimat dawnych lat, cudownie odnowiony. Pomieszczenie jest bardzo małe, dlatego nie zdecydowano się na typowe dla stylu wiejskiego, ciemne, drewniane meble. Zastąpiono je jaśniejszymi, białymi, w podobnym klimacie. Akcesoria jak z babcinej kuchni, dzbanki i przeróżne naczynia tworzą ludowy nastrój. Cudownie prezentują się także wyeksponowane na półkach talerze, misy i kubki codziennego użytku. 

Niebieskie kafelki tworzą ozdobną kompozycję nad kuchenką – bardzo praktyczne rozwiązanie. Niewielka wyspa w kształcie litery L to blat roboczy. Obok niej znalazło się nawet niewielkie miejsce na kawowy stoliczek dla dwójki mieszkańców. 

Dobudowany salon

Teraz znajdujemy się w nowej części, która miała za zadanie przede wszystkich powiększyć niewielki metraż domu. Stworzono tutaj niewielki, lecz przestronny, salon pełen dziennego światła za sprawą dachowych okien, które wpuszczają dużo więcej światła niż te tradycyjne. Piękne ogromne okno z widokiem na malowniczy krajobraz to niewątpliwie największy atut tego pomieszczenia. W zasadzie, architekci nie chcieli tworzyć konkurencji wspaniałej naturze i postawili na zachowawczą aranżację wnętrza. Mocne ciemne akcenty, takie jak wyjątkowa lampa, grafiki w ramce czy koza sprawiają, że przestrzeń nie jest nudna. 

Dodatkowa atrakcja

Właściciele tej niezwykłej posiadłości kochają naturę, widać to na każdym zdjęciu. Postanowili zaprosić do swojego cudownego stawu kolejnych mieszkańców…  Co roku na stawie wychowują się kolejne pokolenia dzikich kaczek. Z myślą o nich został zbudowany domek lęgowy, w którym kacza mama wysiaduje jajka. Sam w sobie stanowi wspaniały element architektoniczny, który nawiązuje wyglądem do głównego wejścia budynku. Idealna symbioza! 

Lubicie domy usytuowane w malowniczych miejscach?  Na pewno spodoba Wam się ten katalog inspiracji: Nowoczesny dom z panoramicznym widokiem na góry

Chcielibyście mieszkać na łonie natury? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu